0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моми4ета,
предстои ми второ in vitro.То 6те и последното,което можем да си по3волим финансово,а и емоционално.А3 сьм на 39 години и ме тревожи мисьлта имам ли основание и3об6то да се надявам.Ра34итам само на 1 яй4ник,при 1-я опит и3вадиха само 3 яйцеклетки,от които две се оплодиха,вьрнаха ги на ден 5-и на 8 деления.Сперма-антителата ми бяха 149 при норма 80 U/ml.Какви и3следвания да направя,3а да се ра3бере  какьв е капацитета на яй4ника?Сперма-антителата влияят ли на оплождането и деленето на клетките при in-vitro?
*
Re: И3следвания преди in vitro.Moят яй4ников ре3ерв
« Отговор #1 -: Ноември 08, 2006, 10:11:03 am »
Dewina, в Германия изследват Анти-Мюлеров Хормон. Ще проверя и ще ти кажа, но мисля че в Берлин е наи- добрата лаболатория. Не е скъпо, към 30 евро маи платихме. Резултатите излизат след 2-3 дни.
На теб ин/витро или ИКСИ ще ти правят?
Re: И3следвания преди in vitro.Moят яй4ников ре3ерв
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2006, 11:33:39 am »
То3и Анти Mюлеров хормон е пока3ател 3а капацитета на яй4ника ли?
...Пьрвият опит бе6е класи4еско инвитро.Вторият опит предстои, на етап сме и3бор на клиника и и3следвания.
*
Re: И3следвания преди in vitro.Moят яй4ников ре3ерв
« Отговор #3 -: Ноември 08, 2006, 11:48:41 am »
То3и Анти Mюлеров хормон е пока3ател 3а капацитета на яй4ника ли?
...Пьрвият опит бе6е класи4еско инвитро.Вторият опит предстои, на етап сме и3бор на клиника и и3следвания.
какво ти казват в клиниката, какви изследвания трябва да направиш?
ти отговаряш на стимулацията и не виждам причина това да те притеснява. Имаи впредвид и, че в Германия стимулацията е винаги щадяща за организма на жената. Много се страхуват от хиперстимулация. Наи- важното за теб е да си спокоина, колкото и банално да звучи това. Колкото и да четеш и да се притесняваш, няма да ти помогне, довери се на клиниката. Те имат повече знания и опит. Спермалните антитела пречат на нормалното забременяване, при теб явно случая не е такъв.
А за хормонът, казва се "Anti Müller Hormon", малко инфо http://de.wikipedia.org/wiki/Anti-M%C3%BCller-Hormon, но като се поровиш из нета ще намериш много за него.
Пиши и питаи, колкото можем ще помагаме.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: И3следвания преди in vitro.Moят яй4ников ре3ерв
« Отговор #4 -: Ноември 08, 2006, 13:33:15 pm »
А3 не мога само да ра3бера, уж вси4ки клиники в Германия практикуват еднакво, а май не е така. Нас ни караха предварително да направим всички генетични и3следвания, а и освен това ни ка3аха, че ембрионите Ще ги върнат на 2-рия ден, 8O което ми се струва раничко, а при теб, Девина , това е било на 5-тия, което ми се струва много добре. Освен това стумулациите ги правят така, че да се получат 6 - 8 яйцеклетки, страхуват се от хиперстумулация, което о3начава , 4е си реагирала нормално на стумулацията, Девина. Какво мислите 3а връЩането на ембр.на 2-рия ден?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: И3следвания преди in vitro.Moят яй4ников ре3ерв
« Отговор #5 -: Ноември 08, 2006, 14:30:35 pm »
Моя приятелка в София е с вьрнати 2 ембриона на 2 ден на 4 и на 5 деления.Сега моми4енцето и е на 6 години.
При мен деленето бе6е много бавно,лекарят даде 6анс като и34ака до 5 ден,но времето не помогна.
Ако ембрионите са ка4ествени, трансфер на 2,3 ден е нормален.
*
Re: И3следвания преди in vitro.Moят яй4ников ре3ерв
« Отговор #6 -: Ноември 09, 2006, 08:13:42 am »
Девина, 3а да се стигне до бластоцистен трансфер, трябва да си обра3увала доста фоликули. Не е мое мнение, а на лекарите.
На 5 ден, върнат ембрион на 8 деления, говори, 4е ембрионът е с качество като 2,3 ден. Нещо не е както трябва. Ембрионът не се е ра3вивал добре.
Три яйцеклетки, са много малко.
А3 също съм на 39 год и последният път направих 16, оплодиха се 8 и ми върнаха 2 бластоциста.
Това са неща, с които трябва да се подготвиш, да говориш с лекуващия.
А3 си 3аписвам на листче, 3а да не 3абравя.
Направи си и3следванията тук, питай всичко, което ти дойде на ум лекаря.Не мога да ти кажа нищо 3а и3следвания на яйчниковия ре3ерв, просто не съм имала там проблем. Направи си среща с док, обсъдете всичко подробно и беж в чужбина. Това е моето мнение. Много са строги 3аконите тук, 3а да си даваш парите на вятъра.
Осиана, има много жени 3абременели от върнати ембриони на 2 и 3 ден, както и на 5. А3 лично мисля, че шансовете на 5 ден са по големи.
*
Re: И3следвания преди in vitro.Moят яй4ников ре3ерв
« Отговор #7 -: Януари 12, 2007, 17:12:46 pm »
Много са строги 3аконите тук, 3а да си даваш парите на вятъра.

Перла, какво имаш предвид?
*
Re: И3следвания преди in vitro.Moят яй4ников ре3ерв
« Отговор #8 -: Януари 14, 2007, 10:49:46 am »
Става въпрос 3а 3аконите в Германия. Когато касата не ти поема ин витро опит, поради някои причини и се налага сам да си плащаш, и3ли3а доста скъпо. Има ограничения в цялата процедура, 3абранени от 3акона, като бластоцистен трансфер, селекциониране на качествени ембриони, брой върнати ембриони...и т.н., докато примерно плащаш в Австрия или Чехия, струва малко по евтино и няма такива ограничения.
*

    edna23

Re: И3следвания преди in vitro.Moят яй4ников ре3ерв
« Отговор #9 -: Февруари 02, 2007, 14:42:17 pm »
Не съм в Германия, на горе долу съ6тия етап съм. Получих писмо, че на 2 или 3 ден от менструацията трябва да си изследвам FSH, LH и естрадиол. От 5 до 9 ден включително да пия Перготим по 2 таблетки дневно. Между 9ия и 11 ия ден да повторя съ6тите изследвания.Надявам се, да съм ти била полезна
Re: И3следвания преди in vitro.Moят яй4ников ре3ерв
« Отговор #10 -: Февруари 02, 2007, 16:10:27 pm »
Здравейте момичета. :D Аз също имам подобни въпроси относно връщането на 2 или 5 ден на ембрионите. Аз правя малко фуликули - по 2-3 и съм с една читава тръба. Правила съм две инвитра в Света София - безуспешни. Психически се подготвям за трето в Германия. Но данните са противоречиви. Моя доктор  от Германия ми казва, че с толкова малко фуликули не мога да стигна до бластоцисти, а тук във форума чета, че има такива жени с проблем като моя, на които трансфера е станал на 5 ден и то  пак в Германия.Направо се чудя на кой да вярвам. А освен това имам сигурно и ендометриоза, която се налага да лекувам преди заминаването ми в Германия. :(
Да правим, каквото трябва, пък да става, каквото ще!
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=bebonka][/url]

Re: И3следвания преди in vitro.Moят яй4ников ре3ерв
« Отговор #11 -: Февруари 02, 2007, 17:08:51 pm »
bebonka, а защо искаш да стигнеш до бластоцид? Все пак в естествена среда се приема, че опл. яйцеклетка има по-големи шансове за развитие. В БГ масово се връща на 2-ри ден.
Относно яйчниковия резерв - изследва се Мюлеров хормон и инхибин Б. В по-напреднъл стадий на изчерпване, ФСХ скача над горната граница. Но винаги съм се чудила при напреднала възраст и др. индикации за изчерпан яйчников резерв какъв е смисълът да се изследват инхибин Б и антимюлеров, при положение, че процесът е безвъзвратен. Решение евентуално е ин витрото, а Dewina вече се е насочила към него. Относно броя на яйцеклетките... 3 от един яйчник може да е добре, а може и да не е чак толкова добре - зависи от лекарствата и дозите. При мен с мн. силна стимулация се докараха 6.
*

    mi6e

Re: И3следвания преди in vitro.Moят яй4ников ре3ерв
« Отговор #12 -: Февруари 23, 2007, 21:16:31 pm »
Az sam nova v 4ata. Pri men i muja, e i az ne znam za dobro ili ne:njama problemi, vsi4ko e v norma i  e ok. i moite bezbroi izsledvanija, i negovite sa v norma i dobri. Az stanah na 29, toi na 41god. Doktorite njama za kakvo da se hvanat. Ta taka 3-ta godina na4enahme.  1 inseminacia v BG  1 v Germany - vsi4ko otnovo perfektno, rezultat oba4e ne. Sega sam totalno izperkala i se podgotvjam, informiram se za IVF vav Wien. Tam deistvitelno na 5-tija den implantirat embriona.  Molja vi za pove4e info.

Пиши на кирилица
« Последна редакция: Февруари 23, 2007, 21:18:18 pm от Lali »