0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« -: Ноември 18, 2006, 13:04:44 pm »
-
« Последна редакция: Ноември 19, 2006, 13:25:25 pm от valikir »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #1 -: Ноември 18, 2006, 13:52:35 pm »
Ако искам да ти взема парите и аз мога да бъда безкрайно убедителна. :lol:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #2 -: Ноември 18, 2006, 16:15:44 pm »
Поредното наивно момиче. Интересно ми е, на колко години си?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #3 -: Ноември 18, 2006, 18:08:14 pm »
Хайде сега сърдене. Добрите лекари са против алтернативната медицина.
Точно защото отчаянието ти е голямо не искам да си губиш времето и парите в напразни надежди.
Ако не ме беше грижа за теб, щях да си премълча.
« Последна редакция: Ноември 18, 2006, 18:12:57 pm от Lali »
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #4 -: Ноември 18, 2006, 18:15:04 pm »
 Valikir, недей така. То има и лекари некадърни, но има и кадърни; както и ле4ители измамници или такива, които не го правят само заради парите - това е ясно.
Не вси4ки тук са противници на алтернативната медицина, има много теми за билките, виж и на заглавната страница този сиужет е отбелязан.
Просто някои проблеми никога няма да могат да се излекуват с алтернативната медицина от какъвто и тип да е тя (запушени тръби или срасвания и тн). Моми4етата искат да те предпазят  от такива измами, защото те са свидетелки на много такива.
 Пък ти недей да спираш да пишеш, на форума това му е хубавото, 4е "безплатната" лошотия е голяма рядкост  :D
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #5 -: Ноември 18, 2006, 18:18:07 pm »
Ето видя ли?
Лали  :bighug:
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #6 -: Ноември 18, 2006, 18:23:46 pm »
   Valikir,пожелавам ти твоето бебче скоро да се появи!Не се отказвай от Зачатие,наистина ще се чувстваш по-добре тук!!! :flower:
*
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #7 -: Ноември 18, 2006, 20:55:37 pm »
тази жена и ми се видя много свястна и човечна.Дадеми готова сварена билка и още две други.

Баба Кера от съседното село Градина е по-добра. Дава по 2 сварени билки и още 3 допълнителни.

Alexandra
*
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #8 -: Ноември 18, 2006, 22:01:31 pm »
valikir,послушай peroshinka
Valikir,пожелавам ти твоето бебче скоро да се появи!Не се отказвай от Зачатие,наистина ще се чувстваш по-добре тук!!! :flower:
Аз също бях разочарована от лекари и търсех да опитам нещо различно от традиционната медицина. И така изгубихме  5-6 години в лутане по врачки и т.н. Ние също пием билки.Не си писала дали сте правили някакви изследвания, ако не сте направете. Каква точно е причината-мъжки или женски фактор?Вярвам, че ако се разровиш тук в публикациите може много да ти помогне, или поне ще се ориентираш.
И аз съм нов член на форума и след като прочетох доста добри мнения в публикуваните материали вярата, че има и добри доктори ми се върна, за което благодаря на момичетата тук.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #9 -: Ноември 18, 2006, 22:13:57 pm »
Аз не те нападам. Просто питам на колко години си. На 32 явно не би трябвало да си наивна. Ако отчаянието ти е противник на разума, това наистина е проблем. Но зависи само и изцяло от тебе как ще излезеш от трудната ситуация.

Не, не съм некадърна (понякога съжалявам за което, но е друга тема). Нито съм противник на билките. Напротив, много пъти съм го писала и специално за тебе пак ще го напиша. Билколечението не е алтернативна медицина. То е част от медицината. Изучава се в курса на обучение и се практикува от дипломирани лекари. Аз самата познавам огромна част от диворастящите растения в България. Мога да ги разпознавам в природата. Зная кои са неактивните им двойници. Коя е лековитата им част, кога се бере, как се съхранява, по какъв начин се извличат активните вещества, в каква доза се прилагат и за какво помагат. И често изписвам билки на пациентите си.

И затова смятам, че си наивна.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #10 -: Ноември 19, 2006, 00:06:13 am »
Здравей,Valikir,
наскоро се заговорихме с една приятелка и тя ми даде телефона на същата тази баба Дора.Нейна позната е ходила при нея и каза,че е много доволна.10 години са нямали бебче и след посещението си при нея е забременяла.Спомена,че давала билки и нещо я е преобръщала.При теб какъв е проблема?Правила ли си изследвания?Разкажи повече за тази жена - какво ти прави,какви билки ти даде?
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #11 -: Ноември 19, 2006, 10:50:46 am »
-
« Последна редакция: Ноември 19, 2006, 13:26:33 pm от valikir »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #12 -: Ноември 19, 2006, 11:13:32 am »
А на лекарите, които са ти помогнали, вярваш ли?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #13 -: Ноември 19, 2006, 11:48:55 am »
-
« Последна редакция: Ноември 19, 2006, 13:26:55 pm от valikir »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #14 -: Ноември 19, 2006, 11:53:10 am »
Ето, значи стигнахме до истината, макар и малко трудно. Има лекари, на които можеш да вярваш и такива, на които няма как. Пожелавам ти да задържиш тази мисъл и да намериш верния път.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #15 -: Ноември 19, 2006, 12:34:57 pm »
Валикир,
 
не мога да се въздържа и искам да коментирам темата, с все й изменения. Ти си съвсем ново момиче. Много грозно е това, което написа:

Виждам ,че една от вас е доктор.Дано не е и толкова некадърен ,на колкото аз попаднах в последните 2 години.Повечето добри лекари нямат нищо против, така наречената "алтернативна медицина".

