0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ИКСИ - възможно или не??!
« -: Април 05, 2005, 15:58:08 pm »
Здравейта, мили момичета! Един въпрос ни мъчи мен и приятеля ми /особено мен/. Той е правил досега две спермограми, заключенията към които бяха азооспермия и съответно тежка олигоастенозооспермия! В клиниката на Щерев ни успокоиха, че все пак ИКСИ е възможно и успешният резултат от него също. Ходихме на преглед и при д-р Кацаров, той пък каза, че с такива спермограми и ИКСИ не може да ни помогне... :cry: Предстои и операция от варикоцеле и биопсия... Надявам се все пак да го стимулират по някакъв начин, а и като се махнат разширените вени може би поне малко ще се подобри резултата??? Има ли някоя от вас, която да е правила ИКСИ при крайно влошени резултати на партньора??? И дали е било успешно???Или поне дали е станало оплождане, макар и бременността да не е била успешна?? :help1:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
ИКСИ - възможно или не??!
« Отговор #1 -: Април 05, 2005, 16:29:11 pm »
Виж, не се притеснявайте толкова! Дори спермограмата да е лоша има шанс да се пробва икси! Прави се биопсия на тестисите и се взема от там част за изследване! Ако има дори не съвсем оформени такива може да се пробва! Имаше едно момиче, при тях съпруга й нямаше друг шанс и при биопсия откриха първоначални форми на с-ди! Пробваха особен вид инвитро и имаше два оплодени ембриона! Така че горе главите!!!      
ИКСИ - възможно или не??!
« Отговор #2 -: Април 05, 2005, 16:49:33 pm »
Дано, Яни! Съвсем на старта сме и всичко ни идва някак зашеметяващо - лоша новина след лоша новина....Сега операцията му, после ЕВЕНТУАЛНО ИКСИ, кой знае с какъв успех...Само мога да се надявам ...И да се подготвяме психически и финансово...
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
ИКСИ - възможно или не??!
« Отговор #3 -: Април 07, 2005, 19:48:52 pm »
Цитат на: flyboy
Дано, Яни! Съвсем на старта сме и всичко ни идва някак зашеметяващо - лоша новина след лоша новина....Сега операцията му, после ЕВЕНТУАЛНО ИКСИ, кой знае с какъв успех...Само мога да се надявам ...И да се подготвяме психически и финансово...

След операцията ще ви се пооправят показателите и тогава щ го мислиш. Първо се оперирайте.
Успех! :balk_137:

ИКСИ - възможно или не??!
« Отговор #4 -: Април 08, 2005, 14:04:28 pm »
Сега обаче при нас положението е ново двайсет! Ходихме и на консултация при Щерев снощи - той каза, че дори и да открият причината за лошите спермограми, получената информация няма да ни помогне по никакъв начин. Начинът е ИКСИ, през 15 дни спермограми и замразяване, та дано открият достатъчно добри с-ди. Първо обаче трябва да направи изследване за кариотип и за микроделеции на У хромозомата и ако там всичко е ОК - ИКСИ. Ако не е ок - донор! Това е положението при нас! В такъв случай за какъв дявол да я правим тая операция на тестисите???Кой път да поемем??? Просто незнам, а приятелят ми изцяло разчита на информация от мене, даже му казах да се регне във форума, ама той първо че няма толкова време, после вика, докато обясня какъв ми е дерта... Та така, аз се ровкам и после се опитваме да се успокояваме вкъщи... :cry:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
ИКСИ - възможно или не??!
« Отговор #5 -: Април 08, 2005, 14:19:26 pm »
Решението си е ваше, но аз първо бих направила генетичната консултация и вече в зависимост от резултатите щях да го мисля.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
ИКСИ - възможно или не??!
« Отговор #6 -: Април 11, 2005, 11:42:58 am »
Днес даде кръв за генетичните изследвания и след две седмици ще знаем каква точно е хавата. 8O Притеснени сме, защото от тези резултати зависи дали приятелят ми ще може да е биологичен баща или ще позваме донор... :cry: А и се го карали да попълва някакви декларации - не разбрах добре какви точно...Някой чувал ли е за такива декларации, той какъвто е притеснен не можа да ми обясни добре.
ИКСИ - възможно или не??!
« Отговор #7 -: Април 11, 2005, 11:47:24 am »
Имам въпрос за генетичните изследвания. Дали се поемат от здравната каса?
*
ИКСИ - възможно или не??!
« Отговор #8 -: Април 11, 2005, 11:55:11 am »
Цитат на: flyboy
Днес даде кръв за генетичните изследвания и след две седмици ще знаем каква точно е хавата. 8O Притеснени сме, защото от тези резултати зависи дали приятелят ми ще може да е биологичен баща или ще позваме донор... :cry: А и се го карали да попълва някакви декларации - не разбрах добре какви точно...Някой чувал ли е за такива декларации, той какъвто е притеснен не можа да ми обясни добре.


Стискам палци, мила Флай! Дано да са наред!
Какви точно генетични пуснахте и къде?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ИКСИ - възможно или не??!
« Отговор #9 -: Април 11, 2005, 12:12:57 pm »
Цитат на: Tutto
Имам въпрос за генетичните изследвания. Дали се поемат от здравната каса?


не се поемат.
но май Кременски може да ги пуска и без пари, ако прецени... така съм чувала
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ИКСИ - възможно или не??!
« Отговор #10 -: Април 11, 2005, 12:14:54 pm »
Цитат на: flyboy
А и се го карали да попълва някакви декларации - не разбрах добре какви точно...Някой чувал ли е за такива декларации, той какъвто е притеснен не можа да ми обясни добре.


като даваш материал за хромозомно изследване, подписваш декларация, че са те информирали какво представлява това изследване, кога стават резултатите, и че искаш да бъдеш информиран само ти лично, да не се разгласява информацията.

нищо страшно не е
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
ИКСИ - възможно или не??!
« Отговор #11 -: Април 11, 2005, 12:19:48 pm »
Моя мъж нищо не е подписвал. Ние бяхме заедно де в Майчин дом.
Правихме всяко на различни места - горе на 14 етаж за микроделеции на Y-хромозомата, а долу в цитогенетичната лаборатория хромозомните - за кариотипа. Те стават по-бавно - чакахме около 20 дни.
ИКСИ - възможно или не??!
« Отговор #12 -: Април 11, 2005, 13:47:06 pm »
Мерси :)!
ИКСИ - възможно или не??!
« Отговор #13 -: Април 11, 2005, 14:01:12 pm »
Сигнусче, нашите изследвания са същите като вашите - кариотип и делеции на У хромозомата. При Щерев ги правиме, ох, дано всичко там поне да е наред... Сега много се вълнувам първо да са наред нещата генетично и после какво ще трябва да се предприема за процедурата... Защото при нас вероятно ще се наложи през 15 дена да дава материал за да замразяват... :cry:
ИКСИ - възможно или не??!
« Отговор #14 -: Юли 11, 2005, 17:47:18 pm »
Няма нищо страшно в операцията варикоцеле, моят съпруг я направи при д-р Заимов, на другия ден си беше вкъщи, но за съжаление резултата не се подобри. Правихме 2 опита ИКСИ, засего неуспешни, но не се отказваме! Имам позната, чийто мъж изобщо нямаше живи сперматозоиди, след много опити и операции намериха два и тя забременя, така че, горе главата, няма страшно, надежда винаги има.
ИКСИ - възможно или не??!
« Отговор #15 -: Юли 12, 2005, 19:26:06 pm »
Не се отчайвайте!
Според мен е хубаво да се направи операцията. При много пациенти след такава операция има значително подобряване на качествата на спермата. Така, че Ви желая успех!
*
ИКСИ - възможно или не??!
« Отговор #16 -: Юли 13, 2005, 14:14:47 pm »
Цитат на: lilia_n_s
Не се отчайвайте!
Според мен е хубаво да се направи операцията. При много пациенти след такава операция има значително подобряване на качествата на спермата. Така, че Ви желая успех!



Подкрепям това мнение и от личен опит. Операцията в никакъв случай не би навредил,дори напротив.
Успех и от мен!