0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Въпросът ми по-скоро е: Дали е възможна бременност по време на тяхното използване като лекарство за регулиране на хормоните и цикъла?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Ако се взимат правилно - не.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
единственото ми забременяване в живота беше в такъв момент по такъв повод. мисля че съм ги взимала правилно но...знам ли.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Алкохол, повръщане, други лекарства по това време, изтекъл срок на годност?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
не са били с изтекъл срок със сигурност. внимавам ги тия неща. повръщане не е имало със сигурност. други лекарсва нямам спомени - възможно е. алкохола обаче е вероятен... 8)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
През първият месец от приема  не се гарантира  100 % предпазване от зачеване.
Ако тогава е станало, може това да е причината :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
не беше първия месец
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
не беше първия месец
Доколкото си спомням за хормоналните контрацептиви  процента на сигурност е 98%, явно си попаднала в другите 2% - съжалявам.

 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Аз познавам едно моми4е, което е забременяла и с 2та си сина по време на вземане на противоза4атъ4ни. Аз също знам и съзнавах, когато ги взимах, 4е ефикасността им не е 100  пц-та, но пък не знаех 4е това се отнася само за хормонално дозираните.
Можеш да забременееш,ако пропуснеш хапче, но по-принцип гаранцията е 99%.Аз съм пропускала и пак не съм забременявала, но имам прятелка, която забременя точно докато пиеше противозачатъчни Регулон.

*
А и ако през въпросния месец взимаш други медикаменти, не помня какви, май антибиотици някакви, но това трябва да го пише на листовката...