0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    gvendolin

Zdrawejte bihteli mi kazali s diagnoza ОЛИГОАСТЕНОЗООСПЕРМИЯ бихме ли могли да си имаме дете i izobshto ima li lek zatova .Veche sled tolkova piene na lekarstva ne vqrvame che shte se opravim.To ne bqha trabistani , seksinorm, vitamini konski dozi
_________________
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Mojem li da imame dete s diagnoza ОЛИГОАСТЕНОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #1 -: Април 05, 2005, 17:08:05 pm »
Добре, gvendolin. Хайде сега и на кирилица :wink:
*

    Anonymous

Mojem li da imame dete s diagnoza ОЛИГОАСТЕНОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #2 -: Април 05, 2005, 17:18:11 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ.
БИХТЕ ЛИ МИ КАЗАЛИ С ДИАГНОЗА ОЛИГОАСТЕНОЗООСПЕРМИЯ БИХМЕ ЛИ МОГЛИ ДА ИМАМЕ ДЕТЕ И ИЗОБЩО ИМА ЛИ ЛЕК ЗАТОВА.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Mojem li da imame dete s diagnoza ОЛИГОАСТЕНОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #3 -: Април 05, 2005, 17:20:36 pm »
Пак ти казвам, надежда винаги има. Ако имаш данните от спермограмата ги напиши. Мели е много отзивчива и ще ги коментира. Имай предвид, че тук малко бавно отговарят, защото влизат по-малко хора, но с повече знания. Успех.
*

    Anonymous

Mojem li da imame dete s diagnoza ОЛИГОАСТЕНОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #4 -: Април 05, 2005, 17:22:18 pm »
БЛАГОДАРЯ МИЛИЧКА МНОГО ЗА СЪВЕТИТЕ ЩЕ ГИ НАПИША РЕЗУЛТАТИТЕ  ОТ СПЕРМОГРАМАТА  :wink:
Mojem li da imame dete s diagnoza ОЛИГОАСТЕНОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #5 -: Април 06, 2005, 10:39:46 am »
Гуендолин, при нас проблемът е вероятно още по-тежък! Първо имахме заключение азооспермия, сега - тежка олигоастенозооспермия...Единични бройки слабо подвижни... от клиниката на Щерев ни казаха че след известно стимулиране ще предприемем ИКСИ, но андролога, при когото онзи ден ходихме изрази съмнение дори и за това. За естествено зачеване просто забрави! Дано бройката и подвижността при вас са добри за да действате за ИКСИ! Стискам ти палци и успех! :crossfingers:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Mojem li da imame dete s diagnoza ОЛИГОАСТЕНОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #6 -: Април 06, 2005, 10:59:03 am »
Цитат на: Anonymous
ЗДРАВЕЙТЕ.
БИХТЕ ЛИ МИ КАЗАЛИ С ДИАГНОЗА ОЛИГОАСТЕНОЗООСПЕРМИЯ БИХМЕ ЛИ МОГЛИ ДА ИМАМЕ ДЕТЕ И ИЗОБЩО ИМА ЛИ ЛЕК ЗАТОВА.


тази диагноза сама по себе си изобщо не може да служи за преценка на вашите шансове!
тя се слага на всички мъже, при които концентрацията и подвижността на сперматозоидите е под нормата. може да има леки отклонения, а може да има и тежки.
напишете конкретни цифри и тогава ще ги дискутираме.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    gvendolin

