0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета,

не знам къде да я сложа тази тема. Нито е за тук, нито е за там! Но най-много като че ли ми е емоционален проблема в момента, затова -тук.

ИМАМ НУЖДА ОТ ВАШАТА ПОМОЩ!

Миналия месец се занимавах със щитовидната жлеза. Хормони-наред. Ултразвук-няма кисти, възли, леко уголемена. Преглед при ендокринолог (абсолютно претупване)-леко уголемена жлеза, но функционира правилно. Да добавя съвсем малко йод, да речем по една малка таблетка на 2 дни. Аз питам: стерилитет-някаква връзка? Интолерантност към температурни промени, студени ръце и крака, изпотяване при емоции-някаква връзка? Една усмивка получих като отговор. За сметка на това се прояви голям интерес към коя клиника за стерилитет съм се насочела и защо не съм отидела в Х?

Миналия месец пуснах и една пълна кръвна картина-желязото ми е занижено. Питаха ме дали ям месо. Ям си всичко. Нисък хемоглобин, хематокрит, еритроцити. Не много, леко занижени, но занижени. Така бяха и преди година. Винаги съм била така. С лека, "спяща" анемия.
Започнах да вземам таблетки желязо временно.

Днес: позитивен тест. Лекарката ми е в чужбина. Отивам при другата (която е зле с английския и не ме знае като пациент, нищо че миналата година при аборта и контракциите след него ми изписа болкоуспокояващите инжекции). Ултразукът подтвърджава бременност. Тя не е в състояние на английски да ми каже това-онова. ( А цените са едни и същи!) Значи пак на себе си да разчитам: плоден сак се вижда ясно. В едното ъгълче на сакчето се вижда нещо беличко като зрънце ориз. 5 седмици и 1 ден. Рано е още за пулсации и т.н. От там аз казвам: опитваме от 3 години, имам смо една бременност за тези 3 години, завършила с миссед. Искам този път да съм още по-внимателна и ако мога с нещо да си помогна, да го направя докато е време. Отсреща ми-две напълно "разбиращи" ме очи. И продължавам: имам завишен циркулативен имонокомплекс, изследването е правено преди повече от година. Тогава ми беше казано, че той за самото забременяване няма да навреди, но при бременност в ранен етап може да направи проблеми. Какво да правя? Да го изследвам отново ли? Да не вземе да стане някоя беля? И освен това никога не са ми изследвани ТАТ и МАТ. Толкова много изследвания, а ТАТ и МАТ не са изследвани. Не може ли да ги пуснем да ги видим, за всеки случай, боря се от 3 години! Отсреща ми-напълно "разбиращи" ме и "подкрепящи" очи. Мацката не знае какво е ТАТ и МАТ. Аз й обяснявам "антитела на щитовидната жлеза"... Ама не ми трябвало това. Аз: аз се боря от 3 години, цяло лято съм на фоликулометрии и Прегнил, изследвали сме много неща, планирахме инсеминации от другия месец, за това време имам една бременност само, завършила трагично. Не съм на 22 и не забременявам всеки месец и ако мога с нещо още малко да си помогна за тази бременност, искам да го направя. Излизаме от кабинета. Сестрата започва да превежда. Сестрата ме разбира много по-добре, защото беше с мен в болницата като ми правиха кюретажа и плака с мен. Обаждат се на интернист-да го питат него какви са тез антитела. Този казва "пуснете й ги", после си говори с мен и за циркулативния имунокомплекс. Аз му казвам "не може ли да се направи контрола колкото се може по-бързо, и ако се налага да се предпише някаква лечение". Той "ама какво лечение за имунологични фактори! То няма такова!". Аз "Е, как да няма? Специалистите предписват различни терапии според проблема" -той "Като какво например?"-аз "Ами лекарства, вливания на препарати, има си терапии"-той "Ама то това е било завишено преди година и половина-две, то може да си е добре сега!"-аз "Ами ако не е добре, а е по-зле?"-той "Ама то може по време на бременност да си се покачва" и т.н. ... Да ви казвам ли как ми беше завряло всичко в мен? В крайна сметка настоях да ми пуснат антитела на щитовидната, които на чешки имат други абревиатури, не е ТАТ и МАТ. А бе нали и на английски е ТАТ и МАТ? Да не съм аз в грешка? И другата седмица моята лекарка се връща и имам час във вторник. А тази лекарка, дето ме гледа днес ми казваше да съм ходела след 2 седмици. Егати! Каква трябва да е пациентката-с колко години стерилитет, с колко несполучливи бременности, за да се усетят тези хора, че тук трябва да се пипа внимателна и експедитивно? Тази лекарка дори не ме попита дали вземам фолиева и имам ли достатъчно! Момичета, параноя ли е или съм права да изисквам да се фокусират върху мен, да направят всичко възможно да намалят рисковете от каквото и да било? Да заминавам ли веднага в специализирана клиника и да искам там да ме погледнат или да си трая докато Гинка се прибере и видим резултатите от антителата? Какво да правя? Дайте ми съвет! И моля ви, кажете ми една топла дума, че ще ми се пръсне сърцето от напрежение...

Мари
Alexandra
*
Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2006, 11:58:50 am »
Марииииииииии, не е параноя, а мерки за сигурност.
Ами аз не мога да се стърпя и едно мъъъничко честито имаш от мен :)

Не знам какво да правиш. Лично аз бих потърсила компетентно мнение незабвано, защото дококлото прочетох за момента не си получила такова.

Успех мила :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2006, 12:05:22 pm »
Marie,  :bighug:!

Нищо параноично няма - който не е минал през борбата със стерилитета, само той може да приема нашата загриженост като параноя. Не разбрах кога ще се върне твоята лекарка, но може би е добре да направиш още една консултация с добър специалист.

Пожелавам ти това мъничко беличко като зрънце ориз след 9 месеца да е едно малко сладко бебче!!!  :hug2:

Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2006, 12:21:05 pm »
  Мари, толкова се радвам за положителния ти тест. Не е никаква параноя, мила, ами си е чиста предпазливост. Много некомпетентни  лекари има и понеже почти всяка от нас се е парила от тази некомпетентност, затова сме толкова чувствителни. Аз на твое място бих отишла в специализирана клиника, а като си дойде твоята гинка пак си се консултирай с нея- по-спокойна ще си през тази една седмица докато чакаш другия вторник. А ако трябва да се правят изследвания ще отидеш при нея с  резултатите от тях.   
 С теб съм. Това, че един път си имала проблем не означава, че и втори път ще имаш. Мисли позитивно. Стискам ти палци. Прегръщам те.
Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #4 -: Октомври 31, 2006, 12:21:59 pm »
  Мари ,нямам много опит по темата ,но държа да ти кажа ,да се опиташ да бъдеш поне малко по-спокойна.Докато за момента намериш свестен доктор!Това не е параноя ,а огромно желание да бъдеш мама!Заради това и ще успееш yahoo_17!Знам, че на твое място щях да откача!Пожелавам ти wспех и късмет . :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:Стискам ти всички палци които имам!!!
*
Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2006, 12:24:55 pm »
Честито, Мари!  :D
Нормално е да се притесняваш и да настояваш за повече внимание. Според мен обаче е добре да изчакаш резултатите от изследванията на ТАТ и МАТ (Anti TG и Anti TRO) и тогава да решиш дали да ходиш при друг специалист преди да се е върнала твоята лекарка.
Много, много късмет ти желая!
:balk_21:
*
Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #6 -: Октомври 31, 2006, 12:30:23 pm »
Момичета,

толкова много имам нужда от топла дума сега. Не смея да се зарадвам, всичко ми е заседнало, толкова се притеснявам. Просто искам да знам, че съм направила всичко възможно и съм се държала като отговорна жена. Имам час за моята лекарка другия вторник. До тогава ще са готови и антителата. То на практика няма друго открито дето да не е в ред, ама то в тази сфера... знае ли човек... освен този циркулативен фактор, който ще ми избоде очите, ама ще си трая засега.

Просто искам малко топлина от вас сега. Само вие ме разбирате...Ако знаете само как ме гледаше тази лекарка днес... Все едно бях най-голямата луда наоколо...
Alexandra
*
Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #7 -: Октомври 31, 2006, 12:38:42 pm »
Мари, всичко ще е наред ще видиш. Малко се успокой. Взела си необходимите мерки, сега е нужно и спокойствие :)

И не ти си лудата :), а лекарката щом не разбира тревогите ти!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*
Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2006, 12:41:59 pm »
Мари,
миличка! Моля ти се.... разбирам те, съгласна съм, че има основания за страх, ама кротни малко!!!!!
Нищо не разбирам аз от тази част на стерилитета - никакъв адекватен съвет не мога да ти дам, но със сигурност знам, че най-важното в момента е да СИ СПОКОЙНА, доколкото това е възможно. Всичко останало отива автоматично на заден план.
Първо - изследвай всичко, което можеш в момента, не задруго, а за да се успокоиш.
Второ, ако смяташ, че в Прага могат да изпуснат нещо - вземи един самолет и ела тук (можеш да спиш у нас). Ще те видят Владимиров, Стаменов, който щеш.

