0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #100 -: Ноември 24, 2006, 11:01:23 am »
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=968133

малко инфо за играчките и бебетата :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #101 -: Ноември 24, 2006, 11:10:36 am »
Хихи, Стефи, едновременно четем :D Че и едновременно пишем :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #102 -: Ноември 24, 2006, 11:46:17 am »
Да бе вярно  :lol:

Хора да ви се оплача, бясна съм. Преди малко пускам чешмата да си измя ръцете и познайте, НЯМА ВОДА. Просто подивях и една женица от софийска вода така хубаво го отнесе, че ще й държи влага 3 дни. Имало авария, незнаели кога ще започнат и кога ще свършат, за да пуснат водата. Е това вече преля чашата и змийте и гущерите сами заизлизага от устата ми :x Добре, питам я аз сега какво да правя, като съм с бебе на 1 м., нямам и една капка събрана вода, не мога да отида до магазина да си купя, защото няма на кой да я оставя, е не е ли разумно да сложат една бележчица, че ще има ремонта, а? ... просто безобразие ви казвам, не се побирам в кожата си... :evil: :witch:
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #103 -: Ноември 24, 2006, 12:10:14 pm »
Стефи, пращай мъжо за минерална, няма друг начин, и тук се случва често. Винаги си имай едно неотворено шише за всеки случай и поне едно обикновено за измиване на ръце! Тя и да дойде скоро сигурно  няма да се пие поне няколко часа, дали не и до утре. Кой ги знае какво са правили.
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #104 -: Ноември 24, 2006, 12:13:59 pm »
Ми да го пратя, ама е на другия край на София...
абе мани, тъпаци, още ме държи :x
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #105 -: Ноември 24, 2006, 13:33:37 pm »
StefiZ, откакто на мен ми се случи за първи път в къщи постоянно стоят 3 туби от 10 л. с вода. И оттогава за три месеца не мога да кажа колко пъти оставахме без вода, така че и ти се запаси за в бъдеще. То не бяха ремонти на съседи, ремонти на Софийска вода и какво ли още не. Ти поне кърмиш, ами аз на всеки 3 ч и шишета трябва да мия с едната ръка докато с другата натискам помпата да тече водата. Чакай, че като се сетих и мен ме хванаха бесовете.


*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #106 -: Ноември 24, 2006, 14:52:49 pm »
Ох, тя дойде водата, ама наистина ще трябва да се запасим, че направо днес за секунди изпаднах в безтегловност :?
Мацки, нали четете темата за помощта, която организираме за един дом? Знам че сме ограничени с времето, та на кратко да ви кажа, че ако нямате възможност да идете на срещата на 1.12 за събирането на средства може да се изпращат пощенски записи на черната роза, както и колетчета с дрешки на баракуда. Другия вариант е саморасличе е много готина и отзивчива и разполага с транспорт, може да дойде да вземе нещата. Аз лично се разбрах с нея за утре да мине през вкъщи да й дам едно кашонче с дрешки и парички, че ние и кола нямаме вече и ми абсолютно невъзможно да ида на срещата.
« Последна редакция: Ноември 24, 2006, 14:56:52 pm от StefiZ »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #107 -: Ноември 24, 2006, 15:01:13 pm »
какво направихте с таратайката - продадохте ли я :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #108 -: Ноември 24, 2006, 15:11:42 pm »
Стефчо, при нас лятото пет пъти спираха водата за по цял ден без предупреждение и все авария било - бахти авариите, дето почват по часовник в 10 часа сутринта и щели да ги отстранят до 17 часа! ясно беше, че спират водата заради строежите наоколо, но поне да предупреждаваха.
както е казала габи - ела да видиш какво значи "няма вода", когато бебето е на АМ...
добре, че пием минерална, та имах шишета с вода първия път. оттогава винаги се държи запас за миене.

Донкееееее, кажи за пишката ма, заплес!!!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #109 -: Ноември 24, 2006, 15:14:02 pm »
StefiZ, страшно неприятно! Нямаш ли някой съсед да помолиш да ти купи вода.

Предварително се извинявам, ако отговорите ми на другите въпроси са закъснели.