Re: Mojem li da imame dete s diagnoza ОЛИГОАСТЕНОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #7 -: Април 06, 2005, 12:21:45 pm »
ох какво да ви кажа за резултатите ми направихме няколко спермограми в първата /без лечение/ милион и осемстотин , с нормални движение -0 полуживи 5 % , 7 % с ненормални движение и 88 деградирали.Ползваме се от услугите от доктор Дечев изписа трибестан , сексинорм ,  витамини а и е конски дози ,провирон и др.След един месец направи нова спермограма и малките резултати които ги имаше вече се бяха изпарили. заключението беше на зрително поле се виждат 1,2 полуживи и нищо повече направо се ужасихме.И така следващите няколко спермограми все със същите резултати.д-р дечев ни препрати в торакс при д-р Дскалова за разширена спермаграма и там вече поставига таза диагноза .И винаги пише в заключението на зрително поле 1,2 полуживи.Направо сме се побъркали .Немога да си обясня без лечение е имало някакви там ,а сега с лечение толкова месеца ги няма .
*
Mojem li da imame dete s diagnoza ОЛИГОАСТЕНОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #8 -: Април 06, 2005, 14:29:44 pm »
http://www.pirogov.net/search/product.php?firmid=42&prodid=168

Вадя от този линк този текст:
Не са извършени експериментални изследвания за ембриотоксичност, тъй като Proviron се употребява само от мъже. Не е изследван и възможният му неблагоприятен ефект върху сперматозоидите, но резултатите от продължителните системни изследвания за поносимост не показват токсичен ефект върху сперматозоидите, а централно медиирано подтискане на сперматогенезата. [/color]

Моля те, консултаирай се с д-р Даскалова! Ако не си й казала, кажи й, че го пие мъжа ти и я питай за съвет!
И направете още една спермограма, понякога се получават такива разлики!
Mojem li da imame dete s diagnoza ОЛИГОАСТЕНОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #9 -: Април 28, 2005, 20:51:54 pm »
Здравей gvendolin, искам да тв попитам до къде стигнахте с лечението на мъжа ти, защото и при нас резултатите са подобни:
обем на еякулата  6.6    мл          
рН:   7.8  
цвят :   нормален
вискозитет : нормален
време на втечняване (мин.):  20    (стайна температура/37ºС)
концентрация на сперматозоидите:    1х106    млн/мл
общ брой на сперматозоидите в еякулата:  6 600 000  млн
обща подвижност на сперматозоидите (%) :  22
% сперматозоиди с нормокинеза     0
% сперматозоиди с хипокинеза        22
% сперматозоиди с акинеза              78
брой нормокинетични сперматозоиди/мл :      0
общ брой нормокинетични сперматозоиди :     0
аглутинация на сперматозоидите (тип):   не
агрегация на сперматозоидите:   не
клетъчни елементи, различни от сперматозоиди (в зрително поле 10х40):
•Левкоцити      3-4
•епителни клетки  не
•еритроцити и др   не
желатинови конгломерати  не

Заключение :   Olygoasthenozoospermia

Тази спермограма е от днес и сме много втрещени какво да правим...
Моля те сподели вие с какво сте се заели, за да подобрите резултатите.
Благодаря ти!
УСПЕХ!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Mojem li da imame dete s diagnoza ОЛИГОАСТЕНОЗООСПЕРМИЯ
« Отговор #10 -: Април 29, 2005, 12:25:39 pm »
ХАЙДЕ СЕГА ДА ПОЧНЕМ ОТ НАЧАЛО:
1. Успокойте се - при нас положението беше същото
2. стресът още повече вреди
3. на нас пък професорчето, не този Протич друг дъртак ни каза да си търсим донор?!!!
4. Теглихме им една след като ходихме дори на ядреномагнитен да ни изпържат и там
5. дадохме си малко почивка
6. отидохме при д-р Кирчева и почнахме с билките
7. Е, СЕГА ИМА СПЕРМАТОЗОИДИ МАКАР И ДА Е МАЛЪК ОБЕМА
8. Продължаваме заедно с всичките витамини и антиоксиданти и т.н от аптеката
9. ГОТВИМ СЕ ЗА ИН-ВИТРО
Та мили мои просто не изпадайде в паника! Сега и тук има поне с кого да споделите!
Добре, че поне и аз бързо открих тогава клуба "проблемно забременяване", благодарение на който сега има и Зачатие
Иначе щях да съм КУ- КУ  :cry:  8O  :x  :evil: