0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #20 -: Ноември 04, 2006, 13:46:44 pm »
Здравейте,
сега започнах процедурата при д-р Стаменов, по дълъг протокол.
На първия преглед, 14 дни след Диферелин-а ми правиха сондаж. С катетърче, което е празно, се прави сух тренинг и се проследява мат.шийка, като по този начин доктора проправя пътя, през който ще мине катетъра на същинската процедура. Усеща се леко боцване, но не е страшно. При трансфера в този катетър са ембриончетата...
желая ви успех, момичета...
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #21 -: Ноември 04, 2006, 14:01:13 pm »
Дари, и тук да ти пожелая успех. Стискам палци  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

lb2f
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #22 -: Ноември 04, 2006, 14:26:55 pm »
Дари, успех, мила! И аз съм при Д-р Стаменов, ще правим ИКСИ. Първата инжекция ми е на 13 ноември-диферелин. И за мен процедурата е пълна мъгла, и много страх. Стискам ти палци, дано тази КОЛЕДА бъде най-незабравимата!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #23 -: Ноември 04, 2006, 18:00:27 pm »
 Успех, момичета! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #24 -: Ноември 04, 2006, 19:59:45 pm »
Успех, момичета!  :)
*
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #25 -: Ноември 05, 2006, 10:15:21 am »


  Успех и стискаме палци!!!!!!!!!!! :goodluck: :crossfingers:
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #26 -: Ноември 05, 2006, 11:12:59 am »
Това много ме учуди, че на трансфера трябва да си пил течности и да си с пълен мехур.  8O Знаете ли защо се прави така? Защото на мен преди трансфера ме накараха да отида до тоалетна.  :(
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
*
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #27 -: Ноември 05, 2006, 11:25:18 am »
Заради ултразвука. При първия екип, където бях също не беше задължително, но там където бях последно, а и гледам и момичето от темата натам се е насочило, при трансфера единия док извършва манипулацията, а другия с коремния трансдюсер проследява на УЗ. Затова им е необходимо да е пълен пикочния мехур, за по-добра видимост.
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #28 -: Ноември 05, 2006, 12:00:43 pm »
Мен въобще не са ме гледали на ултразвук при трансфера. Надявах се поне да ми видят колко ми е лигавицата тогава, но уви.  :(
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
*
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #29 -: Ноември 22, 2006, 11:18:20 am »
Здравейте момичета! От няколко дни влизам в този форум и откривам много общи страхове, проблеми и мислене. Искам просто да споделя опит. Вече минах по този път на ин витро... И за щастие успешен!
Та така, нашият проблем е мъжки. Откриха му азоспермия. След редица изследвания хукнахме по здравни каси и лекари. Оказа се че при Маркова във Варна няма място, много народ със такива проблеми... От там директно в София в Клиниката на щерев и там наистина получих това, което исках. Първо ин витро, първи мъки и всичко приключи с едно мнооого красиво  :babbycarrage:каквото пожелавам на всички които го желаят.
Та така. Познатата схема Диферелин...стимулация за 12 дни...Прегнил...пункция...и след два дни трансфер. Всичко това извърши Д-р Андреева, която се оказа специалист и човек, който умее да предразположи пациента си. Извадиха 12 яйцеклетки, от които само 9 бяха оплодени. След няколко дни се оказа че едва 4 от тях дават признаци на нормално делене. В деня на пункцията ми направиха пункция и на мъжа ми. Та така върнаха в мен 4 оплодени яйцеклетки. Помня че бях подута, задържах много вода, и Д.р Андреева ми препоръча обезсолени храни. Пункцията ме боля след отминаване на упойка, но трансфера бе много лек. Още следващия месец резултатът се оказа положителен. Бебето беше едно. Изкарах една много лека бременност, без обичайните проблеми за една бременност. Оказах се с плацента превия и се наложи секцио. Та сега си имам един малък принц... Затова и горещо ви препоръчвам Андреева и екип!
Желая ви късмет  yahoo_17 и най-искрено  :babyflips:
Внимавай какво си пожелаваш, защото някои желания се сбъдват!
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #30 -: Ноември 22, 2006, 11:49:11 am »
Хида,
страхотно е това което разказваш! Благодаря ти за споделения опит и за това, че ни вдъхваш кураж!

