0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Имам нужда от съвет за храненето
« -: Ноември 03, 2006, 08:07:42 am »
Здравейте мами,
От изписването до мента ми казаха как да храня малката и аз стриктно спазвам казаното.В момента сме на кърма-изцедена и се храним през 3ч. с по 100 мл.Малката ламя има страшен апетит и така пълни памперсите, че не мога да насмогна с миенете и и прането (но това ми енай-малкия проглен в момента). Нямам време никакво за четене , а се удя след като от 10 ден до края на 1 месец трябва да приема по 100мл после 2-ри месец как се увеличава манджата?
Вие каква схема сте ползвали?На колко часа се хранехте?
И да не забравя, то е малко извън манджата, ама и това ми е на грижа.Какъв термометър олзвате за бебчо?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Имам нужда от съвет за храненето
« Отговор #1 -: Ноември 03, 2006, 10:13:50 am »
Силви, по съвет на една педиатърка аз си ги смятах така - към месеците, на колкото е бебето, отпред прибавяш единица, а отзад нула. Ако малката е на 2 месеца, то храната би трябвало да бъде 120 мл. Но държа да ти кажа, че понякога бебетата ядат ту малко повече, ту малко по-малко. Основното, което трябва да спазваш е горната схема. Или:
2ри м. - 120 мл.
3ти м. - 130 мл.
4ти м. - 140 мл.
И така нататък. По принцип самото дете си показва иска ли, не иска ли. Не се притеснявай :)
Аз ползвам електронен термометър. Имай предвид за бебешката температура, понеже се мери в дупето, казват, че това, което показва трябва да е с 1 градус по-малко, за да е реалната температура в момента.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Имам нужда от съвет за храненето
« Отговор #2 -: Ноември 03, 2006, 10:20:52 am »
Благдаря ти за инфото. Аз някъде бях чела май това, но като не мога да се сетя къде, а пък и в целия зор с цедене и смяна на памперси нямаме време да се обърнем.С мъжа ми сме направили направо пътечка до мивката от миене и пране на какво ли не. Ако не ми се спеше толкова много и не бях на моменти толкова изморена геройски щях да се осмея на цялата ситуация.:)
Е, гледането на бебе само от мама и тати си има и предимствата и недостатуците, но добре, че е Нета и другите като нас, за да влезем бързо в час. А аз определено вече се съвземам след първоначалния рев сега даже се усмихвам и съм оптимист. Трябва ми още малко, за да подобря рекорда на една печена мама срещу нас, която е с бебок на 7 месеца, по смяна на памперси и хранене на бебе.:)
Благодарско още веднъж за съвета за храненето.
*
Re: Имам нужда от съвет за храненето
« Отговор #3 -: Ноември 03, 2006, 10:32:11 am »
Силванчко, а защо цедиш? Неще ли да суче?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Имам нужда от съвет за храненето
« Отговор #4 -: Ноември 03, 2006, 10:35:32 am »
Хихи, няма за какво. Разбирам те напълно. Общо взето първите 3 месеца и аз бях така и почти бях полудяла. Добре че ме пратиха при мама на отглеждане, че иначе не знаех на кой свят съм. И аз по едно време се усетих че ми идва в повече, че съм изнервена и т.н. Даже толкова съм била стресирана в началото, че не смеех на майка ми да го оставя и ми се смяха брат ми и приятелката му. Вика - абе жена, това е майка ти, не свекърва ти :lol: Остави го и излез спокойно :lol: Така че, щом си го гледате сами, ще ти е трудничко, а ако мъжа ти ходи на работа, ще ти е още по-трудно сама, но пък е толкова сладко :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Имам нужда от съвет за храненето
« Отговор #5 -: Ноември 03, 2006, 15:35:04 pm »
Силви, много сте си добре, не се оплаквай ;) помниш ли, че искаше да родиш, че да се наспиш? :) е, сега дойде време да ти кажа следващата страшна тайна - в момента пак сте на далавера, сменяш памперса, нахранваш и заспива, след което имаш 3 часа отпуска до следващото хранене... после и тоя рахат свършва. и на мен в началото ми се струваше, че се въртя на пета като изуглавена, пък после осъзнах, че просто съм си почивала. сега работата е повече, а помощ също няма.

и една молба - знам те, че си питка любопитка, но не пускай отделни теми за всеки въпрос, който ти възникне, защото те ще са стотици. имаме си седмична тема, там разискваме всичко. за храненето и захранването пък имаме също отделна, закована тема.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Имам нужда от съвет за храненето
« Отговор #6 -: Ноември 03, 2006, 15:49:59 pm »
Хех, да не говорим, че идват зъбките :lol: Тогава още по край на рахатлъка :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Имам нужда от съвет за храненето
« Отговор #7 -: Ноември 03, 2006, 17:13:30 pm »
Силви и аз така хранех малката, към всеки месец прибавям 1 и 0 и така се образува колко грама да яде. А относно съня и спокойствието, сега са ти най спокойните месеци.Аз до 6-8 м съм успявала да изляза с Ели на пазар, ходила съм на срещи на бг.мама, сядала съм по кафета.Сега е вече на 1г и 11 м и не можа и да си помисля някъде да седна.То просто става малка лудница,особено ако има и други деца.Аз просто забравям на кафе ли съм,или съм в час по физическо --тичам ли тичам.....Иначе пък е по лесно с храната,че яде почти всичко с нас.Не я храня даже оделно, а сядаме заедно на масата.
За зъбите, дано да нямаш проблеми, като мен примерно.На Ели не разбрах по нищо кога излязаха всичките.Нито температура, нито киселене и неспане.Даже купих чесалка с охлаждащ гел,който не употребих.
17.01.2005                                                                              21.11.2013