0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Здравейте на всички!
Имам нужда от помощ защото съм на ръба на криза. Току що се връщам от д-р Попов и си взех резултата от биопсията. След стерилитет, запушени тръби, поликистоза и мозайка той ми назначи биопсия.
Резултат: плоскоепително заметване, множествени епидермицирани жлези, койлоцитоза и дискератоза в епителни слоеве, хроничен цервицит.
За мой ужас доктора не ми обясни нищо, а ми каза единствено че ще се наложи тази мозайка да се гори.
МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ АКО НЯКОЙ ЗНАЕ НЕЩО ПО ТАЗИ ДИАГНОЗА  :(

Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ - РЕЗУЛТАТА ОТ БИОПСИЯТА
« Отговор #1 -: Ноември 14, 2006, 14:17:44 pm »
Успокой се, моята беше идентична.
Клетъчните изменения при човешки папиломен вирус се наричат койлоцитни.
Горенето е бързо, леко и безболезнено.Има воднисто течение след това -около 10-20 дни.
после се правят контролни цитонамазки.
Гориха ми шийката прези година, когато отидох преди месец за констатиране на бременността-лекарката каза, че шийката е в абсолютно здраво състояние.Т.е. горенето няма връзка със бъдещите забременявания на жената.
Не отлагай процедурата.Успех!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ - РЕЗУЛТАТА ОТ БИОПСИЯТА
« Отговор #2 -: Ноември 14, 2006, 16:01:30 pm »
Успокой се, моята беше идентична.
Клетъчните изменения при човешки папиломен вирус се наричат койлоцитни.
Горенето е бързо, леко и безболезнено.Има воднисто течение след това -около 10-20 дни.
после се правят контролни цитонамазки.
Гориха ми шийката прези година, когато отидох преди месец за констатиране на бременността-лекарката каза, че шийката е в абсолютно здраво състояние.Т.е. горенето няма връзка със бъдещите забременявания на жената.
Не отлагай процедурата.Успех!


Мини преди всичко благодаря за отговора!
А знаеш ли какво е хроничен цервицит, защото доколкото разбрах това е възпаление на шийката на матката? А иначе лекуваха ли те с нещо или само те гориха? И изобщо трябва ли и любимия да взима някакви лекарства?
Ако знаеш нещо по подробно моля те пиши защото доктора не ми обясни абсолютно НИЩО...  :help:

Мерси много 
 :flower:
Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ - РЕЗУЛТАТА ОТ БИОПСИЯТА
« Отговор #3 -: Ноември 14, 2006, 16:08:44 pm »
Криска, цервицита е възпаление на шийката на матката.Ако е в началото на някоя инжекция има изразени симптоми/най-често течение/.но  щом става дума за хроничен, значи че инфекцията е от дълго време и може изобщо да няма симптоматика.
Направи тест за хламидия, много често тя е в основата на цервицита.
Щом лекарят ти не е обяснил нищо-питай, разпитвай, тялото си е твое, лечението ти ще поемаш..Длъжен е да даде изясняваща информация.
Да, партньорът също паралелно с теб се лекува, иначе няма смисъл.
Напра си си МБ и тест за хламидии.Пиши, ако  друго те интересува.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ - РЕЗУЛТАТА ОТ БИОПСИЯТА
« Отговор #4 -: Ноември 14, 2006, 16:35:59 pm »
Мини на МБ ми нямаше нищо освен обикновени гъбички, цитонамазката казаха че ми е наред. А относно хламидията преди 2 години ми откриха и ужким се излекува. Предполагам е възможно хламидията да се е излекувала а това да е пост фактум? На тебе дадоха ли ти някакви лекарства освен горенето?
А относно лекаря той едва ли не ме изгони защото пред кабинета му имаше 20 жени а тий вече беше закъснял с час и половина!!! Много несериозно отношение от негова страна тъй като аз не съм медицинско лице и в крайна сметка за това отивам при него?? Толково много се ошашках че на излизане се разревах и се почувствах толкова безпомощна...
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ - РЕЗУЛТАТА ОТ БИОПСИЯТА
« Отговор #5 -: Ноември 14, 2006, 16:55:07 pm »
Трябва ти доста по сериозен лекар. На мен ми се е случвало веднъж мойта гинеколожка поради катсарфоа да дойде в 4 часа на работа а не в 2 и 30 за следобедна смяна,но успя да си вземе пациентките до 7 вечерта.   може би трябва да повториш при друг лекар и да коментриаш с него този резултат.Приятелски съвет...

Да Фантичка, права си! Имам вече уговорена среща за утре с друг лекар. Претиснява ме факта че ако друг започне да ме лекува ще стане кофти тъй като при Попов ми предстои лапароскопия? Направо съм пред дилема и много притеснена...  :(
Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ - РЕЗУЛТАТА ОТ БИОПСИЯТА
« Отговор #6 -: Ноември 14, 2006, 19:30:56 pm »
Защо точно при този лекар ще правиш лапаро?Поведението му при преглед не е достойно, аз не бих хранила доверие... и не бих се оставила в ръцете на такъв.
Ти лекувала ли си хламидията, прави ли тест след последния прием на антибиотици?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ - РЕЗУЛТАТА ОТ БИОПСИЯТА
« Отговор #7 -: Ноември 15, 2006, 09:12:02 am »
Защо точно при този лекар ще правиш лапаро?Поведението му при преглед не е достойно, аз не бих хранила доверие... и не бих се оставила в ръцете на такъв.
Ти лекувала ли си хламидията, прави ли тест след последния прием на антибиотици?

Здрасти Мини,
да лекувах хламидия преди година и половина и на контролата ми беше отрицателна, но сега ще я пускам наново за да се презастраховам.
А при този лекар реших за лапаро защото всички са много доволни от операциите при него. И въпреки всичко ще се консултирам с мой познат да ме насочи другаде.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ - РЕЗУЛТАТА ОТ БИОПСИЯТА
« Отговор #8 -: Ноември 15, 2006, 09:22:50 am »
Генотипизиране на HPV правила ли си?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ - РЕЗУЛТАТА ОТ БИОПСИЯТА
« Отговор #9 -: Ноември 15, 2006, 09:51:26 am »
Генотипизиране на HPV правила ли си?

Здравей Мели,
Не не съм правила и незнам дори какво е това? Моля те помогни ако знаеш нещо  :help:
« Последна редакция: Ноември 15, 2006, 10:16:33 am от BLACK_ROSE »
*
Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ - РЕЗУЛТАТА ОТ БИОПСИЯТА
« Отговор #11 -: Ноември 15, 2006, 11:04:20 am »
Здрасти отговорих ти на личното съобщение от предишната тема.
Много често мозайка казват на мн. предракови клетки в шийката на матката. Лазерното изгаряне е безболезнено и минава за няколко минути. Ще усещаш нещо като леко чегъртане. Мирише малко и на изгоряла кожа. Моят лазер беше през август. Седмица след обгоряването има воднисто течение. Около 10 - 14 дни се появява кървене, което не трябва да е по-обилно от това при МЦ (при мен нямаше кървене). До края на първата менструация са забранени: секс, вани, басейни, море, продължителни пътувания на големи разстояния (това малко общо ми звучи). Контролният преглед е след втория редовен МЦ. В инструкцията, която на мен ми дадоха пише, че трябва да е при лекаря, извършил манипулацията.
Между лазера и лапароскопията обаче трябва да минат 2 месеца, за да се възстанови шийката.
Иначе аз имам хроничен цервицит. Рекарката ми каза, че мн. полово активни жени имали цервицит. Не съм имала хламидии обаче. Правих изследване, което за мое щастие излезе отрицателно.
Успех!!!
« Последна редакция: Ноември 15, 2006, 11:09:44 am от kyan »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ - РЕЗУЛТАТА ОТ БИОПСИЯТА
« Отговор #13 -: Ноември 17, 2006, 08:43:31 am »
Здравейте на всички,
В крайна сметка се оказа че съм имала 3 различни изменения на шийката, от които 2 от тях са 3 степен. Доктора категорично забрани всякакви интервенции докато не родя, а след това ако трябва да се изрязва шийката. А дотогава ми предстои биопсия на всеки 3 месеца...
Объркана съм и незнам кой да слушам вече!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ - РЕЗУЛТАТА ОТ БИОПСИЯТА
« Отговор #14 -: Ноември 17, 2006, 09:14:50 am »
Потърси доц. Попова от Пета градска болница, тя е доайен на българската онкогинекологична школа.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ - РЕЗУЛТАТА ОТ БИОПСИЯТА
« Отговор #15 -: Ноември 17, 2006, 09:57:36 am »
Потърси доц. Попова от Пета градска болница, тя е доайен на българската онкогинекологична школа.
Абсолютно, след консулт с нея и лекарите  там стигнахме до заключението, че конизацията е малко прибързана и само ми гориха раничката.
С тоя резултат от трета степен.. как са ти казали да чакаш да родиш?!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ - РЕЗУЛТАТА ОТ БИОПСИЯТА
« Отговор #16 -: Ноември 17, 2006, 12:07:51 pm »
Доктора ми каза че трябва максимално бързо да забренея и преди това дори да не ме горат с лазер. Естествено първия ми въпрос беше мога ли да износа бебето с тоя проблем - и той каза че няма проблем, но със секцио. Аз също се претиснявам да предприемам някакви крачки.. Лошото е че вече останах сама и дори немога да действам за бебе. Сега се замислям за донорската програма. Дайте ми съвет?
Мели можеш ли да ми дадеш координатите на д-р Попова?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ - РЕЗУЛТАТА ОТ БИОПСИЯТА
« Отговор #17 -: Ноември 17, 2006, 12:10:04 pm »
Потърси доц. Попова от Пета градска болница, тя е доайен на българската онкогинекологична школа.
Абсолютно, след консулт с нея и лекарите  там стигнахме до заключението, че конизацията е малко прибързана и само ми гориха раничката.
С тоя резултат от трета степен.. как са ти казали да чакаш да родиш?!

Мини а ти раждала ли си преди да те горат? В моя случай казаха че това е опасно и може да ми попречи да имам деца!
Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ - РЕЗУЛТАТА ОТ БИОПСИЯТА
« Отговор #18 -: Ноември 17, 2006, 13:21:30 pm »
Потърси доц. Попова от Пета градска болница, тя е доайен на българската онкогинекологична школа.
Абсолютно, след консулт с нея и лекарите  там стигнахме до заключението, че конизацията е малко прибързана и само ми гориха раничката.
С тоя резултат от трета степен.. как са ти казали да чакаш да родиш?!

Мини а ти раждала ли си преди да те горат? В моя случай казаха че това е опасно и може да ми попречи да имам деца!
Криска, аз по-нагоре съм го писала-че съм забременяла след горенето и горенето НЕ  ПРЕЧИ на бъдещите забременявания на жената.Не съм раждала преди горенето.А на твое място ще сменя лекаря, то е ясно, че още има такива , които разнасят тия митове за горене САМО И ЕДИНСТВЕНО след раждане, но бих предпочела лекуващият ме да живее в сегашно време... :)
А и ти прочети страниците ,които е копирала по-нагоре Розичка и помисли дали е добре  с лоши резултати от цитонамазки да забременяваш.
Успех!
Re: МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ - РЕЗУЛТАТА ОТ БИОПСИЯТА
« Отговор #19 -: Ноември 17, 2006, 13:45:56 pm »
Ама как ще чакаш да раждаш някога си а в момента имаш предракови изменения! "Кви са тия глупости"!
На мен ще ми правят конизация и лекаря ме уверява, че после пак мога да раждам (не че аз искам, но това е друга тема).
Лекувай се  моето момиче - е моето мнение!
Успех и здраве !