0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
ЛУФ синдром!!!!
« -: Ноември 24, 2006, 08:11:04 am »
Здравейте момичета!Изглежда и при мен става въпрос за ЛУФ.Бих искала да помоля момичета ,които имат  или са имали този проблем как евентуално може да се коригира,какви могат да са причините... .
По принцип моите фоликули нестават на кисти а претърпяват обратно развитие.Само с Прегнил 10000 се получава спукването им!
Моля споделете опита си!Много ви благодаря за помоща! :D
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #1 -: Ноември 24, 2006, 09:10:01 am »
при мен даже и с 10 000единици не се пука, за жалост не знам много за причините. Може да е удебелена обвивка на яйчниците, хормони или не знам какво още. Сега усилено пия мака за това. Не знам дали ще ми помогне, ама много се надявам
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #2 -: Ноември 25, 2006, 07:58:47 am »
Мен по-скоро ме притеснява ,че някаде четох че често е свързан с поликистоза или с ендометриоза. :(
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #3 -: Ноември 25, 2006, 10:15:34 am »
Ади здравей миличка аз съм с много кофти ЛУФ. При мене за 10месеца се получи само едно пукане на ф-л 25мм с 10000Е прегнил. Другите пъти въпреки прегнила си ставаха кисти въпреки, че имам лапароскопия и фенестрация на яйчниците нали уж за подобряване на овуто. Ти обаче спомена, че твоите претърпяват обратно развитие и не стават на кисти това по-скоро е поликистоза отколкото ЛУФ. Тои е всеизвестен като синдрома на непукащия се фоликул. Ако е поликистоза тя по-лесно се преодолява с разни стимулации и прегнил накрая, докато при ЛУФ не може. Обяснението на д-р Владимиров за моя случай на въпроса защо не пукам с прегнил беше, че прегнила действа на хормонална основа, а при мен е друг проблема по-точно се е появил (ЛУФ-а) заради хронично възпаление в яйчниците ми, които реагират защитно на него като задебеляват обвивката си и така правят невъзможно спукването на фоликулите :(. Единствен вариянт инвитрото и не само заради това и по ред други причини. Та така не бързай с диагнозите миличка. Може да не е успял да се спука веднъж два пъти, но това да не се дължи непременно на ЛУФ. До колкото ми е известно трудно се преодолява ЛУФ-а и мисля, че не е личим, за съжаление. Стискам палци да не е тая гадост, и всичко да си влезне в ритъм много скоро  :D

П.С. Някои лекари смятат, че като пиеш противозачатъчни известно време после ще се получи спонтанно пукане, е да ама при мен не се получи изобщо. Та и това е някакъв вариянт да се пробва за постигане на ову, но не съм убедена в успеха. Обсъди вариянтите с доктора си, тои най-добре ще каже. И в крайна сметка се убедих, че и до инвитро да се стигне това пак е шанс за успех. По-добре от никакъв :D Успех Адичка!  (малко дълго стана за, което се извинявам)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #4 -: Ноември 25, 2006, 20:33:34 pm »
Мила Наха много ти благодаря за поясненията! :DСега вече съм малко по-спокойна! :D
Когато обсъдя нещата с док .пак ще пиша!
Миличка надявам се и при теб много скоро да се наредят нещата!От цялото си сърце ти го желая ,и съм убедена че ти ще успееш! :D
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #5 -: Ноември 26, 2006, 05:44:31 am »
здравейте!
аз също съм с ЛУФ, но вече съм обнадеждена. Успяхме да ги пукаме с 15 000 ед. прегнил.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #6 -: Ноември 26, 2006, 08:46:50 am »
Е Дидке, това е хубава новина!!!!! :DСега смело напред,и в скоро време ще чакаме хубави новини!!!!Иначе сега като ги пукате какво правите?????Инсе ли ???
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #7 -: Ноември 26, 2006, 08:56:57 am »
Браво, Диди! :lol:
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #8 -: Ноември 27, 2006, 12:03:05 pm »
Ади, при мен нещата стояха горе долу така:
Нямах овуляция и пробвахме с клостил бегит по 1 таблетка 5-9 ден, но направих киста. Тогава док. реши да пробвам с по половин таблетка, ама на втория месец пак киста. Тогава реши да пукаме кистите с прегнил. Първо 5000Е, после 10000Е ама не се пукаха и ме прати за инвитро. Смених лекаря и другата лекарка ми обясни, че това че не се пукат не се  дължи на недостатъчно прегнил, а на недостатъчна стимулация, поради което яйцеклетката не е достатъчно узряла и вместо да се пукне се абсорбира обратно. Или нещо такова.
Когато върнахме клостил бегита на една таблетка и прегнила на 5000Е всичко си дойде на мястото.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #9 -: Ноември 27, 2006, 12:17:08 pm »
ми не, не правим инсе :(
то при мен де да беше само ЛУФ синфрома проблема...
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #10 -: Ноември 27, 2006, 13:41:34 pm »
Дияна аз също съм пробвала с 15 000Е, е верно, че само веднъж, но като че след неуспехите с 10 000 ми доиде в повече неуспеха с 15-те и спрях направих консултацията с док и така. Изследванията са ми добре горе долу имам леко завишен пролактин ама аз и не съм взела пробата по оказаните правила. Ще повтарям и него и предстоят щитовидните. Обаче си мисля, че дори проблема да доиде в щитовидните нали за липсата на ову, кьол файда аз с тея антиспермални нямам друга опция освен инвитрото. Така че вече не залагам на успех по нормален начин :( и гледам напред. Ади мерси за думите и аз се надявам поне малко късмет да извадим( пупупуп). Много е относително това с поставянето на такива диагнози. Трябва си доста следене. Диана ти след колко време успя да започнеш да ги пукаш тея пущини и на каква големина? 
Ади хормоналните ти изследвания в норми ли са?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #11 -: Ноември 28, 2006, 07:19:52 am »
Днес ми дойде лелката,така че утре отивам  да си пусна следните хормони........ФСХ,ЛХ,ТСХ,Пролактин,ДХЕА-С,Тестостерон,Андростендион,СХБГ,инсулин.Мисля да ги правя в Торакс.Когато излезнат резултатите ще пиша пак! :D
naha миличка не се притеснявай,ще извадиш много късмет!!!От все сърце ти го желая!! :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #12 -: Ноември 28, 2006, 07:24:24 am »
Днес ми дойде лелката,така че утре отивам  да си пусна следните хормони........ФСХ,ЛХ,ТСХ,Пролактин,ДХЕА-С,Тестостерон,Андростендион,СХБГ,инсулин.Мисля да ги правя в Торакс.Когато излезнат резултатите ще пиша пак! :D
naha миличка не се притеснявай,ще извадиш много късмет!!!От все сърце ти го желая!! :D
Съжалявам мила,
Да не забравиш и Естрадиола.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #13 -: Ноември 28, 2006, 07:42:44 am »
Денис мила,ами док не ми е назначил естрадиола.Трябва ли и него да го пускам сега??
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #14 -: Ноември 28, 2006, 08:00:01 am »
Денис мила,ами док не ми е назначил естрадиола.Трябва ли и него да го пускам сега??
Да трябва. Може да го е пропуснал неволно.
ФСХ,ЛХ и Е2 - вървят заедно /когато изследването се прави на 2-3 ден от МЦ/.Тълкуват се и трите хормона. 
Те показват дали ще има О. и дали яйцеклетката е годна/това го показва Е2/.
Да не говорим, че има случай в които Е2, може изкуствено да подтисне ФСХ - и как ще се разбере, ако го няма Е2? /риторичен въпрос/
Сега ти разглеждах графикати - не са чак толкова лоши, дори някои са много добри. Мисля че ЛФ ти е около 12 дена.
Прави тестове за О. - по-точно се засича О /+ БТ/.
Със сигурност не е било ЛУФ този месец .
Имаш една графика с дълга ЛФ /май беше 18-19 дена/-какво е станало тогава?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #15 -: Ноември 28, 2006, 08:10:12 am »
Денис много благодаря за съветите,непременно ще пусна и Естрадиол.
Иначе по другия въпрос за дългата ЛФ 18-19дена........ами тогава правих 2 инсе ......резултат ЧХГ 13.....положителен,но не достатъчно!
Лекарката твърди че ЧХГ не е от Прегнила в никакъв случей!!!Казват че е имало нещо но не се е задържало.Същото се случи и при първото инсе .....ЧХГ 12. :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #16 -: Ноември 28, 2006, 08:14:51 am »
Съжалявам.
Имунологични изследвания прави ли?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #17 -: Ноември 28, 2006, 08:19:48 am »
Само антифосфолипидни антитела правих.....всичко ок!
Сега когато ми излезнат резултатите от хормоните мисля да пиша на Конова ....тя да ми назначи необходимите изследвания.....и ще ги правя.(иначе резултата от неуспешните инсета най-вероятно се дължи на изтъняване на лигавица в следствие на неподходяща стимулация с Клостилбегит.Инсе правихме при 7мм лигавица.
*
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #18 -: Ноември 28, 2006, 22:13:34 pm »
adi мила, важното е че все пак овулацията настъпва макар и с прегнил. Ако само това е проблема мисля, че скоро ще го преодолееш и ще имаш успех.  :balk_602: Все пак се е получило и при инсето. След резултатите от изследванията при Конова ще разбереш дали няма друга причина за неуспеха и ако всичко е наред ще действаш отново. Успех!  :D
Re: ЛУФ синдром!!!!
« Отговор #19 -: Ноември 29, 2006, 06:28:57 am »
Наха, аз малко късно отговаря, ама съм затрупана и само сутрин рано чета форума.
Значи започнахме с 5 000 преди 2 години и не ставаше - тогава бях при д-р. Власова. Отбелязвам, че първият спукан беше през октомври т.г. Направо се бях отчаяла...
Обаче, мисля си, че тогава пиех и едни билки за кисти, които Лали ми препоръча. Та може да е от комбинацията билки + конска доза прегнил.
Иначе, ако не ги пукам стигат до 6 см и в началото на цикъла се пукат сами.
Другото, което се забелязва при мен е че фоликула расте много бързо