0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

въпрос за инсеминациата
« -: Ноември 02, 2006, 00:08:56 am »
правиха ми инсеминациа, без да се бяха спукали фуликулите,ако не се спукат навреме всичко ли пропада?
*
Re: въпрос за инсеминациата
« Отговор #1 -: Ноември 02, 2006, 00:23:18 am »
Ако цервикалната слуз ти е добра и ако до 2-3 дни се спукат фоликулите, може и да имате шанс! Лекарите не ти ли предложиха още една инсеминация след 2 дни да речем? Или пък не ви ли казаха и отделно да си работите в домашни условия тези дни? Инжекция Прегнил? Инсеминацията вътрематочна ли беше? С обработен материал?

Има форум "асистирани репродуктивни технологии". Ако искаш, влез там и чети. Има много теми за инсеминациите, ще видиш как правят другите момичета.

И! Стискаме палци!

ПП Една молба: ако си за първи път тук, на 5 ноември организираме протест срещу решението на Здравната каса да ореже бЮджета за репродуктивни технологии и изобщо за несъвършенствата на касата в областта "стерилитет". Прочети някоя от темите "Акция Буркан" и се вклЮчи, ако имаш възможност, или на живо, или по интернет. Колкото повече сме, толкова по-голям шанс да променим нещо!
Alexandra
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: въпрос за инсеминациата
« Отговор #2 -: Ноември 02, 2006, 07:32:15 am »
правиха ми инсеминациа, без да се бяха спукали фуликулите,ако не се спукат навреме всичко ли пропада?
Миличка ,каде прави инсе?Лично при мен са ми слагали Прегнил 10000....получи се спукване на фоликули и после направихме инсе на спукан фоликул.
Нищо че са ти направили инсе на неспукан фоликул,важното е да се е спукал след това!!!Така има шанс да се е получило!!!!
Ако обаче не се спука вобще,значи няма ову и шанс няма!
Дано всичко да е наред и скоро да се похвалиш с положителен резултат!Успех мила! :D
blagodaria vi,momi4eta
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2006, 08:38:25 am »
Mersi za pogelaniata,mnogo ste mili!Inseminaciata e pravih v kl.Sherev,pri Savova!Inseminaciata e vutre6nomato4na,s obraboten material,s pregnil 10000!Imam 2 fulikula,vkaraha mi 15 mln.spermatozoidi,dok.mi kaza,4e 6te se puknat tazi no6/isnem.e pravih sno6ti v 18/Dnes sum na pregled,ne mi predlogi 2 inseminacia.
Re: въпрос за инсеминациата
« Отговор #4 -: Ноември 02, 2006, 08:51:45 am »
Анси, моля те, не пускай нова тема, а пиши в същата - все пак става дума за един и същ въпрос. И, моля те, пиши на кирилица - по-лесно се чете.

Стискам палци да е успешно инсето!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: въпрос за инсеминациата
« Отговор #5 -: Ноември 02, 2006, 09:40:03 am »
На прегледа ще се реши за втора инсеминация.
Re: въпрос за инсеминациата
« Отговор #6 -: Ноември 02, 2006, 10:17:49 am »
По принцип инсе на неспукани фоликули и по-добрия вариант, отксолкото на спукани. Още повече, че щом са ти сложили прегнил, се очаква те да се спукат в определен момент, спрямо който док. е насрочил инсето.
*
Re: въпрос за инсеминациата
« Отговор #7 -: Ноември 09, 2006, 20:01:26 pm »
Привет на компанията!

И на мен ми предстои, само дето незнам какво, инсеминация - ИКСИ или каквото друго е. Не ми е съвсем ясно как точно да си го преведа от гръцки, за това обяснете ми има ли разлика между тези 2 метода или са едно и също. Направили сме всички възможни изследвания - тръби, хормони, смермодиаграми, видеозони и пр. След 2 седмици започвам инжекции Merional, Arvekap, Pregnil i Utrogestan - хапчета. Инжекциите на брой са общо 71, но за какъв период от време ще ми ги слагат и ще може ли да речем майка ми да ми ги слага или ще трябва да ходя всеки път при доктора? На 17.11 имам среща с лекаря и той ще ми обясни, но все пак ако някоя от вас е правила този метод с тези лекарства, моля да каже как е било при нея.

Много въпроси ме вълнуват, незнам какво първо да питам, но като чета тук, явно е много малък шанса да стане от първия път. Колко от вас са успели с този метод и от кой път? Какви са реакциите от всички тези лекарства като болки, настроения и пр? Ще съм ви благодарна да ме просветите и мен малко, че в чужда страна да правиш каквото и да било, без да знаеш за какво става дума е много лошо.

Желая успех на всички, които се борят за детенце и не се предавайте. Дано скоро много от нас се похвалят с добри новини. Благодаря ви предварително!
 
