0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Очудена и объркана съм
« Отговор #20 -: Април 26, 2005, 13:34:23 pm »
Здравей, Алекса!
Благодаря ти че споделяш с нас проблема си и опита да го решиш.
Дано по-скоро се постигне мечтата ти за бебче!
Аз се замислих и притесних по отношение на това, което казваш за влиянието на лапарото - наистина ли така го обясняват и защо не са те предупредили? Къде прави лапаро?
При мен ситуацията е такава, че възнамерявам да направя лапаро май или юни. Стимулирана съм и до сега успявахме да докараме 3 яйцеклетки до трансфера, което си е малко.
Ако наистина лапарото ще ми повлияе като при теб, по-добре да не правя.
Моля те сподели или ако предпочиташ ще ти пиша на имейла.
Благодаря и успех желая.
Слава
*
Re: Очудена и объркана съм
« Отговор #21 -: Април 26, 2005, 14:00:16 pm »
Цитат на: slavva
Здравей, Алекса!
Благодаря ти че споделяш с нас проблема си и опита да го решиш.
Дано по-скоро се постигне мечтата ти за бебче!
Аз се замислих и притесних по отношение на това, което казваш за влиянието на лапарото - наистина ли така го обясняват и защо не са те предупредили? Къде прави лапаро?
При мен ситуацията е такава, че възнамерявам да направя лапаро май или юни. Стимулирана съм и до сега успявахме да докараме 3 яйцеклетки до трансфера, което си е малко.
Ако наистина лапарото ще ми повлияе като при теб, по-добре да не правя.
Моля те сподели или ако предпочиташ ще ти пиша на имейла.
Благодаря и успех желая.
Слава
(

Извинявай, че така съм те стреснала!!!
Моята лапароскопия беше преди 6 години и беше за диагностика, т.е. решили са да "помогнат" на яйчниците като ги обелят, но не е трябвало. По това което пишеш разбирам, че при теб лапарото ще е заради яйцеклетка?? или? инвитро?
Сестра ми ще ми е донор и при нея ще използват лапароскопия.
Не се притеснявай от самата лапароскопия, не е сложно и по принцип помага на много жени да забременеят или за по-точна диагностика, просто при мен се объркаха нещата.
Лапарото го правих в Медицинска акадевия при Новачков
Преждевременна менопауза
« Отговор #22 -: Април 26, 2005, 14:11:17 pm »
Алекса,
според мен ще й направят пункция за изваждането на яйцеклетките - много по-леко е от лапароскопия и е съвсем различно.
При мен лапарото ще е заедно с хистероскопия, защото до сега не съм правила а пък вече имам 3 неуспешни опита инвитро.
Търсим причината, която не е "видима".
*
Преждевременна менопауза
« Отговор #23 -: Април 26, 2005, 14:27:13 pm »
Цитат на: slavva
Алекса,
според мен ще й направят пункция за изваждането на яйцеклетките - много по-леко е от лапароскопия и е съвсем различно.
При мен лапарото ще е заедно с хистероскопия, защото до сега не съм правила а пък вече имам 3 неуспешни опита инвитро.
Търсим причината, която не е "видима".


Да така е, но пункцията ще е чрез лапароскопия.
*

    Gest

Re: Преждевременна менопауза
« Отговор #24 -: Април 26, 2005, 16:19:08 pm »
Здравей Лола. Чувала съм за това заболяване от познат мой лекар, който се занимава с нетрадиционна медицина, въпреки, че е лекар по образование. Не искам да ти давам напразни надежди, но просто ще ти разкажа това което знам.
Случая беше аналогичен, като при Алекса - наследствена липса и ранно спиране на цикъла на около 25-26 годишно момиче. След лечение, /не знам какво е било в интерес на истината/. Момичето - вече жена /живееше в Израел, и сега пак си е там/, се оправи и има дете.
Ако не се лъжа се оказа, че проблема е в щитовидната или някаква друга жлеза.
Преждевременна менопауза
« Отговор #25 -: Април 27, 2005, 10:04:18 am »
Здравей! Аз също съм чувала за подобни случаи, за това и имам някаква надежда. Можеш ли да ми кажеш дали това момиче, което живее в Израел, се е лекувало при твоя познат лекар и ако да - възможно ли е да получа негови координати? В състоянието, в което се намирам, не мога да си позволя лукса да съм недоверчива към каквито и да било методи. Много благодаря, че сподели това, което знаеш. :)
*

    Anonymous

Преждевременна менопауза
« Отговор #26 -: Април 27, 2005, 10:51:49 am »
Доколкото знам, да при моя познат доктор се е излекувала, след доста дълго обикаляне по други доктори, които не са давали никакъв резултат.
За да не се получи, че правя реклама, ще те помоля да ми пишеш на мейла ozikani@lycos.com  за да ти дам координатите на доктора.
Много се надявам и на теб да помогне.
*
Re: Преждевременна менопауза
« Отговор #27 -: Август 19, 2007, 21:50:03 pm »
ло аз съм в същото положение пих какво ли не и нищо но не се отказах да търся донорка
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Преждевременна менопауза
« Отговор #28 -: Август 19, 2007, 22:08:53 pm »
sali, извинявам се, ама темата е от 2005 година....
*
Re: Преждевременна менопауза
« Отговор #29 -: Август 19, 2007, 22:21:05 pm »
ох извинявам се просто не обърнах внимание
Re: Преждевременна менопауза
« Отговор #30 -: Август 22, 2007, 20:50:11 pm »
Здравейте!
Аз пуснах тази тема преди 2 години, благодаря на всички, които ми писаха. Искам да споделя огромната си радост, че имам бебе, и да кажа на всички в този форум да не губят никога вяра - чудеса се случват!
При мен чудото дойде след 2,5 години хормонозаместителна терапия - с Рисел и Дуфастон. И смяна на работата - помогна ми да не се вкопчвам отчаяно в мисълта за дете. Забременях по естествен път, имах известни проблеми по време на бременността, но сега се радвам на прекрасна дъщеря, за която се моля да е жива и здрава. Стискам палци на всички тук да решат проблемите си и да имат моя късмет!
*
Re: Преждевременна менопауза
« Отговор #31 -: Октомври 12, 2007, 23:08:04 pm »
Лола, много се радвам за теб! :bighug:
Това си е истинско чудо! Господ да ви помага все така! Браво!
Вдъхваш ми кураж и надежда, макар че при мен е лоша функцията на единствения ми яйчник.
*
Re: Преждевременна менопауза
« Отговор #33 -: Октомври 27, 2007, 11:09:23 am »
лола благодаря ти че ни писа! това е много важно за нас! пожелавам и на теб и на дъщеричката ти много здраве и щастие! :balk_5: