0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте, чета ви непрекъснато, но съм писала само веднъж май.
Поствам тук защото смятам, че въпреки че въпроса, който ще поставя е по-скоро "технически", може би ако ми отговорите ще ми помогнете да преодолея емоционалния си хаос 8O..
Значи: Абсолютно всички момичета ли абсолютно всеки път виждат тези т.нар. "изпарителни", "химически", "не-знам-си-какви" фалшиви втори бледи чертички по тестчетата след над 1,5-2 часа време, когато тестчето е изсъхнало от пробата? Е, аз поне виждам. Преди това не съм забелязвала.
Така съм се вторачила в тях, пазя ги втори ден, пак правя - пак след 2х като изсъхне ги забелязвам, само ги гледам, чета форумите, очаровам се/разочаровам се, имам работа, но нищо не мога да подхвана, толкова виновна се чувствам..
Може ли някой нещичко да ми каже, преди да съм звъннала на телефонните номера дадени на кутийките от производителите :(
Така искам да ги изхвърля в кошчето, да - ама сърце не ми дава.
Някаква тиха лудост ме превзема май-май. Вече се надявам някое момиче да ми каже-хвърляй веднага!, та да се успокоя, облека и да ида да се разходя малко поне. Сега вече гледам към поредния неотворен тест от запаса в шкафа и... се плаша от себе си, не съм очаквала да се шашна до такава степен.
2 години "бебеправим", ову-то ми на 6-ти засечено с тест бе оплзотворено :lol:, сега имам цели 6 дни преди датата на М. и  напрегнати гърди. Тестчетата, които правя са Хоум тест-лентичка и Клиър-касетчица.
Re: "Изпарителната чертичка"-моля за мнение.
« Отговор #1 -: Ноември 14, 2006, 12:49:46 pm »
Здравей ЕЛФ!
И аз съм като теб, с ОВУ на 6, и НЕ чакам лелката в неделя  :D . Мисля, че е доста рано за какъвто и да било тест в домашни условия.
А относно появата на втора чертичка след известно време, прочети внимателно инструкцията на съответния тест. Обикновено пише, че след определено време прочетените резултати да не се считат за валидни. На повечето тестове е до 1 час след използването му, има и такива, които трябва да се отчетат до 10 мин след като са направени, след това резултата не е валиден. Имай още малко търпение, мила, поне до 2-3 дни преди М.
Прегръщам те  :bighug: и ти пожелавам да видиш ясно  :bfp: !

*
Re: "Изпарителната чертичка"-моля за мнение.
« Отговор #2 -: Ноември 14, 2006, 13:02:30 pm »
_VesS_ , благодаря ти много за отговора  :bighug: !!

Голяма подкрепа е за мен, че заедно НЯМА да чакаме лелката.
Надявам се този пък или ...следващия някоя от нас да се похвали с коректно отчетено тестче в определените за това минутки в упътването.

Спирам с глупостите, падна ми товара от отговора ти, подкрепата ти ме посъживи и ме накара да се почувствам доста глупаво, което си е с право де  :roll:
и .........тръгвам да се отървавам от лентичките  :trash:

Хубав ден и успешна седмица.
*
Re: "Изпарителната чертичка"-моля за мнение.
« Отговор #3 -: Ноември 14, 2006, 13:04:35 pm »
Рано е още за тест, не прави повече! Само ще се разочароваш още повече.
Резултат отчетен след 10-тата минута е невалиден! За съжаление това са си точно изпраителни линийки.
Сега излез и се разходи и не се вманиачавай в това. След 6 дена пак ще го мислим. Сега е рано за тест !

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: "Изпарителната чертичка"-моля за мнение.
« Отговор #4 -: Ноември 14, 2006, 13:33:16 pm »
Елф, намали малко темпото. Знам, че не е лесно, да не кажа почти невъзможно. И аз преди всеки цикъл се изправям пред дилемата дали да дам 3 лв. за поредния тест, който както обикновено ще излезе отрицателен, или за пакет дамски превръзки. Понякога надделява разума, в повечето случаи обаче емоцията и надеждата.

Спри да избързваш с тестовете, изхвърли всички стари употребявани и излез малко на въздух.
Иначе след 2 години бебеправене е време да се обърнете към специалист, ако вече не сте го направили.
Дано след 6 дни да видиш 2-те черти :D
Re: "Изпарителната чертичка"-моля за мнение.
« Отговор #5 -: Ноември 14, 2006, 15:07:53 pm »
Изхвърляй тестовете и спри да се самовглъбяваш! Не мисли за това поне още 6 дни, пък после ти пожелавам да видиш ясно двете чертички  :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: "Изпарителната чертичка"-моля за мнение.
« Отговор #6 -: Ноември 14, 2006, 15:29:35 pm »
Мила, то на указанието си пише след колко време да не се счита теста за валиден, прочети си. До сега не съм ползвала такъв, дето след 15 мин. да е валиден. Така че стига се пренавива, нервите си ти трябват и за напред!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: "Изпарителната чертичка"-моля за мнение.
« Отговор #7 -: Ноември 14, 2006, 20:02:25 pm »
Взирала съм се и аз в тази "вдлъбната чертичка", даже с лупа съм я гледала.
Кой каквото ще да ти казва просто ти трябва време.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: "Изпарителната чертичка"-моля за мнение.
« Отговор #8 -: Ноември 15, 2006, 06:14:07 am »
Eлфче,
моят съвет е следния: живей си живота и забрави за уринните тестове. Щом ову-то ти е било на 6, то след 11 дена - към 17 или 18 си направи бета ЧХГ. Вярно е, струва 20-тина лева, но пък със сигурност знаеш дали има или няма бременност. Лично аз вече - след едни много интересни тестове на клиър ову касета , вече не вярвам на уринни.
*
Re: "Изпарителната чертичка"-моля за мнение.
« Отговор #9 -: Ноември 16, 2006, 10:19:52 am »
Абе не че е много умно това дето ще ти го кажа ама пък от къде да знае човек :)
Значи преди повече от месец след като бяха минали 17 дена от трансфер /упорито си ги изчаках всичките без да си правя тест/ и след като дори и док каза че би трябвало да ми дойде до този момент ако няма бременност влязох в тоалетната на едно заведение просто да потвърдя резултата.
Е....оказа се че теста е отрицателен!!! Преживях истински шок и ми се искаше да стоя там докато не стане положителен, но ....разумът ми надделя- все пак странно ще е да седя там дълго.
Та по отношение на проблема ти с изхвърлянето на тестовете - знаеш че са невалидни след толкова време - хвърляйги и гледай напред. То ако стане /искрено ти го желая/ няма да ни е помогнал теста, най-много да попречи! :D
*
Re: "Изпарителната чертичка"-моля за мнение.
« Отговор #10 -: Ноември 16, 2006, 12:02:14 pm »
Елфи, хвърляй, мила! Не се психирай така! Съветвам те дори да не правиш тестове преди да ти закъснее поне 3 дни. Ужасно коварно захипнотизирване са тези тестове. Разбирам нетърпението, разбирам неистовото желание да го видиш положителен, но повярвай ми, не правиш нищо добро за психиката си. Опитай се да следваш тактиката "Не правя тестове за бременност преди да имам сигурни симптоми за такава. Закъснялата менструация е най-сигурният симптом".

Година се захипнотизирвах с тестове. Аз съм изключително емоционална душа и съм склонна много да си самовнушавам, да се самоубеждавам, че и да убеждавам останалите около себе си. Е, след година отрицателни тестове, спрях. Просто нямах повече сили, нерви, не исках да харча повече пари за самовнушения. Изнервях се още повече, когато ги купувах. Започнах да си мисля, че аптекарката ме разпознава, че всеки месец купувам тестове от нея и затова сменях аптектите. Изобщо не е смешно. Страшно е. Спрях. Реших, че трябва да преосмисля нещата. Много ми помогна мъдростта "Винаги може да е и по-зле". Ами ако нямах изобщо мензис? Колко жени се молят да им дойде, защото им идва по 2 пъти в годината. Научих се да си го чакам. Е, не със желание, но не и с ненавист и разярение, че гадният мензис пак дойде. Научих се да оценявам, че ми е сравнително точен, еднакъв по дължина. Тези работи сега може би ви се струват напълно откачени, но на мен ми помогнаха много. Животът ми до преди това, почти 2 години, се въртеше около мензиса ми. Мензисът ми беше центъра. Аз просто трябваше да намеря начин да променя нещата, защото знаех, че не е нормално това. Задушаваше ме тази мисъл. Тези тестове ме унижаваха, винаги негативни. Този забит в мен термометър ми беше вулгарен. Тази непостижима цел-забременяването, ме подлудяваше. Не исках да съм луда. Исках да съм нормална жена. И затова се наложи да намеря изход. И намерих. Като се научих да си обичам тялото, дори и такова-незабременяващо. Незабременяващо, ама поне що-годе в норма. Извадиха ми полип. Исках просто да си ми дойде нормален мензис. Исках матката да се възстанови от инвазията, не защото ми е нужна да раждам, а защото си е моята матка, в моето тяло и си я искам здрава. Спрях тестовете, спрях следенето. Дори спрях фолиевата, защото приемът всяка сутрин ме изнервяше допълнително. Спрях секса по график. И се зададе морето. Исках да ми дойде по-рано, за да може да плажа да съм напълно добре. Не исках да мъкна тампони с мен. Чакам, чакам. Ха да дойде, ха да дойде...Не идва и не идва. Бре! Ето сега я загазих. Изчезна ми мензисът. Ей сега вече е сериозно. Реших, че е от притеснението около пътуването. Случвало ми се да имам изместени овулации, съответно и М закъснява. Тръгнахме. Помъкнах половин куфар превръзки и тампони. Сигурно е от смяната на климата. Сигурно е от среднощния чартърен полет. Хайде, да идва по-бързо, че поне последните 5 дни на морета да ми бъдат чисти. Е, не идва. Не мога да крия, че не ми мина мисълта да съм бременна. Но определено имах голямо постижение на фронта "психика". Не изключвах възможността бременност, но тя беше с малък процент. По-скоро си исках мензиса, че да ми е удобно на морето и да си ми е нормален августовският цикъл. След 4-5 дни закъснение и с появата на други симптоми започнах сериозно да се съмнявам дали пък с мен не е станало чудо. Ама как пък да не. Аз нека си го докарам на нормален мензис, пък друго за август не искам. След 7 дена, отидохме в единствената аптека на острова и купихме тест за бременност. 15 евро. Мамка му! Какви са тез цени! Отварям. Гледам 3 деления. За да ти е положенителен трябва да запълниш и трите. Т.е. нужни са 3 чертички. Ако е една или две чертички-негативен е. И моят е 2 чертички. И си викам "Ама че ирония. Преди няколко месеца каква молитва беше да видя 2 чертички. Сега ги виждам и те по гръцките правила означават, че е негативен тестът! Е, поне съм ги виждала заветните 2 чертички". Ха-ха-ха. Добре че вече не се връзвам така психарската на тез простотии-тестовете. След още 7 дена се прибрахме. След общо 14 дневно закъснение, вече в съзнанието ми вероятността да съм бременна беше голяма. Взехме един съвсем прост тест в Прага. Колкото да не се излагам като ида при Гинка на другия ден и й кажа "Гинке, помощ! Изчезна ми мезисът." Жената ще каже "Тест прави ли?". Аз какво ще й отговарям? "Ми правих, ама гърците надминали себе си. Изобретили го с 3 чертички и аз не съм много наясно"...Не завърши добре тогава...Може би задето бях спряла фолиевата, може би задето бях се заразила с листериоза от гръцките сирена, може би поради друга причина...При все трагедийния край обаче, аз оценявах, че имах голям прогрес в мисленето. Гордея се, че сама го постигнах. Не спонсорирах аптеките повече. Научих се да си "изключвам" мозъка след като затворя след себе си вратата на Гинка. Трудно е, но трябва. Психическият фактор играе голяма роля в забременяването.

Момичета, разказах ви всички това, за да ви насърча да търсите начини, прозорчета за себе си, отдушници. Не минавайте през месомелачката на жива плът-хипнозата "проблем" и тестовете. Така както се самонавиваме, така трябва и да се саморазвиваме. Правете каквото трябва, а оставете главата да диша и да се радва на това, което става.

Успех пожелавам на всички ни!
Alexandra
*
Re: "Изпарителната чертичка"-моля за мнение.
« Отговор #11 -: Ноември 16, 2006, 12:07:05 pm »
Е, така или иначе днес направения тест с първа сутрешна ( ами не издържах и това си е!) си показа нормална отрицателна 1-на чертичка, която нито след час, нито след часове се промени. Така, че какво беше това чудо на 14-ти с тая поредица  "изпарителни" тестове ще си остане загадка. А и температура не съм мерила тоя месец, за да сравнявам ..уфф
Резултатът - съсипани нерви от почасова игра на "тука има-тука няма" и загуба на пари.
Пък имам още 4 дни до М. Ама като не ви послушах.... :BangHead:

Благодаря, че ми отговорихте. Спокойствие и усмивки! :D
Re: "Изпарителната чертичка"-моля за мнение.
« Отговор #12 -: Ноември 16, 2006, 15:29:32 pm »
Мари, страхотна си!
Определено имах нужда да прочета нещо такова. Направо ме амбицира да спра спонсорството на аптеките и да се радвам, че моят цикъл е като часовник. Вярно, че когато бях студентка съквартирантката ми имаше мензис 1-2 пъти годишно и дори и операция не й помогна, но тогава сякаш не оценявах каква късметлийка съм. Благодаря ти, че ме накара да се замисля!

П.П. Много пъти съм била в Гърция и на о-в Тасос, но не знаех, че тестовете им са с 3 чертички. Дали да не отида все пак до там за един, та поне и аз да съм виждала 2 черти, но не на тест за овулация  :P
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: "Изпарителната чертичка"-моля за мнение.
« Отговор #13 -: Ноември 16, 2006, 19:53:42 pm »
 :sunshine:Мари,с този си постинг ме уцели право в сърцето(целта :lol:)!Точно преди 2 дена категорично реших да зарежа термометъра!Аз също съм не изключително,ами хипер-емоционална натура!Благодаря ти! :heartbeat:Ти наистина много ми помогна със съвета си към Елфчето! :youwoman:
*
Re: "Изпарителната чертичка"-моля за мнение.
« Отговор #14 -: Ноември 16, 2006, 20:13:42 pm »
Баракудка, аз все там целя, нали ме знаеш?!  :wink:

Розовелка, светът е пълен с изненади. Само това мога да кажа за гръцките тестове. :D

Позволих си много лични неща да ви кажа, момичета! Но това е истина. Дано да ме послушате и да намерите вашите вратички за спасение от психозата. Важно е! :crossfingers:
Alexandra
Re: "Изпарителната чертичка"-моля за мнение.
« Отговор #15 -: Ноември 20, 2006, 10:26:37 am »
Мари  :balk_47:,
можеш да бъдеш сигурна, че твоята история ще помогне на много момичета да се справят с психозата.
Аз лично реших да зарежа тестовете. При това съм от тези с не много редовен цикъл и винаги съм изчаквала поне 2-3 дни закъснение. Но тъй като всеки път ми идва на различни периоди, не мога да преценя кога точно да очаквам лелката, което допълнително ме изнервя и натоварва! Абе, пълен кошмар си е!
Елфче, съжалявам за рзбитите ти надежди този месец, но щом си с редовен цикъл е добре да изчакаш поне до датата, на която трябва да ти дойде :D
Стискам палци следващия месец да видиш 2 чертички
*
Re: "Изпарителната чертичка"-моля за мнение.
« Отговор #16 -: Ноември 20, 2006, 12:59:17 pm »
Искам да ви попитам нещо относно тестовете.Правих си тест с лентичка.Появи се контролната червена и перпендикулярно на ней друга размазана бледо червена.Случвало ли ви се е?
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: "Изпарителната чертичка"-моля за мнение.
« Отговор #17 -: Ноември 20, 2006, 15:05:50 pm »
Най-добре си направи още един, може теста да е бил не особено качествен .
Успех и много късмет ! :balk_100:
Животът е такъв, какъвто вярваш, че ще бъде ...