И последно - Честито миличка! Ти успя - сигурна съм  :lol:
В очакване ....
*
Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2006, 12:44:04 pm »
Мари, никаква параноя не е това, всички сме така, които сме се борили - страхуваме се да кихнем дори. Направи всичко, закоето се сетиш и се успокой! Желая ти лека и спокойна бременност, а другото лято да бъдеш една прекрасна къдрокоса и щастлива мама :)
Целувам те!  :kiss:

П. П. Предлагам темата да се премести, където й е мястото :)
*
Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #10 -: Октомври 31, 2006, 13:00:55 pm »
   Мари, Мари....
   честито мила. Този път всичко ще бъде наред. На есен догодина ще си една щастлива мама.
    Много се пази и успех.
    По другите ти въпроси за съжаление не мога да ти дам съвет. Защо не се обадиш на д-р Конова в Плевен и да се посъветваш и с нея.
*
Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #11 -: Октомври 31, 2006, 13:03:39 pm »
Ами какво друго да пусна? Антителата на щитовидната ги пуснах. Само дето бой не се бихме за таз работа с тази жена! И с влизането аз казвам "имам положителен тест, опитваме от три години", а тя "Желана ли е бременността?".... ААААА!!!! Къде все на мен ще ми се случат такива! Папката ми е дебела като енциклопедия, а тя ще ми вика "желана ли е бременността?". Ама то тази конструкция We have been trying for 3 years не е за начинаещи, нали?

Куче нали не може да докара токсоплазмоза?

Хормоните са наред.

Какво друго?

Освен този имунологичен фактор, ама не мога сама да ида, трябва те да ме пратят, то се ходи в една специална болница...

Alexandra
Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #12 -: Октомври 31, 2006, 13:03:51 pm »

Имаш подкрепа и помощ в мое лице,
стига да поискаш. И аз като Фуси мисля, че ако
 това ще те накара да се почустваш по-спокойна,
може да се прибереш за известно време в БГ.
Предлагам нет по всяко време, закуска в леглото
и веселба за настроение  :lol:
Майтапа на страна, но няма проблеми никакакви  :)
Kъдето и да си в БГ аз ще дойда :)
Може ти да си причината най-накрая да се
наканя да отида до СФ и да видя момичетата  :lol:

« Последна редакция: Октомври 31, 2006, 13:23:25 pm от BLACK_ROSE »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #13 -: Октомври 31, 2006, 13:22:58 pm »
Мари, злато, честито първо и след това се успокой малко :) Знам че е трудно, ама налага се от обстоятелствата. Така или иначе си пуснала изследванията. Имаш два варианта - чакаш да излязат, отиваш при гинката и действаш. Втори - тормозиш за направление и отиваш при специалист. И имаш трети - хващаш едно превозно средство по избор и ми идваш на гости. Водя те при моя лекар, който е гинеколог и специалист по стерилитет и той казва какво правим. Освен всичко друго говори перфектен английски и е наясно с целия тоя батак дето го създаваме :D Там и аз ходих с едно огромно досие ;) Така че той от това не се плаши. Ако решиш - насреща съм. Ще ти запазя веднага час.
Толкова се радвам за теб :lol: Заразихме те, ей ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #14 -: Октомври 31, 2006, 13:31:51 pm »
Казвала ли съм ви досега колко много ви обичам? Щото ругая на поразия, нали си ме знаете, но много, много ви обичам!

 :bighug:

Alexandra
Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #15 -: Октомври 31, 2006, 13:34:07 pm »
Мари ти си една страхотна "параноичка"! Много силно  :bighug:!
Сега трябва да си СПОКОЙНА и в крайна сметка намери лекар, с който да се разбереш. А не само да те гледат и да се усмихват. А като си тръгнала по разни покани - добре дошла си у нас!
*
Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #16 -: Октомври 31, 2006, 13:35:00 pm »
Мари, съвсем сигурно е, че всичко ще е наред и лятото няма да се занимаваш с бански, а с пеленки  :lol: За да си по-спокойна обаче, бих те посъветвала да отидеш за консулт в клиника по стерилитет, където няма да гледат недоумяващо на твоите тревоги. Поне аз така бих направила, защото това с чакането хич не ми се отдава  :lol:
Още веднъж успех, късмет и всичко най-най  :lol:  
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #17 -: Октомври 31, 2006, 13:44:31 pm »
Ох милата, и аз нищо не разбирам от тези проблеми свързани със стерилитета, но прекрасно знам как се чувстваш, неизбежно е, няма начин да не те е страх, просто няма, но трябва да знаеш, че този път всичко ще е наред, но ти си се притеснявай де, това няма как да го избегнеш, каквото и да направиш :D
целувки
*
Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #18 -: Октомври 31, 2006, 13:46:12 pm »
Честито, Мари! Страхотна новина, много се радвам за теб! Пожелавам ти най-леката, спокойна и успешна бременност!
Я, моля ти се по-спокойно, направи си всичко нужно (изследвания, прегледи и т.н.) и мисли само положително. Всичко ще е наред, лежи си, глези се и си изчакай изследванията без грижи и тревоги.
Пращам ти много сърдечни и подкрепящи прегръдки!
Re: Параноя ли ме гони или съм просто отговорна?
« Отговор #19 -: Октомври 31, 2006, 13:52:03 pm »
Мари, първо искам да ти честитя прекрасната новина, която сподели.
Мисли положително - колко банално само, но е от значение.
Страхове винаги ще има.
Кураж, Мари!
Прегръщам те