Аз, като кърмачка с едногодишен стаж, се подписвам се с две ръце под казаното от Вени за кърменето: „За цеденето пак ще кажа - най-добре е бебето да свърши тая работа! Ако няма причина то да не суче / да не иска или нещо от тоя сорт/ слагайте го на гърда и го оставете на природния му инстинкт! Колкото и да ви се струва несигурно така, знайте, че бебето си изсуква, колкото му е нужно за този момент и кърма има, независимо, че гърдите ви може да ви се струват меки!”
А за пробното кърмене – мисля, че е добре да не е само едно, защото бебетата изсукват различно количество – понякога повече, понякога по-малко.

Perdeto,
За болничните – в идеалния случай дните са: 45 преди раждане (болничният лист се издава от гинеколога, който е следил бременността ти), 42 след раждане (б.л. се издава от гинеколога в болничното заведение, където си родила) и 48 за детето (б.л. се издава от личния лекар (GP) на бебето).
На практика, ако, например, преди раждането си ползвала 35 дни, след раждането – 42, личният лекар на бебето издава последния болничен лист за разликата до 135 дни, т.е. за 58 дни. От 1 януари 2007 болничните ще бъдат за 315 дни.
За пътуването – аз също мисля, че, ако пътувате с кола, няма да е проблем пътуването до Пловдив.
За удостоверението за раждане – на бебетата, родени в „Торакс” – Пловдив, удостоверенията се издават от Община Пловдив – Район Централен, Пловдив, ул. „Христо Г. Данов” №39, 032 - 62 62 03. Нашето го получи таткото срещу представяне на лична карта.
За ставите – ако решите в крайна сметка да не пътуваш до Пловдив, непременно заведи бебо на ехография на тазобедрените стави при добър специалист-ортопед.

Ganka,
За спирането на кърмата - чела съм, че при отбиване и напрежение в гърдите, трябва да изцеждаш по малко, само колкото да спадне напрежението, а не да изцеждаш докрай.

ultra
За замразяването на кърма - аз използвах едни други контейнерчета за стерилна урина – от полу-прозрачна бяла пластмаса (и съда, и капачката), всяко е пакетирано в отделно найлоново пликче. Те също са по 75 мл, но струват по-малко от 20 стотинки. Чела съм, че някои дори замразяват в пликчета за фризер, но се съмнявам във възможността да се постигне стерилност при този вариант.

Silwi25
За направлението за консултация със специалист - издава се от личния лекар и можеш да избереш по твое желание ортопед, при когото да отидеш, стига избраният да работи със ЗК. Може GP-то да ти препоръча някого, но не си длъжна да спазиш препоръката. Ортопедът трябва да ти върне документ (май се казва амбулаторен лист) с резултата от прегледа и ехографска снимка, които ти носиш на личния лекар при следващото посещение при него.
Дано всичко е наред при Габи!

за прясното мляко -
течности трябват за кърмата, не мляко. то може да отключи алергия. вие сте извадили късмет с твойта промишлена консумация :)
Споделям мнението на jam. В почти всяка една статия за храненето на бременните пише, че трябва да пият повече прясно мляко и да ядат млечни продукти за набавяне на калций. НО! Във всяка статия, касаеща алергии, първото нещо, което препоръчват да се изключи от храненето, са прясното мляко и всички млечни продукти.

Честити първите зъбчета на бебчовците и хубавите новини от ехографиите на тумбачетата!
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #110 -: Ноември 24, 2006, 15:20:42 pm »
какво правите с пишлетата?
При нас положението е точно както при NinaE. Не съм пипала изобщо.
Чела си, предполагам, закованата тема за фимозата в здравния форум. За твое успокоение може да се обърнеш към доц. д-р Огнян Бранков. Ето ти координати.
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #111 -: Ноември 24, 2006, 15:54:16 pm »
Jam, нищо не правя с пишката. Така знам от голям мой авторитет доктор отгледала двама големи хубави мъжаги. Предполагам и тя ще се включи с мнение по темата. С основната баня, колкото се измива толкова.
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #112 -: Ноември 24, 2006, 16:05:54 pm »
Така знам от голям мой авторитет доктор отгледала двама големи хубави мъжаги. Предполагам и тя ще се включи с мнение по темата.
:cool:
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #113 -: Ноември 24, 2006, 16:45:21 pm »
На нас доки ни каза да не пипаме пишлето и на 5 месеца с едно много финно и отработено движение му го забели, така че никой не разбра! После каза да му го забелвам при баня и почиствам! Което обаче аз не правя редовно! Ами как да стане като при баня във водата то се свило едно такова и аз ... 8O!!!
Матей - 1.04.2006 г
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #114 -: Ноември 24, 2006, 17:37:52 pm »
И аз не пипам пишлетата, даже при миене също, тоест само, колкото се измият при банята, толкова.
На големия ми син го забелвах, но до към втората година все се възпаляваше и накрая ни изпратиха при хирург, който му с рязко движение му го забели нацяло.


