0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nelly S

  • *
  • 13
  • Това, което не те убие, те прави по-силен
Астенозооспермия
« -: Октомври 24, 2006, 11:57:22 am »
Здравейте,

При резултати на мъжа ми /29г./ :сперматозоиди с нормокинеза 46%, хипокинеза 12% и акинеза 42%; 8% с нормална морфология по Кругер и 92% с отклонения в морфологията  му беше поставена диагноза Астенозооспермия. Лекарят каза, че за сега няма да предприемаме лечение, защото иска аз първо да правя снимка на тръби. Можело евентуално да настъпи бремонност с тези резултати :thinking:Аз обаче четох доста по темата и реших да ви попитам :
1./ Смятате ли, че е добре да се срещнем и с друг лекар за по-обстоен преглед и някакво лечение? 2./ Възможно ли е причина за астенозооспермията да е варикоцеле?
3./Бихте ли ми дали насоки за някои лекарства в подобни случаи.
4./Не ми стана ясно дали с тези показатели може да се прави инсеминация или направо инвитро?
Нека до всяко добро същество застане поне още едно
*
Re: Астенозооспермия
« Отговор #1 -: Октомври 24, 2006, 12:11:25 pm »
Здравей, моето мнение е, че с тези показатели е рано да мислите за инвитро и инсе. Направи си изследвания - проходимост на тръбите и т.н. и в зависимост от резултата вече оставете лекаря да прецени какво да се предприеме. От колко време опитвате?
И да има варикоцеле, явно не е тежка форма т.е може да не се налага операция. Тук има момичета, чиито съпрузи са с варикоцеле, но не са оперирани.
Re: Астенозооспермия
« Отговор #2 -: Октомври 24, 2006, 12:17:08 pm »
Астенозооспермията е в лека степен, при норма от 50% - 46% си е за отличен 5 и 1/2 :D. Морфологията е малко проблеманична, диагнозната не е ли астенозооспермия + тератозооспермия??


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Nelly S

  • *
  • 13
  • Това, което не те убие, те прави по-силен
Re: Астенозооспермия
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2006, 12:20:03 pm »
Писали са само Астенозооспермия. Опитваме от 1 год. и честно казано след тази спермограма имам чувството, че напразно ще се мъча с изследването на тръбите...
Нека до всяко добро същество застане поне още едно
*
Re: Астенозооспермия
« Отговор #4 -: Октомври 24, 2006, 12:24:05 pm »
С-мата ви никак не е лоша. Не си мисли най-лошото веднага :lol: Направи си и едни хормонални за да проверите дали там всичко е наред. Не се притеснявай!
*

    Nelly S

  • *
  • 13
  • Това, което не те убие, те прави по-силен
Re: Астенозооспермия
« Отговор #5 -: Октомври 24, 2006, 12:34:06 pm »
При Владимиров е правена спермограмата.
Ето другите подробности:
обем на яекулата:1,8 мл
PH: 7,9
цвят:нормален
вискозитет:нормален
време за втечняване:30 мин
концентрация:33,67млн
общ брой на сперматозоидите в яекулата:60,606 млн

Досега съм правила изследване на хормони, които са наред. При прегледите за проследяване на овулация и цикъл пак всичко ми е наред. За това понеже изследването на тръбите е доста неприятно се чудя, ако проблемът е в мъжа ми, дали да се мъча. Докторът като му видя резултатите не каза нищо.
Нека до всяко добро същество застане поне още едно
Re: Астенозооспермия
« Отговор #6 -: Октомври 24, 2006, 12:35:55 pm »
Ако се наложи да правите инсеменация, слведва да имаш тест за проврека на тръбите. Не си го спестявай, не е болка за умиране, трае кратко, може и да не е болезнен. Не сте за инвитро, не се мъчиш излишно!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Астенозооспермия
« Отговор #7 -: Октомври 24, 2006, 12:38:24 pm »
Направете една контрола при Кацаров - УЗ, Доплер, вероятно и микробиология, да се уверите че всичко е ок при мъжа. Ако съвсем не става, просто пристъпете към инсеменация. Имате добри шансове за успех, не се тормози излишно!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika