0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    нов

въпрос
« -: Април 14, 2005, 13:45:15 pm »
Възможна ли е импотентност при мъжа след прекарана тежка Варицела на 25-30 годишна възраст?
Обяснете ми моля подробно
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
въпрос
« Отговор #1 -: Април 14, 2005, 17:32:28 pm »
Мисля, че не. Но Мели да каже.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
въпрос
« Отговор #2 -: Април 14, 2005, 18:46:35 pm »
На теория е възможно - да развие орхит или епидидимит (възпаление на тестиса или на епидидима) и оттам да възникне импотентност.

На практика - не знам, не съм виждала, нито чела за описан случай. Което не значи, че няма.

Напиши по - подробно, моля те, какъв вид импотентност е, как е установена, от колко време и т.н.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    нов

въпрос
« Отговор #3 -: Април 15, 2005, 10:42:39 am »
Може би не е импотентност, а стерилитет, не съм наясно много, но май обърках двете понятия, за което се извинявам.
Става въпрос за следното:
Има нормален полов живот, има негово дете, но от детето се зарази с варицела, която прекара изключително тежко, с много висока температура в продължение на седмица, мисля, че лекарите дори се страхуваха да не направи енцефалит (пак не знам дали това беше, не съм лекар) от тогава насам въпреки желанието и опитите за други деца, не се получи. Това е от горе-долу осем години (от както прекара тази Варицела), други заболявания не са известни, освен хронична хипертония, но не с много високи стойности. Не е ходил на никакви изследвания и лекари.
Никъде в мрежата не можах да намеря литература по въпроса.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
въпрос
« Отговор #4 -: Април 15, 2005, 10:48:19 am »
Ами най-добре да си направи спермограма.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
въпрос
« Отговор #5 -: Април 15, 2005, 12:18:52 pm »
значи не говорим за импотентност (невъзможност за ерекция и осъществяване на полов акт), а вероятно за стерилитет.
да си направи спермограма в специализирана клиника!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    нов

въпрос
« Отговор #6 -: Април 15, 2005, 13:59:53 pm »
Благодаря ви много!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
въпрос
« Отговор #7 -: Април 15, 2005, 16:47:08 pm »
Трудно ще намериш литература по въпроса, защото състоянието е рядко срещано (ако наистина варицелата е причина).

Спермограмата, както са ти казали вече момичетата, ще даде една базисна информация, върху която после ще се разсъждава, ще се препоръчат други прегледи, изследвания и т.н. Плюс това не боли. :lol:

И малко терминология:
impotentio coeundi e неспособност на мъжа да изърши полов акт, еректилната дисфункция.
impotentio generandi e неспособност за оплождане в резултат на липса или проблем със сперматозоидите.

Но е добило гражданственост първото състояние да наричаме импотенция, а второто - стерилитет. Всъщност и двете са impotentio.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
въпрос
« Отговор #8 -: Април 15, 2005, 17:14:57 pm »
Цитат на: Meli
Всъщност и двете са impotentio.


или казано на български - неспособност :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
въпрос
« Отговор #9 -: Април 15, 2005, 19:03:39 pm »
Цитат на: jam
Цитат на: Meli
Всъщност и двете са impotentio.


или казано на български - неспособност :)


Аха. :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу