0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Имам въпрос - NK клетки
« -: Ноември 13, 2006, 18:09:55 pm »
Днес си взех резултатите от изследванията, за които питах тук преди време. Дали някой може да ми помогне при тълкуването на резултатите за клетъчен имунитет:
НК клетки - 581 , при норма 430. Това много ли е?
Буквално пише така Total NK (CD16+/CD56+)Lympphocytes

Лекарката ми каза, че ще направи консултация дали да се влива имуновенин, но аз искам да събера повече мнения.
Може ли такъв резултат да е причина за спонтанни аборти?
Мерси предварително
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Имам въпрос - NK клетки
« Отговор #1 -: Ноември 13, 2006, 18:26:44 pm »
Това което знам е, че НК клетките имат отношение относно задърането /износването/ на плода, но подробности ще се радвам да науча и аз.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Имам въпрос - NK клетки
« Отговор #2 -: Ноември 13, 2006, 18:53:54 pm »
а в процентно съдържание как ти е рузултата. така като абсолютен брой е видно че са доста завишени (това 430 предполагам е горна граница)
завишени нк клетки може да са причина за спонтанен аборт. но дали точно този резултат би могъл да е не мога да коментирам.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Имам въпрос - NK клетки
« Отговор #3 -: Ноември 13, 2006, 19:09:13 pm »
Нормата е в интервала от 100 до 430, а при мен са 581.
Но като процентно съотношение не е дадено, или аз не знам къде да гледам.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Имам въпрос - NK клетки
« Отговор #4 -: Ноември 13, 2006, 19:10:57 pm »
не съм лекар но доста завишени ми изглеждат. при коя лекарка ходиш. и с кой мисли да се консултира тя нуждаеш ли се от вливане
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Имам въпрос - NK клетки
« Отговор #5 -: Ноември 13, 2006, 19:36:33 pm »
Ходя в клиниката на доктор Щерев. Лекарката ми е д-р Ганева, а името на лекаря за консулт не го запомних. Просто малко се бях ошашавила.
Ако някой друг може да сподели опит и мнение, please.
Re: Имам въпрос - NK клетки
« Отговор #6 -: Ноември 13, 2006, 19:55:26 pm »
Би трябвало към резултатите да има препоръки. Към моите ( в същата клиника) имаше препоръка за вливане на Имуновенин, макар да са малко над горната граница. Ако имате лист с резултати, там пише и процентите, но най-вероятно и те са завишени :(
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Имам въпрос - NK клетки
« Отговор #7 -: Ноември 13, 2006, 19:56:57 pm »
еми те не са точно по имунологията. направи си и ти своя консултация и засечи двете мнения. така май е най-добре. най-добрия специалист в бг е конова. ако имаш възможност иди лично до плевен. ако не опитай да се чуеш с нея по тел. много е заета но може и да имаш късмет. дано.
другия ти вариант са 2 имуноложки с които стаменов работи в малинов. те поне са в софия. давали са му положителни резултати (раждане на бебета) и той е доволен от тях.
при имуновенина е важно колкото "дали да го влея" и "колко да влея". те тука вече си трябва лекар - форумите не работят...
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    balmi

Re: Имам въпрос - NK клетки
« Отговор #8 -: Ноември 14, 2006, 08:52:43 am »
Дел, аз също съм пациент в клиниката на д-р Щерев. Лично аз направих НК клетки в Плевен. Стойностите са ми 21 при норма <12. Доц. Конова препоръча вливане на 4мл интралипид в 250мл 0,9% р-р на NaCl 7-10 дни преди ембриотрансфер.
Re: Имам въпрос - NK клетки
« Отговор #9 -: Ноември 14, 2006, 22:56:01 pm »
Дел, аз днес бях на консултация при доцент Конова и също ти препоръчвам да се консултираш с нея.

lb2f
*
Re: Имам въпрос - NK клетки
« Отговор #10 -: Ноември 15, 2006, 09:37:46 am »
Благодаря ви, момичета. Лекарката каза, че ще се консултира с проф.Кюркчиев. Някой има ли впечатления за него?
А за доктор Конова ще видя как да направя консулт, предполагам, че е с предварително записване.

*

    balmi

Re: Имам въпрос - NK клетки
« Отговор #11 -: Ноември 15, 2006, 10:17:00 am »
Професор Кюркчиев е консултант в МЦРЗ. За доц. Конова трябва да се обадиш предварително на телефони 064 886 790 или 064 886 795 или 064 804 494 На втория телефон отговаря секретарката й Венета Кашева с която ще се уговорите кога да отидеш.
*
Re: Имам въпрос - NK клетки
« Отговор #12 -: Ноември 15, 2006, 10:43:27 am »
Дел, моят съвет е да не чакаш на лекарката /защото тя има още сума ти и неща на главата/, а ти сама с всички налични документи да се консултираш с имунолог. Единият вариант е проф.Кюркчиев, който консултира в МЦРЗ по предварителна заявка /обаждаш се на рецепцията и казваш, че искаш консулт и те ще ти уговорят час/, а другият е доц. Конова /Балми те е упътила как да се свържеш с нея/. Аз съм била и при двамата  :lol:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Имам въпрос - NK клетки
« Отговор #13 -: Ноември 16, 2006, 12:01:06 pm »
Здравейте, момичета. Много ви благодаря за съветите.
Аз вече си записах час за д-р Конова за другата седмица. А пък другата консултация също ще я направя.
Между другото как се стига от автогарата в Плевен до нея? Далече ли е тази поликлиника в която д-р Конова приема?
Ако някой от София е ходил с автобус, моля да сподели. Ще пиша пак.
Re: Имам въпрос - NK клетки
« Отговор #14 -: Ноември 16, 2006, 12:45:19 pm »
Дел, ние бяхме с кола и няма да съм много полезна  :? Не е близо и трябва да питаш за Втора клинична база, близо е до Военната школа. Ако имаш възможност си хвани такси.
Успех!

lb2f
*
Re: Имам въпрос - NK клетки
« Отговор #15 -: Ноември 16, 2006, 12:52:02 pm »
И ние ходихме с такси, пеша е далеч, а за градски транспорт идея си нямам.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Имам въпрос - NK клетки
« Отговор #16 -: Ноември 16, 2006, 16:32:13 pm »
И аз така мисля да направя.
Мерси на всички и ще пиша