0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« -: Ноември 05, 2006, 20:27:57 pm »
Искам да имам дете! Имам и Дама, от която искам да имам дете, но тя е омъжена и няма как да стане! Тя ще ми даде яйцеклетка! Какво да направя оттук нататък?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2006, 20:34:41 pm »
Страхувам се, че малко може да се направи в твоя случай. Дори да предположим, че си извървял трудния път с донорската яйцеклетка, оплождането й в лабораторни условия, трябва и някоя жена да износи и роди детето. След което да го припознаеш. Не знам, вижда ми се нереално, макар и теоретично възможно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2006, 20:40:04 pm »
Осиновяването не е ли по реалисти4но в твоя слу4ай?
*
Re: Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2006, 21:00:51 pm »
Как така "Ще ти даде яйцеклетка"?!? И дори да предположим,че това е възможно,нима тази дама ще е съгласна да създаде дете,което да расте без майка?!? Това не ми звучи сериозно.Не се обиждай,ама ми се струва детинско!Ако наистина искаш дете и не си гей,търси подходящата мама-ще я намериш! :balk_63:
*
Re: Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« Отговор #4 -: Ноември 08, 2006, 18:05:10 pm »
Какво да направя оттук нататък?

Присади си матка.  :bonk:
Alexandra
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« Отговор #5 -: Ноември 08, 2006, 18:42:23 pm »
Мисля, че най-разумното е да се обадиш на Арнолд Шварценегер и да попиташ как се е получило при него. Тежка ли е била бременността му и колко време му е отнело да забременее. Може би той ще ти помогне по-адекватно от нас. Успех :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« Отговор #6 -: Ноември 08, 2006, 18:44:45 pm »
Гане, ама Арнолд и таквиз постижения ли има? 8O Ех, амен-амен и жените ще станем излишни... :lol:
Alexandra
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« Отговор #7 -: Ноември 08, 2006, 18:46:00 pm »
Ми те в Турция опитите продължават ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« Отговор #8 -: Ноември 08, 2006, 19:06:36 pm »
Ако въпросът е сериозен не бива да се подценява- определено сме свидетели на развитото общество и възникващите нови взаимоотношения в него.
1-ви вариант: Напоследък е тенденция да се намират временни майки, който само да износят плода и да родят след донорство от такъв род. При такъв случей се прибягва пак до инвитро процедура. Обикновено на жената се плаща предварително уточнена цена. Свързано е с предварително разглеждане на правните взаимоотношения между участниците и техните искания.
2-ри вариант:Да бъде убедена самата жена да Ви роди дете и вие да го гледате може би с друга жена, но пък да обричате предварително едно дете да живее без майка не ми звучи благородно, а по-скоро егоцентрично.
Бих ви пожелала да си намерите нова любима, с която да отгледате заедно деца и да направите семейство. За повече информация по този въпрос е най-добре да се обърнете към клиника за инвитро-те определино имат опит в подобни случеи на донорство.Успех!


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« Отговор #9 -: Ноември 08, 2006, 19:25:34 pm »
Марина, ама ти и "на Вие" му говориш! Той се подиграва с нас, а ти си го зауважавала да му отговаряш!

Цитат
1-ви вариант: Напоследък е тенденция да се намират временни майки, който само да износят плода и да родят след донорство от такъв род. При такъв случей се прибягва пак до инвитро процедура. Обикновено на жената се плаща предварително уточнена цена. Свързано е с предварително разглеждане на правните взаимоотношения между участниците и техните искания.

Къде е тази тенденция? В света на Майкъл Джексън ли? Това в България е незаконно доколкото знам. Не го учи този да заобикаля закона!
Alexandra
Re: Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« Отговор #10 -: Ноември 08, 2006, 19:32:05 pm »
Може и да си права, не смятам да се задълбочавам, но ако пък сериозно си го мисли да разбере, че е доста безотговорноь пък и такъв казус е доста сложен и с неясен изход.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« Отговор #12 -: Ноември 08, 2006, 21:49:29 pm »
Благодаря Ви, Дами, за съветите! Свалям шапка на жените, защото и аз оттам съм се появил! Някои от Вас разбират проблема ми, други не, та даже и ме обвиняват! На Вас жените Ви е по-лесно, когато искате да имате дете, особено пък и ако сте си намерили баща за него. Бащата дори и да е `зает` Вие пак може да си имате рожба от него и да знаете, че детето е Ваше! А какво да направя аз в инвертната ситуация? Знам, че идеята ми е много шантава, но пък ако е елементарна нямаше да търся съвет от Вас! Още веднъж благодаря, че ми отделихте време и енергия! Целувки
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« Отговор #13 -: Ноември 09, 2006, 09:29:00 am »
Знам, че идеята ми е много шантава
:lol:На шантава идея,шантави отговори! :lol:
*
Re: Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« Отговор #14 -: Ноември 09, 2006, 09:32:45 am »
Нежничък,не се сърди на момичетата!Достатъчно изнервени са и на някои от тях твоята питанка звучи като подигравка!А сериозно : Какво ти липсва,че да не можеш нормално да създадеш дете,ами трябва да го мъдриш по възможно най-сложния начин?!(освен,ако не си супер ексцентричен милионер :wink:)Всички сме имали шантави идеи(като по-малки),а ти сигурно нямаш и 20 г.След време ще се се смееш,колкото и сега да го драматизираш.Хайде-бъди здрав и си пази половите клетки :00001754:І---ще ти трябват! :balk_602:
« Последна редакция: Ноември 09, 2006, 09:34:40 am от le »
*
Re: Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« Отговор #15 -: Ноември 09, 2006, 11:42:27 am »
Какво ти липсва,че да не можеш нормално да създадеш дете,ами трябва да го мъдриш по възможно най-сложния начин?!(освен,ако не си супер ексцентричен милионер :wink:)
:lol: Идеята не е достатъчно шантава за ексцентричен милионер. За милионер би било лесно, плаща колкото трябва на съпруга и си работят за бебето по традиционния начин. После го осиновява и готово. А сега - щом искаш дете от тази жена, значи тя трябва да се разведе и да заживее с теб - едно дете има нужда и от баща и от майка. Много егоистично е да го лишаваш от майка още от плануването му. Ако тя не иска да се разведе, то значи просто не те обича и не е тя майката на децата ти. Помисли си хубаво, бебе (биологично или осиновено) не е играчка, не може да задоволиш собственото си желание за дете и да го оставиш без майка до живот! Ако си гей...ами пак трябва да има двама родители и не виждам причина детето да не е осиновено в този случай. Така или иначе един от двамата родители не може да му е биологичен баща.
« Последна редакция: Ноември 09, 2006, 12:26:08 pm от Lan »
*
Re: Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« Отговор #16 -: Ноември 09, 2006, 12:46:03 pm »
Нека не се подиграваме на Нежен! За да пише тук, с този въпрос, трябва да е "тотално отчаян"! А иначе, вярно че идеята е трудно осъществима.
*
Re: Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« Отговор #17 -: Ноември 09, 2006, 13:14:30 pm »
Идеята е жестока спрямо детето! Ако успее ,въпреки трудното осъществяване и детето стане на три годинки ще пита: "Тате, къде е мама?" С кои очи ще го погледне и ще му обясни? Когато истината се разбере, какво ще си мисли това дете - "Една жена си е дала яйцеклетката, друга матката, а нито едната, нито другата не ме е искала, не ме е обичала!"
Не се подигравам, ако беше само трудноосъщесвима идеята (като проблема на Инкогнито например), щях да застана с цялото си същество и подкрепа зад този мъж, но идеята е по-скоро детинска и нелепо романтична, да не говорим колко е недообмислена.
« Последна редакция: Ноември 09, 2006, 13:16:36 pm от Lan »
*
Re: Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« Отговор #18 -: Ноември 09, 2006, 14:08:17 pm »
Той се подиграва с нас! Гей, питащ как да придобие поредния си сладурест аксесоар (бебе) в клуб, в който всяка една бременност е поливана със сълзи години преди да се появи! Е, от мен подкрепа няма да получи.

Иначе е възпитан!

И не, не съм хомофоб. След 25 минути чакам приятел-гей да ме вземе за обяд. Слава Богу, трезвомислещ гей! Гледа куче! Не крои планове как да забременява! Бременностите и бебетата ги е оставил на хетеросексуалните си приятели. Той си гледа гейлъка и кучето и толкоз.

Напълно съгласна с Лан за жестокостта!

« Последна редакция: Ноември 09, 2006, 14:13:22 pm от Marie »
Alexandra
Re: Мъж съм и искам дете, дайте ми съвет
« Отговор #19 -: Ноември 09, 2006, 14:50:12 pm »
Нежен, явно в България майката която само износва бебето не може да бъде легално "наета", такова е и законодателството на  пове4ето европейски страни. В щатите и Канада е възможно, но ще ти струва скъпо. Наистина трябва да си Бг милионер.
 Ако наистина си хомо, френските хомо-двойки не могат легално да осиновявят, но пък социалната сигурност им плаща  детски, тоест признава ги за нормално семейство.  Ето защо все пове4е хомо-двойки ходят да правят ин витро в Испания и Белгия (ако става дума за жени); но и това  струва скъпо - 4астни клиники са.
 Осиновяването и брака на хомо-двойките са рядко напълно легални (както в Англия), но кой знае някой ден може и Българското обществено мнение, а и закон да прогресират.
 Ако си сам и мъж, наистина виждам като вариант само осиновяването, но не мисля 4е в България за несемеен това е възможно.