0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ранна бременност и висока ТТ
« -: Ноември 06, 2006, 14:16:53 pm »
Здравейте момичета!
В събота най после видях двете чертички.
От вчера на сам обаче имам висока телесна температура.
Снощи беше 37,1, после спадна, сега е 37,3. Нямам други симптоми за настинка или грип.
Възможно ли е повишената температура да е във връзка с бременността и имам ли основания за притеснение?
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #1 -: Ноември 06, 2006, 14:34:32 pm »
До колкото знам е нормално.
*
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #2 -: Ноември 06, 2006, 14:40:43 pm »
Здравей JOY! И честито!
За тази температура не се притеснявай и аз в началото имах такава, но не беше постоянно. От време на време организма реагира по този начин. Ако се покачи над 37.5 за повече от няколко часа трябва да се чуеш с лекаря си.
При мен се случваше до 9 г.с. но пак казвам от време на време.
Не се вманиачавай да ходиш напред назад с термометър  :balk_138: , а се наслаждавай на радостната новина  :balk_102:
За собствено спокойствие иди на преглед при гинеколога си!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #3 -: Ноември 06, 2006, 14:43:12 pm »
не мисля,че имаш повод за притеснение.При бременни е нормална температура от 37,1-37,2.
<br />
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #4 -: Ноември 06, 2006, 16:09:52 pm »
И при мен го имаше това "явление" първите седмици. Така че не се притеснявай, гледай да не качваш по-висока температура или по-точно тогава си обърни по-голямо внимание. Така или иначе температура до 38 градуса не се сваля, от там нагоре се пият хапчета или разни бабини лекове се прилагат за свалянето й.
И докато не съм забравила - леко и безпроблемно бременеене.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #5 -: Ноември 06, 2006, 16:10:43 pm »
ЧЕСТИТО!!!! МНОГО КЪСМЕТ И ЩАСТИЕ!!  :swing:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #6 -: Ноември 06, 2006, 20:19:34 pm »
Благодаря ви за бързите отговори!
Бях се притеснила вече с тази температура...

Честно казано се оказва, че знам повече за това какво трябва да се прави за да се забременее, отколкото за това какво следва после...:)

Така, че вероятно често ще се допитвам до вас от тук нататък...живот и здраве...и дай Боже всичко да е на ред, че още не ми се вярва :)
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2006, 09:14:58 am »
...Честно казано се оказва, че знам повече за това какво трябва да се прави за да се забременее, отколкото за това какво следва после...:)
...
Ами оказа се, че голям процент от нас бяхме и все още сме така  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #8 -: Ноември 07, 2006, 09:30:52 am »
Тази температура наистина не е опасна, но качи ли се над 37.5, не само говори с доктора си, ами и го посети. Високата температура е много опасна за бременността.

При мен всичко започна с температура 37.3, покачи се над 37.6, стигна и 38.2 и завърши :(  ......... (оказа се гадно вирусно заболяване...)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #9 -: Ноември 07, 2006, 10:46:20 am »
 :balk_16:Честита бременност,Joy!За сега температурата ти е в граници,не се тревожи излишно.Късмет на прегледа при Док. и ти желая леки 9 месеца :cloud9:!Бъди здрава и на финала най-прекрасното бебче! :sunshine:
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #10 -: Ноември 07, 2006, 13:15:57 pm »
Честито JOY!!!!! Желая ти лека и бепроблемна бременност.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #11 -: Ноември 07, 2006, 17:29:17 pm »
Честито и от мен :lol: Леко и безпроблемно бременеене.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #12 -: Ноември 07, 2006, 17:41:15 pm »
Честито! Да се радваш на лека и спокойна бременност!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #13 -: Ноември 08, 2006, 08:09:01 am »
JOYкакто ти написаха момичета ......температура до 37,5 е нормална за бременноста!Ако продължава да се движи в тези стойности ,не се притеснявай  и се наслаждавай на бременноста! :D
Честито ,лека и безпроблемна бременност!!!Колко дена ти закъснява???реши ли вече кога и при кой лекар ще идеш на преглед?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #14 -: Ноември 08, 2006, 09:45:02 am »
Хич не се успокоявай на съвети от интеренет, ами отиди на лекар, защото само лекар може да прецени, да ти пусне изследвания и да оцени общото ти състояние.
Честито и късмет! :lol:
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #15 -: Ноември 08, 2006, 10:34:52 am »


Безпроблемни 9 месеца
и леко раждане.
Само позитивни емоции
и много, много усмивки.
*
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #16 -: Ноември 08, 2006, 12:13:16 pm »
Здравейте пак :)

Благодаря, че сте толкова съпричастни в радостта ми :)

Температурата ми си се разхожда от време на време на горе, но 37,3 не е минавала, така че се надявам всичко да е наред.

adi, не съм ходила на лекар още, но съвсем скоро трябва да отида...

От Варна съм. Преди ходех при д-р Шопова, МЦ Вега, но откакто ми каза, че щом не ми се вдига БТ над 37,1, нямам овулация, някак се разочаровах и сега съм предубедена. Отидох при д-р Александров. Той ми каза, че 1 година все още не е толкова много време и че при добра спермограма и отрицателен тест за хламидии, мога да изчакам още 3-4 месеца преди да се захвана с цветната снимка и тн...И УРА, бил е прав! :)

Не съм си избрала лекар, при когото да отида. Ще бъда благодарна, ако момичетата от Варна споделят впечатления и опит.
*
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #17 -: Ноември 08, 2006, 12:17:54 pm »
И освен това...не знам колко време ми закъснява...много е налудничаво, но цикълът ми се е колебаел винаги между 28 и 32-34 дни...
А точно последния месец се появи по странен начин...2 дни/на 27 и 28.09/ зацапване и на третия/29.09/ обилно вече...та сега не знам и коя ми е датата на последната менструация... :(

Как мислите на 27.09 ли е датата или на 29.09!? 8O
*
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #18 -: Ноември 08, 2006, 12:50:27 pm »
аз лично си броя зацапването като първи ден (то, при мен и без това напоследък е една оскъдица  :()
Ей, да не забравя - честито! И да се пазиш!
*
Re: Ранна бременност и висока ТТ
« Отговор #19 -: Ноември 08, 2006, 17:41:42 pm »
Според мен първия ден от зацапването се брои.
А като гледам датите не е лошо да отиваш на преглед, предполагам че вече ще се види малката точка  :)