От недоглеждане, от бързане, от натрупана вътрешна агресия ти обиди един огромен професионалист в сферата си, но също и един от малкото хора тук, благодарение на които този форум и сайт съществуват и на теб ти се е предоставила възможност да дойдеш, да споделиш, да намериш съвет.

После:
Цитат
Ато какво?От лапароскопия в последствие преминала в лапаротомия се оказах с масивни сраствания,пластика на тръба ,тънките черва оплетени и покрити като с було, и 17 шева.Е кажете ми какви лекари са ме гледали във Варна.

Извинявай, но това няма как да могат да ти го кажат лекарите предварително. Именно затова лапароскопията се смята за много прецизно медицинско изследване, защото при него вече се вижда точно картината. На обикновен ехограф, с палпация, с оглеждане на шийката, няма как да могат да ти кажат, че имаш сраствания, тръбите имат нужда от пластика, червата са оплетени и т.н. Няма как да искаме чудеса от лекарите. Няма как да сме толкова наивни и да очакваме като с магическа пръчка да ни кажат какво точно, къде и защо но има.

Още преди да МЕ ОПЕРИРА ДОКТОРА МЕ ПИТА ИМАМ ЛИ ПРАВЕНА СНИМКА И СПЕРМОГРАМА,А АЗ ЗА ДА СПЕСТЯ СРАМА ОТ СВОЯТА НАИВНОСТ И ЛЕКАРСКА НЕКОМПЕТЕНТНОСТ,КАЗАХ ДА.

Защо го каза това? Защо приложи още една лъжа/недоразумение/грешка към случая си? Заради срама и заради грешките на другите? Нима не знаеш, че хората се държат с теб така, както ти им позволяваш?

И накрая, отиваш при една баба, която ти дава незнайно какъв бъркоч, и ти й вярваш повече отколкото на лекарите само защото звучала свястна?

Лекарите са допуснали грешки. Чуждите грешки са си чужди грешки. А твоите грешки?

Разбери ме правилно: не те нападам, не се отнасям агресивно към теб. Просто ми се иска да те събудя, да те накарам да проумееш какво става с будно съзнание. Ти имаш нужда да четеш. Много, много, много. Всичко в този сайт. Всички истории. И за лапароскопии. И за ИКСИ. И за билки. И за емоционална стабилност. Същите тези материали, проверени и събрани от жената, която ти по-горе обиди. Минали сте през много и двамата. Искрено се надявам да продибиеш самочувствие на пациент, който е информиран, който разбира и който помага на лекаря си, а не очаква от него чудеса. Изисквай достойно и качествено отношение към себе си. Искрено се надявам с информацията от сайта да намериш правилните лекари, да се насочиш към правилната за теб процедура. И накрая, искрено се надявам много скоро да си бременна и да си имате едно сладко и здраво бебенце.

Но се учи от грешките си. И не вини винаги хората около себе си.

Мари
« Последна редакция: Ноември 19, 2006, 13:41:21 pm от Marie »
Alexandra
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #16 -: Ноември 19, 2006, 12:56:36 pm »
-
« Последна редакция: Ноември 19, 2006, 13:27:43 pm от valikir »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #17 -: Ноември 19, 2006, 12:57:28 pm »
Цитат
Почнаха се билки лекарства,хранителен и двигателен режим.След 3 месеца,подвижност 55%,нормокинеза 45%.шанс има.
Мацка, я ми кажи какво пихте вие?
Да ти кажа за баба Дори, преди доста време за да угодя на сестра си бяхме при нея, и подобно на всеки - тя ми предложи овтари. Аз не си ги взех, но я разпитах доста - тя е била 30/или повече години/ работила в билкооп, та е на ясно с билките. Те са хубаво нещо, но аз не разчитам изцяло на тях!
Успех!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #18 -: Ноември 19, 2006, 13:02:38 pm »
-
« Последна редакция: Ноември 19, 2006, 13:28:14 pm от valikir »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: За баба Дора от с.Марково/Пловдивско/
« Отговор #19 -: Ноември 19, 2006, 13:09:56 pm »
Валикир, предполагам, че нямаш опит в мрежата, затова допускаш грешки. Поспри се малко, помисли и тогава пиши.

1. Писането с главни букви според нет-етикета означава, че крещиш. Пиши с малки букви.
2. Публикуването на лични бележки е недопустимо. Ако жената е искала, сама е щяла да си публикува мнението.
3. Не е прието да обиждаш когото и да било (аз няма да се разсърдя, както виждаш отговарям ти добронамерено, но повече няма да ти позволя да правиш коментари от рода "поведението на някои от вас").
4. Писането във форума е въпрос на желание от твоя страна. Не е нужно да ни уведомяваш дали ще продължаваш да пишеш или не. Отнасяй се с уважение към пишещите и те ще ти отвърнат с уважение.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу