0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
8 ден+зачеване?
« -: Октомври 25, 2006, 11:38:11 am »
 Какво обяснение бихме дали на следния факт-приятелка е заченала на 8 ден от цикъла си и е сигурна че е така, щото само веднъж е правила цунки гунки през периода. Какво ову, какво чудо, не мога да си обясня?
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: 8 ден+зачеване?
« Отговор #1 -: Октомври 25, 2006, 11:39:57 am »
Ами, защо да търсим обяснение.Браво на новото мамче, а ние ще се надяваме силно, че не само в определените дни можем да заченем, а и в "невъзможни" :lol:/по наши сметки/
Re: 8 ден+зачеване?
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2006, 11:48:32 am »
Какво обяснение бихме дали на следния факт-приятелка е заченала на 8 ден от цикъла си и е сигурна че е така, щото само веднъж е правила цунки гунки през периода. Какво ову, какво чудо, не мога да си обясня?

Не е трудно за обяснение, като се има предвид, че сперматозоидите могат да оцелят до 5 дни, ако няма други проблеми. Така че те може да си чакат овулацията, която при някои жени с по-малък цикъл може да е на 10 или 11 ден.
Все пак чудото е станало - честито на приятелката ти.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: 8 ден+зачеване?
« Отговор #3 -: Октомври 25, 2006, 12:00:41 pm »
Цитат
цунки гунки
- ох, ако само с тома ставаше бебе...  :lol:

а пък за това
Цитат
сперматозоидите могат да оцелят до 5 дни
  8O

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: 8 ден+зачеване?
« Отговор #4 -: Октомври 25, 2006, 12:07:56 pm »
а пък за това
Цитат
сперматозоидите могат да оцелят до 5 дни
  8O
Бе то за моженето може, ама друг е въпроса дали е при всеки :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: 8 ден+зачеване?
« Отговор #5 -: Октомври 25, 2006, 12:10:37 pm »
 :D Аз също съм "произведена" на 8-мия ден (един ден след свършване на месечното кървене). Майка ми е с 23 дневен цикъл, при 14 дни ЛФ, не виждам къде е проблема  :D.
*
Re: 8 ден+зачеване?
« Отговор #6 -: Октомври 25, 2006, 12:46:17 pm »
Аз съм също произведена на 7-8 ден. Нищо нередно или нелогично няма. Слузта ако е била готова, сперматозоидите живеят 3 дена, "женските" оцеляват със сигурност и ей ме на-момиченце. Аз самата съм си засичала ову на 8 ден. Е, верно, само венъж, но съм имала овулация на 8 ден.
Честито на приятелката ти!
Alexandra
Re: 8 ден+зачеване?
« Отговор #7 -: Октомври 25, 2006, 13:33:48 pm »
Пак да ви попитам, сигурни ли сте че сперматозоидите оцеляват 3-5 дни!?....Защото знам от докторите че са живи само в рамките на 12-18 часа  :sperm:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: 8 ден+зачеване?
« Отговор #8 -: Октомври 25, 2006, 13:36:03 pm »
Да не ги бъркаш с яйцеклетката? ;)  :lol:
Тя живее малко време....часове, но пак нищо определено.
Иначе няма нищо сигурно - някои живеят повече, някой по-малко, а някои не издържат и 5 минути. Зависи от много неща.
Re: 8 ден+зачеване?
« Отговор #9 -: Октомври 25, 2006, 13:44:50 pm »
Не знам вече ми е пълна боза в главата от толкова доктори и всякакви мнения , че дори е възможно аз нещо да не съм разбрала, но определено си мислех че сперматозоидите живеят доста по-кратко.  :eggsperm:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: 8 ден+зачеване?
« Отговор #10 -: Октомври 25, 2006, 14:02:50 pm »
Абе 5 дни са 120 часа!? - знаете ли колко много се съмнявам, ама...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: 8 ден+зачеване?
« Отговор #11 -: Октомври 25, 2006, 14:12:43 pm »
5 дни са много.
Аз знам, че до 3 дни могат да оцелеят, ако са здрави и са в правилната слуз. Яйцеклетката знам, че до 24 часа оцелява, като е най-добра за оплождане в първите 6.
Alexandra
Re: 8 ден+зачеване?
« Отговор #12 -: Октомври 25, 2006, 14:31:19 pm »
Момичета, щом го казвам значи съм го прочела. Но това не означава, че всички сперматозоиди оцеляват 5 дни. Някои може и часове да не оцеляват.
Ето къде съм го прочела:
http://www.biberonbg.com/info/plan_za_zabremeniavane.htm

Възможно е да е имала много ранна овулация, или наличие на добра среда за оцеляване и издържливи плувци, които да са изчакали овулацията.


« Последна редакция: Октомври 25, 2006, 14:41:36 pm от stefani »
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: 8 ден+зачеване?
« Отговор #13 -: Октомври 25, 2006, 14:37:19 pm »
Моята сестра, която нямаше бебе 5 години и с две неуспешни инсеминации, на следващия месец след втората инсеминация, зачена нормално на 8-и ден от цикъла също /при доказана овулация на 14-15 ден/ Сега си имаме прекрасната принцеса Калина-радост, любов, щастие и най-голямото богатство на нашето семейство. Така че всичко става... дай боже повече чудеса.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: 8 ден+зачеване?
« Отговор #14 -: Октомври 25, 2006, 15:32:12 pm »
Цитат
В много книги пише, че спермата оцелява в продължение на 5 дни, а яйцеклетката – 24 часа. Технически погледнато е вярно (и е нещо, с което трябва да се съобразявате ако НЕ желаете да забременеете), но в действителност повечето сперматозоиди ще загинат само след 2 часа, ако няма благоприятстваща оплождането цервикална слуз, в която да плуват. Те ще се опитат да се изкачат до матката, изчерпвайки всичките си сили, и няма да успеят.
Аз знам че е принципно е възможно да доживеят до 5 дни, но моля Ви "не лежете на тая кълка".

Каси, щом на 8 ден от цикъла е правила секса, а на 14-15 ден е доказана ову - то математически плувците са живяли 7 дни?!  На всеки пожелавам такива шампиони!!!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: 8 ден+зачеване?
« Отговор #15 -: Октомври 25, 2006, 20:38:41 pm »
И моята приятелка забременя веднага след като й свърши цикъла!Някаде към 8 ден.
......Има и случеи когато има 2 пъти ову......е един цикъл. :D
Re: 8 ден+зачеване?
« Отговор #16 -: Октомври 27, 2006, 17:28:54 pm »
Всичко е възможно, а пък в тази насока дай Боже повече приятни изненади! Честито на приятелката ти!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: 8 ден+зачеване?
« Отговор #17 -: Октомври 28, 2006, 01:17:46 am »
Аз забременях на 8ми ден от цикъла.
Re: 8 ден+зачеване?
« Отговор #18 -: Октомври 29, 2006, 19:56:20 pm »
Да бъда откровенна ,не мога с точност да кажа колко дълго живеят плувците.Всичко си е индивидуално.Но говорейки за овулация на 14-15 ден и забременяване на 8ми ден,започвам да си мисля,че нещо не е наред и овулацията се мести,(все още не съм чувала за такова чудо-плувците да преживеят 1 седмица).
Но нека по-често да има хвалещи се с такива добри новини ,пък ако ще да са заченали и последните 2 дена на цикъла си. 8)