0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    interesen

operacia na vena na testisa
« -: Април 15, 2005, 13:53:24 pm »
Привет

Направих си спермограма - резултатите са:

Обем: 2.1 мл
pH : 7.8
цвят: нормален
концентрация: 21 милиона/мл
брой сперматозоиди: 44 100 000
подвижност: 54%
с нормокинеза: 38%
с хипокинеза: 16%
с акинеза: 46%
брои нормокинетични на мл: 7 980 000
общ брой нормокинетични: 16 758 000
аглутинация: не
агрегация: не

левкоцити: 3-4
епителни клетки: не
еритроцити: не
желатинови конгломерати: не

Въздържание: 4 дни
заключение: As....zoospermia

Андролог ми препоръча да си направя операция на едната вена на тестиса защото била резширена и ако не се направело резултатите щели да стават все по лоши с времето.

Ще помоля за коментар на спермограмата  и операцията, която ми препоръчват.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
operacia na vena na testisa
« Отговор #1 -: Април 15, 2005, 16:50:35 pm »
Диагнозата ти е Астенозооспермия - намалена подвижност на сперматозоидите. Бройката също не е добра.

Приятелски съвет - направи още една контролна спермограма, преди да обмисляш оперативната интервенция.

Разширените вени на скротума се наричат варикоцеле, сложили сме статии за това на сайта.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    interesen

operacia na vena na testisa
« Отговор #2 -: Май 12, 2005, 23:23:34 pm »
Направих си втора спермограма и резултатите са доста различни а именно:

период на полово въздържание :  7  дни        материалът е :        отделен в лабораторията
                                                                                         донесен                                                                                                                                                                              
обем на еякулата  3,8    мл                            рН:   7,7                                  цвят :   нормален
вискозитет : леко повишен        време на втечняване (мин.):  30  (стайна температура/37ºС)
концентрация на сперматозоидите:       64  х 106    млн/мл
общ брой на сперматозоидите в еякулата:                        млн
обща подвижност на сперматозоидите (%) :  57    % сперматозоиди с нормокинеза     39
                                                                                % сперматозоиди с хипокинеза        18
                                                                                % сперматозоиди с акинеза              43
брой нормокинетични сперматозоиди/мл :     24 960 000
общ брой нормокинетични сперматозоиди :     94 848 000
аглутинация на сперматозоидите (тип):   не
агрегация на сперматозоидите:   не
клетъчни елементи, различни от сперматозоиди (в зрително поле 10х40):
•   Левкоцити      4-5
•   епителни клетки  не
•   еритроцити и др   не
желатинови конгломерати  не

Заключение :  Аsthenozoospermia.

Тези резултати подобрение ли показват или напротив ? И защо са няколко пати по високи в някои параметри?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
operacia na vena na testisa
« Отговор #3 -: Май 13, 2005, 12:15:06 pm »
Всъщност резултатите не са толкова различни. Само бройката е по - висока, както и обемът, което може да се обясни с по - дългия срок на въздържание.

Затова СЗО препоръчва да се правят поне 2 първоначални спермограми, а и при някои мъже показателите доста варират.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу