0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Донорство
« -: Ноември 17, 2006, 11:39:10 am »
Здравейте,

Може ли някой да ми даде инфо за донорството на сперма? Политика, цени, и т.н.

Мерси предварително
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Донорство
« Отговор #1 -: Ноември 17, 2006, 12:16:48 pm »
То вече ме е стра да пиша, ама в
http://forum.zachatie.org/index.php?topic=6994.0
бамбина е писала че в тази клиника има. А по мое мнение в повечето клиники по репрод. здраве би трябвало да има, и май не е чак толкова скъпо.
Успех!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Донорство
« Отговор #2 -: Ноември 17, 2006, 12:21:56 pm »
Здравей Евро,

Защо те е страх да пишеш? А темата която си прикачила е за пловив, а за софия знаеш ли нещо?
*
Re: Донорство
« Отговор #3 -: Ноември 17, 2006, 12:37:55 pm »
В София, мисля, че рутинно се прави в повечето клиники по стерилитет. Например виж http://www.ivf-bg.com/
Успех  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Донорство
« Отговор #4 -: Ноември 17, 2006, 12:41:36 pm »
А знаете ли дали трябва да съм омъжена? В смисъл ако съм сама мога ли да участвам в такава програма?
*
Re: Донорство
« Отговор #5 -: Ноември 17, 2006, 12:44:57 pm »
Трябва да попиташ ва място. За двойките знам със сигурност, че се изисква писмено съгласие от мъжа и жената, но за сама жена нищо не знам.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Донорство
« Отговор #6 -: Ноември 17, 2006, 13:32:37 pm »
Няма никакви проблеми да участваш без брак.Даже за ползване на донор, ако нямаш брак е по- лесно. Искат само твоето съгласие.
Мен ме одобриха за ин витро без да съм омъжена. Декларацията бях подписала само аз.
*
Re: Донорство
« Отговор #7 -: Ноември 17, 2006, 13:44:17 pm »
Забравих да напиша:
клиника за леч. на стерилитет "Бора", разполага с такава криобанка за сперма.Също е в Пловдив, "Пещерско шосе".
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Донорство
« Отговор #8 -: Ноември 17, 2006, 14:41:26 pm »
Мерси Хигия,
това ме интересуваше! аз съм поставена малко пред свършен факт, и за това се двуома за донорството.

Много ти благодаря, ако се сетиш нещо друго по темата пиши
*
Re: Донорство
« Отговор #9 -: Ноември 17, 2006, 15:03:29 pm »
Сигурно и аз ще съм с донор, но за това съм писала в др. тема. Ако имам късмет да забременея, ще стана самотна майка.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Донорство
« Отговор #10 -: Ноември 17, 2006, 15:09:24 pm »
Сигурно и аз ще съм с донор, но за това съм писала в др. тема. Ако имам късмет да забременея, ще стана самотна майка.

Хигия и аз съм в същото положение. Пиши ми на лични и сподели ако искаш. Аз съм на кръстопът.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Донорство
« Отговор #11 -: Ноември 17, 2006, 18:17:07 pm »
Здравей Лейди,

Благодаря ти за голямото сърце което имаш! Все още самата аз незнам накъде.. Трябват ми няколко дена и чакам едни резултати и тогава ще реша. Но везната клони натам.

Ако мога с нещо да помогна само кажи!!
Re: Донорство
« Отговор #12 -: Ноември 17, 2006, 20:44:01 pm »
Изопщо не се притеснявай мила, помагам ти наистина от сърце , благодаря ти все пак че си готова и ти да помогнеш ,ако се решиш пиши ми на лични или тук без значение. Успех и стискам палци.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Донорство
« Отговор #13 -: Ноември 18, 2006, 16:51:04 pm »
Криска, на много места има спермални банки и можеш да намериш подходящия донор. Аз бих те посъветвала обаче първо да решиш няколко неща:

1. Твоето здравословно състояние
2. Искаш ли наситина донор
3. Анонимен донор е по-доброто решение, по много причини

Цената на донорската сперма е между 250 и 300 лв.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу