0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #80 -: Ноември 23, 2006, 10:27:08 am »
Браво Габи, слагай я и на двете и така ще успява да си набави количеството, да те изсуква и няма да има нужда да цедиш :D
А за дупетата и аз да питам, ние нямаме проблеми за сега, но всеки път при смяна на памперса (7,8,9 пъти) я мажа с крем. Вчера бяхме на консултация и педиатърът каза да не я мажа при всяка смяна с крем, защото кожата не можела да диша, а да мажа с бебешко олио на бюбхен например, щото аз такова ползвам. Кажете вие как процедирате, мен все ме е страх, че ако не я намажа с крем ще се подсече. :?
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #81 -: Ноември 23, 2006, 11:18:09 am »
Аз мазах с кремчето на Мустела когато видях че започва дупето да се зачервява. Мазах не на всяко сменяне на памперса, но положението се влоши. Смених крема с Бочко, едната бузка на дупето се оправи другата стана още по зле, ситните пъпчици станаха рана, която вече взе да прокървява. Днес ще видим какво ще измисли педиатърът за мазане, между другото някой чувал ли е за мазилото Универтан. Пратих мъж ми да го търси, бургаските мами много ми го хвалят, било лекарство за дупе. :?
 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #82 -: Ноември 23, 2006, 11:25:49 am »
Търговско име:   Univertan   
 
 Межд.непат.име:   Combination   
 Производител:   Sopharma PLC, Sofia   
 Съставки:
 1   .   Borax   -   1.3   g/100g   
 2   .   Chloramphenicol   -   1.63   g/100g   
 3   .   Nystatin   -   .26   g/100g   
 4   .   Sulfathiazole   -   13.03   g/100g
 5   .   Sulfur   -   1.27   g/100g 

Ето това намерих. Това е противогъбично, не трябва ли да го изпише лекар!?

Иначе аз мажа с преварен зехтин и от време на време най-често вечер след банята с крема на Мустела и за сега няма проблем.


Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #83 -: Ноември 23, 2006, 11:54:33 am »
Да си кажа, чесме се обзавели с ангина! Поне си отдъхнах, че не е бронхит нещо и кашлицата е била от гърлото!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #84 -: Ноември 23, 2006, 12:04:05 pm »
Стефи, аз мажа само вечер след къпане. И по принцип тук не са много привърженици на цапането, казаха ми даже да мажа само със зехтин, а не с детска козметика. Аз обаче си ползвам на Пенатен крема за ранички и до сега не съм имала никакви проблеми с подсечено дупе.
Силви, рано ви е още за сокове. А и майка ти може да се бърка за останалото, кажи и че за храненето ще си се занимаваш сама. Моята майка ме е питала само и даже се чудеше как помня всичко и успявам да се справя, защото има толкова нови неща, които те не са знаели. Да не говорим че има толкова нови работи за алергиите, с които те не са наясно. На мен не ми се е месила, а когато се налага да помага пита изрично какво да прави :lol: А да не говорим, че свекърва ми например не знаеше до преди месец, че мойто дете се храни с пюре :?
Вени, хубаво е, че е поне по-лекото заболяване. Гадно си е ангина, ама е по-добре от бронхити или нещо друго. Дано се оправите бързо!
Наде, провери дали могат да ви приготвят това кремче бе. И питай педиатърът какво да правиш. Не си длъжна сама да се справяш.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #85 -: Ноември 23, 2006, 13:43:25 pm »
А за дупетата и аз да питам, ние нямаме проблеми за сега, но всеки път при смяна на памперса (7,8,9 пъти) я мажа с крем. Вчера бяхме на консултация и педиатърът каза да не я мажа при всяка смяна с крем, защото кожата не можела да диша, а да мажа с бебешко олио на бюбхен например, щото аз такова ползвам. Кажете вие как процедирате, мен все ме е страх, че ако не я намажа с крем ще се подсече. :?

Стефчо, няма да се подсече. аз мажа с крем само 2-3 пъти на ден. много често, ако не е пишал прекалено много, при следващата смяна на пампата кремът още си стои.
а твойта педи, дето смята, че от крем кожата няма да диша, а от олио ще диша - немам думи.... първата част е вярна с уговорки, но втората - категорично не.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #86 -: Ноември 23, 2006, 13:45:45 pm »
Силви, не слушай майка си по такива теми. навремето нас са ни захранвали на 1 месец с кисело мляко, тогава нивото на информираност е било друго.
в темата за захранването съм постнала също статия против соковете. ако искаш да се обзаведете с колики - давай сокчета на 1 месец...

