0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте,

Изпратих моя мъж за нова спермограма - ние бяхме онези с 95% морфология на сперматозоидите - от Бс  :lol: и те взели че му казали,ч е ще му пуснат бактериално изследване на спермата. Някой може ли да ми каже защо и какво представлява това изследване/ Какви показатели измерва? И защо са му казали, че няма да му направят нормална спермограма - а само бактериална????


Благодаря ви момичета.

 :bighug:


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Какво означава "бактериално изследване на спермата"?
« Отговор #1 -: Октомври 26, 2006, 21:49:01 pm »
Преполагам да се види дали има бактерии в еякулата.
*
Re: Какво означава "бактериално изследване на спермата"?
« Отговор #2 -: Октомври 26, 2006, 21:53:06 pm »
Преполагам да се види дали има бактерии в еякулата.

А дали ще се види и нещо друго - мен много ме притесняват ниските стойности на подвижност /35%/???

Чела съм тук някъде за микробиологично изследване - това ли е?

Извинявам се, че съм малко невежа  :D
« Последна редакция: Октомври 26, 2006, 21:54:58 pm от kotana »


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: Какво означава "бактериално изследване на спермата"?
« Отговор #3 -: Октомври 26, 2006, 22:00:55 pm »
Едва ли бактериите имат нещо общо с понижената подвижност, Котана. Ти бъркаш спермограма с микробиология :(


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Какво означава "бактериално изследване на спермата"?
« Отговор #4 -: Октомври 26, 2006, 23:46:46 pm »
Предполагам става въпрос за посявка на еякулат - микробиология. Точно за бактериално изследване на спермата не съм чувала до момента.
*
Re: Какво означава "бактериално изследване на спермата"?
« Отговор #5 -: Октомври 27, 2006, 11:25:32 am »
Съпругът ми го накараха да направи "бактериално изследване на спермата", заради повишено ниво на левкоцитите. Мисля че така се нарича за по-голямо улеснение при обяснението на самото изследване. Идеята на доктора беше чрез изследването да се види дали има бактерии в спермата, които водят до високото ниво на левкоцитите.
Re: Какво означава "бактериално изследване на спермата"?
« Отговор #6 -: Октомври 27, 2006, 13:00:39 pm »
Е да де, говорим за едно и също нещо :)
Посявката се прави, за да се види дали има някаква инфекция или възпаление, което да води до появяването на левкоцитите в еякулата.
Re: Какво означава "бактериално изследване на спермата"?
« Отговор #7 -: Октомври 27, 2006, 14:40:15 pm »
Сега сме в сферата на гадаенето, но според мен по-скоро са имали предвид, че паралелно със спермограмата, ще пуснат и посявка за микроорганизми. Което според мен е много добро решение.
Re: Какво означава "бактериално изследване на спермата"?
« Отговор #8 -: Октомври 27, 2006, 17:46:02 pm »
Едно изследване на еякулата никога не е излишно, така че не се притеснявай! Стискам палци за добри резултати!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Какво означава "бактериално изследване на спермата"?
« Отговор #9 -: Октомври 27, 2006, 21:36:29 pm »
Съпругът ми го накараха да направи "бактериално изследване на спермата", заради повишено ниво на левкоцитите. Мисля че така се нарича за по-голямо улеснение при обяснението на самото изследване. Идеята на доктора беше чрез изследването да се види дали има бактерии в спермата, които водят до високото ниво на левкоцитите.


И при нас са завишени левкоцитите - предполагам всички сте прави, че това изследва приченителят 8O.
Инче в понеделник ще са готови резултатите и ще ви пиша какво пише там - ще стане ясно дали микробиология и бактериално изследване е едно и също  :D

Благодаря ви.


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!