ема2
« Последна редакция: Ноември 24, 2006, 17:53:07 pm от shygirl »
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
PISNA MIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #115 -: Ноември 25, 2006, 05:21:30 am »
Аз или съм карък нещо тия дни или не знам.Разболях се вчера и вдигнах температура.Сутринта ми бесхе 37,5, но вечерта нацепих 39 и се наложи мъж ми да не ходи нощна, за да ни гледа с бебето и ако стане по - зле работата да тичаме към болница.
Сърцето ми се е свили да не разболея и бебето и сега се душа тук с разни маски, с които едва дишам, но дано всичко се размине, а в понеделник живот и здраве заминавам за Шейново да видят дупето на Габи и моите гърди, които вече ме побъркаха направо.Близо съм до идеята да я спра тая пуста кърма.
То, бива проблеми, бива, ама ние за последната седмица просто се разбихме от всякакви такива.
За радост с антибиотик и парацетамол овладях моята си темература и в момента не грея като крушка, като снощи в 19ч.,когато ми идеше да се пъхна под топъл душ, за да се сгрея и умирах от студ при 27 градуса в нас.
ПОжелавам Ви да сте здрави и Вие и бебетата и по-малко проблемации и нерви за всички.
Цунки гунки от сърце
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #116 -: Ноември 25, 2006, 12:24:21 pm »
Верди, аз изобщо не изцеждам. То и няма какво. пробвах за облекчение да изцедя и излязоха с клизма 10 мл. и това беше. А ме боли все едно има поне 100. Опитвам, правя масаж, слагам топли или студени компреси. Тук ми казаха, че има хапчета, ама мен ме е страх да не си разбутам хормоните, че после няма оправяне. За сега като че ли овладяхме положението. Ще видим до кога ще е :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #117 -: Ноември 25, 2006, 14:22:42 pm »
Я да попитам в края на седмицата - каква е връзката между фонтанелата и вигантола? На Симеон още в болницата му беше почти затворена - на какво се дължи това, не съм пила допълнително витамини, взимала съм само ударни дози магнезий. И защо педиатърката намали дозата вит. Д като видя малката фонтанела?
Просветлете ме моля, ако имате време :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #118 -: Ноември 25, 2006, 17:14:18 pm »
Verdi Благодаря ти много за информацията, невероятно много ми помогна. Моя приятелка ще вземе акат за раждане, пратих и копие от личинте ни карти. Още веднъж много благодаря.
Силве Да не би да не се изцеждаш хубаво и затова да вдигаш температура. Оправяй се бързо. Иначе и нашето дупе си е още така червено, мажем се с кремчето което педиатърката ни изписа. Дано се оправи че то вече крем не остана, дето не сме купили и пробвали :(
Коликите все още жестоко си ни мъчат, поне по 3 часа нощем (най вече след баня или от 2 до 5 ч.) ревем и се държим на ръце. Моля се само по бързо да отшумят, че да мога и аз най накрая да дремна за повече от час, пък и милото ми много се измъчи.
Пишката и на нас ни казах нищо да не я правим, колокто се измие от банята толкова.
Абе Силве какви са тия 27 градуса бе ,ще го прегреете това бебче. Ние най много 24 правим и то за баня, иначе държим 22-23 градуса. Ми от още топло, като стане студено колко 30 градуса ли ще правите. 8O
 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #119 -: Ноември 26, 2006, 09:19:09 am »
Наде, ако носенето на ръце го успокоява, пробвай с Хамомила 30, 4 пъти дневно! разтворяш 2-3 гранулки в малко вода и му ги даваш да ги изпие, но гледай да не е скоро след ядене! Поне час да е минал! Мати така за 4 дни се оправи!
Стефи, вигантола е витамин Д и ако се нелъжа този витамин спомага за усвояването на калция! И ако вашата фонтанела така или иначе не е голяма, нямате нужда от повече от 1 капка дневно! Ние сме същата работа и не сме пили по повече от 1 капка! На 5 месеца му се беше затворила и спряхме приема!
Матей - 1.04.2006 г