Надин, това не ми прилича на подсечено, дето го описваш. настоятелно те съветвам да не мажеш детето си със събрани от градинката рецепти, а да го заведеш на педиатър да види за какво става въпрос.
като първа стъпка пробвай да миеш дупето само с вода при всяка смяна на памперса, да подсушаваш хубаво с потупване с тензух след това и да оставиш голо дупе за 5-10 минути.
« Последна редакция: Ноември 23, 2006, 13:47:49 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #87 -: Ноември 23, 2006, 14:58:30 pm »
Наде, попитай в някоя аптека за това кремче което ти е казала Ганка - много е ефикасно. Аз 2-3 пъти съм имала проблем с подсичано и съм мазала с Тридерм, но след консулт с педиатъра.А по време на бяна слагах във водата малко сода.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #88 -: Ноември 23, 2006, 17:41:36 pm »
Днес моето педи ни посети вкъщи и пак всичко ни е ОК. Имаме си колики-нормално, видяха ни и дупето. педиатърът се съгласи първо да пробваме с лекарството Универтан и ако не стане ни изписа следаната рецепта:
Nistatin 1000000 E
Vit A     60000
Vit D     600000
Lanolin (немога да го разчета)
Vaselin  30
Незнам тази на Гането е май със същите съставки ама грамажа е различен, ама не е ли по добре щом е изпитана. Ще порбвам с Универтана и после може да порбваме с рецептата на Гането.
Дали моеж да е някаква алергия от памперсите. Бях му купила най малкия размер, който естествено не ни стана и още един пакет превантивно бях взела по голям от 3 до 6 кг. на Либеро. След като започна да се зачервява дупето реших да сменя с марката Памперс, дали е от това подсичането или  е от коликите (така е според педиатърът)
незнам. Аз винаги съм подсушавала дупето с тензух, тъй като ако чакам да изсъхне за 5-10 минути съм винаги напикана и следва наново същата процедура. Интересно как всичките зачервявания на другите места минаха с кремчето на Мустела, само на едната бузка се получи тази рана  8O. Ми ще се мажем пък да видим.
Ей Вени какво парвите вие бе, откъде я лепанхте тази ангина. Сега като се сетя, аз като бях малка почти през седмица две боледувах от ангина.
Силве не бързай с тези сокчета, аз мисля след 4 месец да го въведа него първо и вече нататък да се захранваме.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #89 -: Ноември 23, 2006, 18:50:29 pm »
Наде, туй е кремчето!
А за ангината, ами знам ли?
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #90 -: Ноември 23, 2006, 19:48:43 pm »
Изрязахме ноктитееееее :D
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #91 -: Ноември 23, 2006, 21:56:46 pm »
Perdeto,
Univertan
Кратка характеристика на продукта
Листовка за пациента

Ако бях на твое място, бих пробвала първо рецептата за правеното в аптеката кремче.
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #92 -: Ноември 24, 2006, 03:53:24 am »
Ново 5 при мен и само Вие сте ми надеждата, че вече съм шах и мат от всякъде.
Вчера се обаждам на педиатърката, че на бебето му е бял езика и знам, че това е млечница, а тя понеже знае, че сме с подсечено дупе вече близо 2 седмици и нищо не помага взе да ми разправя, че дупето не минавало заради млечницата, която много се е навъдила и скоро бебето може да спре да яде.
Има ли такава зависимост? -донякъде звучи логично, ама аз нещо от опита ми с докторите не хващам вяра само на приказките на 1 доктор и винаги търся да науча повече, че понякога големи грешки стават от това, че някой не си е научил едно време уроците.
И друго.Цедя се и давам на бебето.Имам страхотни болки в гърдите, които доколкото разбрах е нормално да отшумят, ама при мен хич не става така.
Та, като изцядя кърмата и я сложа в хладилника, защото е доста,като я извадя, за да я стопля забелязвам, че има нещо като каймак, който е по-гъст отгоре, а сега като бебето се наяде забелязах на шишето му, че има някакви бели провлачени парцали.Възможно ли е аз да му предавам млечницата и какви са симптомите, ако е така?(стаята , в която се цедя е адски топла дали пък млякото не се пресича някак си докато се изцедя????????
А за соковете категорично няма да и давам преди 4 месеца, даже 5.
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #93 -: Ноември 24, 2006, 07:14:19 am »
И друго.Цедя се и давам на бебето.Имам страхотни болки в гърдите, които доколкото разбрах е нормално да отшумят, ама при мен хич не става така.
Та, като изцядя кърмата и я сложа в хладилника, защото е доста,като я извадя, за да я стопля забелязвам, че има нещо като каймак, който е по-гъст отгоре, а сега като бебето се наяде забелязах на шишето му, че има някакви бели провлачени парцали.Възможно ли е аз да му предавам млечницата и какви са симптомите, ако е така?(стаята , в която се цедя е адски топла дали пък млякото не се пресича някак си докато се изцедя????????
Болките в зърната ли са /т.е от помпата ли са/ или в самите гърди. Не е нормално да имаш болка според мен.
За кърмата - няма отражение това, че стаята е топла. Аз също се цедях и давах /моята одисея приключи/ и също складирах в хладилника и фризера. Как затопляш после кърмата...на стайна температура или на водна баня само. Във микровълната не трябва. Аз също забелязах, че става като каймак отгоре...явно това е нормално. Просто разбивай в шишето преди да дадеш на бебчо. Не вярвам ти да му предаваш млечницата..моят /да си чукам на главата/ млечница няма.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #94 -: Ноември 24, 2006, 07:59:40 am »
Силве, така е , разделя се, но след това при разбъркване отново се хомогенизира. На водна баня най-добре, никаква микровълнова, защото загрява неравномерно - на някои места завира, а на други остава студено, освен това не знам дали се запазват качествата на храната по този начин, не съм специалист, но на водна баня ми изглежда най-разумно.
« Последна редакция: Ноември 24, 2006, 08:01:11 am от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #95 -: Ноември 24, 2006, 09:27:17 am »
въпрос към майките на момченца:

какво правите с пишлетата?

тъй като съм чела, че се отрича вече насилственото забелване на кожичката, не сме правили такова нещо. само леко дърпахме, докато се отвори "като цвете" (без да се показва главичката) и почиствахме натрупаната бяла смегма.
добре, обаче от известно време установихме, че не можем да извършим това разтваряне - кожата вече си стои като залепена съвсем и много трудно, с доста повече усилие, поддава. при последните няколко опита се цепна леко и излезе капчица кръв. педиатърът вика, че имал фимоза и ще се наложи да се дърпа, за да не му правят операция.

как е положението при вас с тая кожичка - как изглежда, какво правите или не правите, изобщо - акъл?

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #96 -: Ноември 24, 2006, 09:53:39 am »
За млечницата не знам нищо и не мога да помогна. За гърдите - слагай загряващи компреси, а за зърната - мажи ги с кремче за рагади и трябва да се поуспокоят. Млякото не се пресича от това, че ти е топла стаята. По принцип като постои изцеденото и се разделя. Разтръскваш добре и след това затопляш на водна баня.
Джами, аз на моя си му го забелвам и избутвам още от началото. Тук ни бяха казали, че само доктора можел да го пипа, ама баща ми вика ако не искаш да имаш ядове, дърпай и почиствай. Та аз си го опъвам докато се появи главичката. Питай дали не трябва да се намаже с нещо, защото после операцията е доста болезнена. И можеш съвсем спокойно да го натискаш докато се появи главичката, за да почистваш и там. Аз изпитвам див ужас да не се получи нещо такова и поради тази причина от много малък го третирам така.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #97 -: Ноември 24, 2006, 10:01:50 am »
Въпроси за съхранение на кърмата
 

Млечница (Соор). Причинява се от гъбички, които се поселяват върху лигавицата на устата на новороденото. По нея се образуват бели налепи като полепено мляко или посипано брашно. При оскъдни налепи бебето продължава да суче, но когато те обхванат цялата уста, сукането се затруднява. За лечението на соора лекарят ще ви предпише антибиотик срещу гъбички или някое багрило. Не се опитвайте да изчистите налепите по механичен път, нито да приложите разпространеното сред несведущите лечение с мед и сода за хляб.
Соор може да се появи отново в устата на бебето, ако с лъжичката или при кърмене внасяте гъбичките. Същото лечение ще свърши работа. А след първия месец соор вече рядко се появява, обикновено у деца, подложени на продължително антибиотично лечение." Цитатът е от тук

"Ако след няколко седмично безпроблемно кърмене се появи внезапна болка в зърната, може би сте получили гъбична инфекция (млечница), която може да се образува от млякото по зърната. Други симптоми на тази инфекция са: сърбежи, изсушена кожа, чувствителна или розова кожа. Инфекцията може да се прехвърли и на бебето, при контакт със зърната Ви и тя се проявява като малки бели точки (петънца) по вътрешната страна на бузата, венците или езика му. Тя също така може да се прояви, като обрив на бебето, който не минава при използването на обичайния крем.
ВАЖНО:Ако имате някой от тези симптоми или мислите, че имате такава инфекция, потърсете контакт с Вашия лекар. Той може да предпише лекарства, както за зърната Ви, така и за бебето." Цитатът е от тук. В статията се говори и за другите проблеми при кърмене - болезнени зърна, препълнени гърди, запушени канали, кърмаческа стачка, особени случаи.

две теми от форуми:
млечница
млечница

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #98 -: Ноември 24, 2006, 10:18:23 am »
Аз, само да се похваля- беба е много добре, станала е голямо момиче /категорично й видях вече срамотиите  :lol:/, тежи 800 грама и е дълга цели 30 санта. Всичко на този етап при нас е добре.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #99 -: Ноември 24, 2006, 10:37:38 am »
jam,
аз нищо не съм правила и не смятам да правя с пишлето. При нас казват, че половият орган на момченцето е затворена самопочистваща се система и не трябва да се ровичка там. Нито съм отваряла. нито почиствала, но пишлето е чисто като сълзичка. Детето само трябвало да се го "отвори" при игра.
Вече ако има други проблеми, като тясна кожа, тогава се намесва лекар.
Абе общо взето, ние сме доста на самотек. трябвало да се потърси лекар само ако детето е с над 38 температура в продължение на 3 дни. Ако не, било нормално. 8O
Мини, расте принцеската :D :D :D
Силве,, при такива гъбички, вероятността да са заразени и гърдите е голяма. Мисля, че и те трябва да се лекуват. да те види лекар е най-добре