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: въпрос за инсеминациата
« Отговор #8 -: Ноември 09, 2006, 22:15:12 pm »
Тези два метода са доста различни, твоя случай е по-скоро ИКСИ. Потърси инфо в сайта  - ще намериш много отговори!
Ти казваш че ще го правиш в Гърция, правилно ли съм те разбрала?
Успех с процедурата!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: въпрос за инсеминациата
« Отговор #9 -: Ноември 10, 2006, 08:12:35 am »
Евро, да, в Гърция ще го правя и ми е много мътно всичко, от 2 дни се ровя в сайта да чета подробности, които тук няма от къде и от кого да науча. Блягодаря ти!
*
Re: въпрос за инсеминациата
« Отговор #10 -: Ноември 10, 2006, 09:28:15 am »
Много лесен начин да намериш информация тук е да използваш търсачката - има едно прозорче горе вдясно, пишеш думичка и после натискаш търси - излизат много теми, в които са коментирани нещата, които те интересуват.
Успех ти желая и ако не намериш нещо - питай!
 :D
*
Re: въпрос за инсеминациата
« Отговор #11 -: Ноември 22, 2006, 09:31:49 am »
Здравейте, отново!
В крайна сметка ще правя инсеминация и от днес започвам сутришните инжекции. Стискайте ми палци!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: въпрос за инсеминациата
« Отговор #12 -: Ноември 22, 2006, 09:35:42 am »
Такава стимулация не вярвам да е за инсеминация.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: въпрос за инсеминациата
« Отговор #13 -: Ноември 22, 2006, 10:01:14 am »
Попитах лекаря как е на английски това, което ще правя, та той ми каза incemination. След 2 неуспешни опита ще правим вече ИКСИ- ИНВИТРО, така ми обясни той. Не знам, да прави каквото иска, само да е успешно. Питах и за цената, ще ми излезе около 400 евро без лекарствата. Тях изцяло ми ги покрива здравната каса.
Re: въпрос за инсеминациата
« Отговор #14 -: Ноември 22, 2006, 10:08:23 am »
Ako си започнала тези неща, за които спомена преди време
Цитат
След 2 седмици започвам инжекции Merional, Arvekap, Pregnil i Utrogestan - хапчета.
и на мен ми е странно.
УСПЕХ ти желая, maryloo !
PS:
Само искам да вметна че има разлика между ИКСИ и ИНВИТРО.
Тя идва от техниката на оплождане на яйцеклетките.
Цитат
След 2 неуспешни опита ще правим вече ИКСИ- ИНВИТРО, така ми обясни той.
[/b][/i][/color]
« Последна редакция: Ноември 22, 2006, 10:10:56 am от BLACK_ROSE »
*
Re: въпрос за инсеминациата
« Отговор #15 -: Ноември 22, 2006, 10:12:53 am »
Maryloo, стискам здраво палци и ти желая успех!  :crossfingers:
Така както си описала лекарствата, са си направо за ICSI. С Arvekap (triptoreline) се блокира хипофизата, за да могат лекарите да имат контрол над стимулацията на яйчниците, която пък става с
Merional в твоя случай. После се проследява растежа на фоликулите с ехограф. Когато фоликулите достигнат определен размер, се бие прегнил. Следва пункция, после се инжектират сперматозоиди в яйцеклетките, изчаква се 2-3-5 дни и се връщат ембриончетата. След пункцията в употреба влиза утрогестана, за да може да подготви лигавицата за имплантиране.
Но пък цената, която споменаваш, е за инсеминация.  :D
Абе важен е крайният резултат и искрено ти желая да е положителен!
:balk_21:
« Последна редакция: Ноември 22, 2006, 10:29:58 am от panda »
*
Re: въпрос за инсеминациата
« Отговор #16 -: Ноември 22, 2006, 11:16:42 am »
Какво да ви кажа, благодаря ви за инфото. Сега отивам да ми сложат първата инжекция, а в петък ще правя изследване Е2 на кръвта. Каквото каже лекаря, това ще правя, надявам се той да знае какво правим.
Благодаря ви!
*

    donikamax

Re: въпрос за инсеминациата
« Отговор #17 -: Ноември 29, 2006, 00:06:59 am »
Zdraveite momi4eta!i az utre 6te pravqa inse.Imam oba4e samo edin folikul i neznam kakvo 6te stane.Podgotvila sam se psihi4eski 4e nqama da stane ot parviqa pat?no ako stane strahotno!!!!pri edi folikul ima li 6ans?

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Ноември 29, 2006, 06:51:52 am от little_rabbit »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: въпрос за инсеминациата
« Отговор #18 -: Ноември 29, 2006, 10:12:26 am »
И при един фоликул има шанс!!!!!Всичко е божа работа!!! :D
Успех мила!!!
*

    didi_788

  • **
  • 64
  • Няма невъзможни неща..винаги има решение
Re: въпрос за инсеминациата
« Отговор #19 -: Ноември 29, 2006, 10:32:15 am »
Миличка;успех ти желая за инсеминацията!Стискам ти палци да се похвалиш в най-скоро време!Ади правилно ти е написала;че един доминантен фоликул си енапълно достатъчен за да има бебе! :stroller: :goodluck:
didi_788