Хриси, мен също не са ме гледали на ултразвук. Мисля, че това не би трябвало да ни притеснява.
Сега сам подута, но док каза че задържам вода и ще отшуми с времето.
Чудя се обаче, дали да стоя в къщи през идните 15 дни, тъй като съм си пуснала болничен само за първите 7? А, като не ми стават дрехите, как ще ходя на работа :lol:
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #31 -: Ноември 22, 2006, 11:52:35 am »
Ех, Дари  :lol:
Спри се за малко с таз работа, полежи си, помързелувай  :D
Пък аз ти пожелавам постепенно, деветмесечно умаляване на дрехите  :lol:

lb2f
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #32 -: Ноември 22, 2006, 11:59:50 am »
Hida, честито! Да сте живи и здрави! Дай боже всекиму твоя късмет!

Дари, дано зад това подуване се крият 1-2 бебчета...  :) Колкото до работата - ако ти се ходи - ходи! Така ще се разсейваш и няма броиш дните до теста!

Стискам палци!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #33 -: Ноември 22, 2006, 21:13:34 pm »
Hida, честито!
Хриси, докато чаках да ми почне трансфера си говорих надълго и широко с ембриоложката и тя обясни,че когато мехурът бил пълен,подпирал еди коя си страна на матката,та по-лесно и безболезнено се отваряла шийката и било добре за процедурата.
Момичета и аз доста се подух след трансфера и така се бях притеснила,но Док каза,че това е една от реакциите на организма.Не си бих Прегнила на 7 ден след трансфера заради това подуване.Не можех да ходя,а камо ли на работа.Моят съвет е стойте си вкъщи и мечтайте.
Въпреки че...колко дълго е това чакане след трансфера.
Успех на всички!
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #34 -: Ноември 22, 2006, 21:33:54 pm »
Сега се сещам чеслед трансфера ми предписаха някакви малки вагинални глобули...но....хм...как се казваха?! :? Мисля че Утрогестан или нещо подобно беше. Казаха че предпазва изхвърлянето на яйцеклетките. И аз ги поставях упорито... И трябва да ви кажа че бях толкова блокирала от случилото ми се че дори не се пазих. Просто хване ли се бебето - държи се яко. то не бяха падания и ранявания... Ужас. Но, той е здрав и усмихнат. Вярвам че човек просто не трябва да се депресира, товаоказва огромно влияние.
Внимавай какво си пожелаваш, защото някои желания се сбъдват!
*
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #35 -: Ноември 23, 2006, 10:41:19 am »
хей Миранда и Веселушка ние май ще бъдем по едно и също време във Варна, на вас доц. Маркова кога ви каза да си пуснете изследвания, защото на мен на януарската менструация за да може февруари явно да се стартира с блокажа и март да е самата процедура.
*
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #36 -: Ноември 23, 2006, 12:02:31 pm »
Здравейте,Violet,Миранда и Веси, и аз се включвам кам тази тройка.И моята уговорка е за февруари-март.Понеже съм си от Варна ходя често при Маркова,дори и днес след обяд съм пак при нея.Вече  си направих изсладвания на Пролактин,FSH и LH/за мое успокоение правя и TSH /.С декемврииската МЦ почвам и противозачатъчните, тъй като не ми е много редовен цикъла и образувам кестички по някога.Ще ви пиша как е минала и днешната среща. :bighug:
*
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #37 -: Ноември 23, 2006, 12:39:19 pm »
СУПЕР  mtk ще чакам топли-топли новини от теб,от мястото на събитието   :lol:,  а до тогава ние февруарско-мартенската група за Варна ще обменяме идеи и споделяме опит и живот и здраве ще се срещнем там.
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #38 -: Ноември 23, 2006, 15:52:50 pm »
Заради ултразвука. При първия екип, където бях също не беше задължително, но там където бях последно, а и гледам и момичето от темата натам се е насочило, при трансфера единия док извършва манипулацията, а другия с коремния трансдюсер проследява на УЗ. Затова им е необходимо да е пълен пикочния мехур, за по-добра видимост.

И аз съм чувала че течностите са за по-добра видимост, макар че и мен , както на Хриси ми казаха да ходя до тоалетна преди ЕТ ако ми се ходи...


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Споделете опита си за инвитро
« Отговор #39 -: Ноември 23, 2006, 17:00:12 pm »
Чудя се обаче, дали да стоя в къщи през идните 15 дни, тъй като съм си пуснала болничен само за първите 7? А, като не ми стават дрехите, как ще ходя на работа :lol:
Миличка, ако слагаш утрогестан вагинално 3*2 просто не си представям как може да го правиш на работното място.
Д-р Стаменов само 7 дни болничен ли дава и след пункцията или след трансфера са те?