0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Giovana

Сондаж
« -: Ноември 07, 2006, 16:16:23 pm »
Здравейте, искам да попитам какво представлява сондажа, как протича и изобщо подробности около тази процедура. Благодаря предварително.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Сондаж
« Отговор #1 -: Ноември 07, 2006, 18:37:58 pm »
Тъй наречения "сондаж" се прави под упойка (Калипсол/Диприван). Възстановяваш се за 2-3 часа, болка няма (поне при мен). Маточната шийка се дилатира и се измерва дълбочината на матката. Идеята е да се улесни и прецизира трансфера. Противниците на тази манипулация са много, но при доц. Маркова в АГ болница Варна си се прилага. Това е положението.
Успех!
*
Re: Сондаж
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2006, 09:04:27 am »
Прави се и без упойка - не е най-приятната процедура на света, но е супер кратка и почти безболезнена - аз лично усетих само боцкане.
Успех!
*
Re: Сондаж
« Отговор #3 -: Ноември 08, 2006, 11:04:52 am »
borovinka, Bora82,

знаете ли дали сондажът е зависим от ерозио (раничка на шийката)?
Дали не бива да се прави сондаж при наличие на ерозио? Дали сондажът би усложнил ерозиото? Дали ерозиото пречи на имплантацията?
Изобщо знаете ли нещо за ерозио и сондаж?
Re: Сондаж
« Отговор #4 -: Ноември 08, 2006, 11:44:41 am »
На мен ми направиха сондаж онзи ден, не е много приятно, прилоша ми, но не е болезнено, ако това те притеснява. Просто е неприятно. Обаче за ранички и т.н. не мога да се включа - аз и без това съм след конизацио през май..
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Сондаж
« Отговор #5 -: Ноември 08, 2006, 11:49:40 am »
За какъв сондаж говорите? Какво е това нещо? Куки, това се прави задължително преди ИКСИ и инвитро ли?  8O  :bad_idea: :balk_145:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Сондаж
« Отговор #6 -: Ноември 08, 2006, 12:02:08 pm »
Ужасявам се от мисълта колко много подробности още не знам. Уж чета, ровя, питам и всеки ден все нови и нови неизвестни изскачат пред мен.
Не знам списък с въпроси ли да пиша вече?! То пък не може всеки ден да питам док по телефона: това какво е, онова защо е...
Накрая ще си взема чантичката и ще доприпкам за една консултация в Малинов или друга в София.
Хем и за икси на естествен да поразпитам. Тук във Варна не са навити за естествен.
Уф, защо няма магически пръчици като в приказките?
ХОП :blowingdust: И  :sbabygirl: :babyboy:
*

    Giovana

Re: Сондаж
« Отговор #7 -: Ноември 08, 2006, 12:10:13 pm »
Благодаря за отговорите. Боровинка, защо има противници на тази практика? Има ли медицински показания за извършването на това изследване? Чудя се, защото и без това през доста неща се преминава в една процедура ин витро и не знам дали е необходимо още едно притеснение и изпитание.
*
Re: Сондаж
« Отговор #8 -: Ноември 08, 2006, 12:18:13 pm »
borovinka, Bora82,

знаете ли дали сондажът е зависим от ерозио (раничка на шийката)?
Дали не бива да се прави сондаж при наличие на ерозио? Дали сондажът би усложнил ерозиото? Дали ерозиото пречи на имплантацията?
Изобщо знаете ли нещо за ерозио и сондаж?

за раничката - по-добре е да се погрижиш за нея преди да пристъпиш към процедура ин-витро.
Иначе сондажът се прави с толкова мъничко катетърче, че няма начин да усложни ерозиото.
*
Re: Сондаж
« Отговор #9 -: Ноември 08, 2006, 12:21:43 pm »
За какъв сондаж говорите? Какво е това нещо? Куки, това се прави задължително преди ИКСИ и инвитро ли?  8O  :bad_idea: :balk_145:
Каси, споко, бе миличка! Нашия Док прави сондаж, не е нищо страшно. С малко катетърче проверяват проходимостта към матката, за да са наясно за трансфера.
Ти не я слушай Кукич, тя така си припада профилактично  :D
Куки, гуш!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Сондаж
« Отговор #10 -: Ноември 08, 2006, 12:23:42 pm »
Моля ви, кажете ми, кога се прави този сондаж??? Куки, ако искаш би ли разказала, как протича при теб процедурата, знам че вече си е почнала? Бора82, благодаря ти за отговора, миличка. поздрави: Касси :balk_21:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Сондаж
« Отговор #11 -: Ноември 08, 2006, 12:33:09 pm »
Тя и Куки да ти каже, но при мойта първа процедура - сондажът беше точно преди първият ми Пурегон. Първо сондаж, после боц!
И за теб  :balk_21: и  :balk_5: и едно коледно чудо!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Сондаж
« Отговор #12 -: Ноември 08, 2006, 12:38:04 pm »
Благодаря Бора за отговора, но аз доколкото знам, на мен няма да ми слагат пурегон?!!  :( значи на мен диферелин на 13.11, след две седмици се почват инжекциите меногон и менопур, и накрая прегнил, ако не се лъжа. Поздрави от мен.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Сондаж
« Отговор #13 -: Ноември 08, 2006, 12:39:35 pm »
Ми да, и при мен така - първо сондаж, после Гоналче, боц и готово.

Факт, аз си припадам така, профилактично - като не съм си сложила червило, припадам, че да се забележи, че съм жена, хахаха. Тя даже баба Малинова, от клиниката на Док, като припаднах веднъж, после ме нагледа и каза "момиче, а така ,припадай си, то това си е женственост.."

Сондажа става за 3 минути, нищо страшно не е, и се прави да се огледа матката, доколкото разбрах. Общо взето същото се правело и при трансфера.

А иначе моята процедура е съвсем в начаото. ДНес боцнахме третия гонал. В събота съм при док и  сменяме гонала с меропур. Поне засега така го е намислил.
И така....
*
Re: Сондаж
« Отговор #14 -: Ноември 08, 2006, 12:43:03 pm »
Така де, то точното наименование на лекарството няма значение по отношение на сондажа - но става въпрос за един и същи търсен ефект - да се започне стимулацията и да си произведеш хубави яйчица, и после бебе :babyflips:! Аз този път например ще съм с Гонал.
Не се шашкай, миличка! Силно ти стискам палци!
*
Re: Сондаж
« Отговор #15 -: Ноември 08, 2006, 12:45:03 pm »

Факт, аз си припадам така, профилактично - като не съм си сложила червило, припадам, че да се забележи, че съм жена, хахаха. Тя даже баба Малинова, от клиниката на Док, като припаднах веднъж, после ме нагледа и каза "момиче, а така ,припадай си, то това си е женственост.."


 :balk_21:

Пък може и да се видим в събота - и аз има вероятност да се размотая по коридорите  :D
Re: Сондаж
« Отговор #16 -: Ноември 08, 2006, 12:53:41 pm »
Ми обаждайте се, каки! Аз съм там в 11 без 20...или и 20... абе ще съм там от 10 и 30.