0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
In Vitro
« -: Април 01, 2005, 02:39:09 am »
Здравейте!
Интересува ме следния проблем.Какви са и до каква степен са страничните ефекти от Хормоналната стимулация при In Vitro?
Благодаря на всички,които ми отговорят!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    М-35

In Vitro
« Отговор #1 -: Април 01, 2005, 23:10:32 pm »
Здравей,
Мога да отговоря само от личен опит. Не усетих почти никакви странични ефекти, само към края на стимулацията от време на време леко ми се гадеше, но за няколко дни и това премина.
Все пак аз не бях хиперстимулирана, а има и такива случаи. Мисля, че тогава се усеща и болка, но най-добре е който знае, той да каже.
In Vitro
« Отговор #2 -: Април 02, 2005, 14:55:30 pm »
При мен се получи леко окосмяване и качих 10кг, но това не значи че ще се получи и при теб. При всеки е различно а и не е нещо непоправимо стига да се постигне главната цел.  :D

инвитро
« Отговор #3 -: Април 02, 2005, 15:16:38 pm »
Цитат на: cheryy
При мен се получи леко окосмяване и качих 10кг, но това не значи че ще се получи и при теб. При всеки е различно а и не е нещо непоправимо стига да се постигне главната цел.  :D



Cherry,къде си правила инвитро опита,аз също получих окосмяване и надебелях за кратко време,казаха ми,че това се получава от неправилна доза на хормоните.
In Vitro
« Отговор #4 -: Април 02, 2005, 15:21:26 pm »
Ако си пуснеш ISQ-то ще ти кажа

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
In Vitro
« Отговор #5 -: Април 02, 2005, 15:40:59 pm »
Здравейте момичета,
много благодаря за отговорите!
Разбрах,че хиперстимулацията се получава ако лекарския екип не контролира правилно стимулацията. Поправете ме ако греша!
Cherry,
с какви хормони те стимулираха?
Другото,което ме интересува...Успя ли да свалиш килограмите?
Спонтанно ли ги натрупа и пази ли някаква диета?
Извинявй,че питам за тези подробности...Наистина е най-важен резултата,нали сме готови на всичко за това да си имаме бебета.
Проблема при мен е,че във връзка с професията си аз трябва да съм във добра телесна форма.
Много ще се радвам ако ми пишеш!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
In Vitro
« Отговор #6 -: Април 02, 2005, 16:31:18 pm »
Аз всъщност имам два опита и на двата качих по 10кг. Стимулираха ме с Пурегон,Фустимон,Мерионал. Първият път малко си хапвах защото бях постоянно гладна, втория се ограничавах но пак качих.Сега зимата е малко трудно да се отслабва но лятото ще ги смъкна.Но пак ти казвам че е индивидуално някой момичета не качват килограми

*
In Vitro
« Отговор #7 -: Април 02, 2005, 18:56:28 pm »
Мила Лита,
Аз имах 2 стимулации с Пурегон, при първата от които бях хиперстимулирана. Вина за това няма екипа - започнаха ме наистина с минималната доза - просто  направих бурна реакция и много фоликули. Втория път вече стартираха с 50 сутрин и 50 вечер Пурегон и стимулацията протече отлично. Е, за съжаление, краен резултат няма. И при двете стимулации не качих нито грам, а първия път, независимо от хиперстимулацията дори отслабнах 1-2 кг. предполагам от стрес, напрежение. А лежах през цялото време и си хапвах както аз си знам  :eating:
Явно зависи от организма и кръвните изследвания преди това, но не си спомням кой показател имаше влияние върху това как се отразява стимулацията на метаболизма.
invitro
« Отговор #8 -: Април 02, 2005, 19:45:14 pm »
Да Сигнус съгласна съм с теб,че за хилерстимулацията няма вина екипа,но според мен 2по 100 Пурегон е твърде висока доза и мисля,че точно от там се получава това качване на килограми и окосмяването.Поне при мен беше така,както и при повечето момичета около мен със същата доза.Знам,че при първият опит е трудно да се определи точно,но като се следят хормоналните нива и фоликулите могат да се избегнат тези странични ефекти.При всеки е различно.
*

    Anonymous

In Vitro
« Отговор #9 -: Април 02, 2005, 20:18:47 pm »
Така е да, следят се, но първите два-три дни от стимулацията почти никъде не правят фоликуметрия. В началото започнах със 100 сутрин 50 вечер. След това естествено ми намалиха дозата, но фоликулите вече бяха тръгнали. Все едно, нищо не се получи в крайна сметка :(
*
In Vitro
« Отговор #10 -: Април 02, 2005, 20:19:01 pm »
При мен също както при Cygnus имах 2 стимулации с Puregon, първия път 2х100 и се получи хиперстимулация, леко окосмяване което в последствие отмина.Наложи се да ми правят вливания , също имах потдувания в коремната област и глезените, но след около 20 дни всичко отмина. Втория път 2х50 и всичко беше наред.
Мисля ,че няма нищо страшно! СПОКО :goodluck:
*
In Vitro
« Отговор #11 -: Април 02, 2005, 20:22:38 pm »
Опс, гостът бях аз.
При мен проблема идва, че след неуспеха почнах да си създавам хубави емоции със сладки работи - шоколади, кремове, сладолед ...  :? Така че килограмчета трупнах постфактум  :oops:
Сега идва лято обаче и ...  :balk_185:  :balk_186:  :scale:
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
In Vitro
« Отговор #12 -: Април 03, 2005, 14:35:03 pm »
Здравейте скъпи момичета,
много съм ви задължена за отзивчивостта!
Мен ще ме стимулират с Puregon 23 amp.100 IU,(изглежда ми доста) Decapeptyl Depot 3.75 mg. 1amp. Pregnyl 5000 4 amp.
Като чета виждам,че при всяка една Хор.стимуланти се покриват(Всъщност...до извесна степен!Сигурно подхода на лек.екип е индивидуален)
Пожелавам на всички УСПЕХ !
Вярвам,че никоя не се е отказала!Аз също!
Бог да ви благослови!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: In Vitro
« Отговор #13 -: Февруари 28, 2008, 16:21:33 pm »
здравей те момичтета преди два дни ми беще трансфера правих и 2 процедури акупонктура инвитрото ми беше в клиника МАЛИНОВ Д-Р СТАМЕНОВ това ми е първи опит и съм много притеснета от резултата.Ако някой може да ми даде някои съвет ще съм много благодарна :bighug: