0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
повишени левкоцити...?
« -: Март 29, 2005, 13:33:29 pm »
Момичета, на мъжа ми му откриха повишени левкоцити :cry:
Бихте ли ми казали какво означава това и от какво се повишават тези левкозити. :(
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
повишени левкоцити...?
« Отговор #1 -: Март 29, 2005, 14:13:22 pm »
повишеният брой левкоцити сигнализират за наличие на инфекция в организма.
къде му ги откриха тия левкоцити на мъжа ти? ако е в еякулата, следва да се направи микробиологично изследване на еякулата, за да се установи има ли бактерии, какви точно и от какъв антибиотик се повлияват.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
повишени левкоцити...?
« Отговор #2 -: Март 29, 2005, 20:19:01 pm »
И то бързо, че големи беди може да станат.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
повишени левкоцити...?
« Отговор #3 -: Март 29, 2005, 20:25:48 pm »
И още по - добре - посявка от простатен и уретрален секрет.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
повишени левкоцити...?
« Отговор #4 -: Март 29, 2005, 21:57:13 pm »
да левкоцитите са в еякулата. Направихме  посявка и му изписаха augmentin-1g 2x1 за една седмица. Средата на април ни предстои инвитро, дано това не ни попречи, вие какво мислите?Мели къде може да му се направят тези изследвания за простатен и уретрален секрет?
Благодаря ви момичета за бързия и точен отговор
*
повишени левкоцити...?
« Отговор #5 -: Март 30, 2005, 10:52:08 am »
На съпруга ми му откриха бактерии, но няма инфекция. Антибиотик не му предписаха. Нераzбирам логиката.  :cry:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
повишени левкоцити...?
« Отговор #6 -: Март 31, 2005, 00:00:26 am »
Цитат на: Kaffee
На съпруга ми му откриха бактерии, но няма инфекция. Антибиотик не му предписаха. Нераzбирам логиката.  :cry:


Пипе, я раздуй по-подробно, моля те?
1. къде откриха бактериите, какви и в какво количество
2. какво значи "няма инфекция"
3. некакво тълкувание от лекар по случая имаше ли?

питам щото и ние сме накиснати в тая проблемация до ушите вече... и аз се опитвам да търся некакви истини и решения...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

повишени левкоцити...?
« Отговор #7 -: Март 31, 2005, 00:52:30 am »
На моя мъж спермограмата е с повишени левкоцити,обаче няма никаква инфекция,няма и бактерии :00001754: а също така няма и промяна в показателите :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
повишени левкоцити...?
« Отговор #8 -: Март 31, 2005, 09:08:25 am »
Има ли левкоцити - има проблем. Не съм много компетентна обаче.
*
повишени левкоцити...?
« Отговор #9 -: Март 31, 2005, 09:09:25 am »
На андролог отидохме zаради левкоzитите. Откриха бактериите _ proteus, но искаха втора спермограма zа потвърждение. След втората спермограма, положението беше подобно. Има едно иzследване /ще го напиша на немски, zа да съм то4на, но на другите еzици zву4и подобно/ Granulozytenelastase in Seminalplasma. Покаzва дали има инфекция или не. Това иzследане покаzва, 4е няма инфекция. Обяснението на доктора _, 4е бактериите могат да се появат и от кожата, коли4еството им е малко 10/на втора степен/ и няма гонококи и микопласми в културата. /това последното го преписах дословно, неzнам какво оzна4ава/. Ле4ение не се налага.
Това беше zа бактериите.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
повишени левкоцити...?
« Отговор #10 -: Март 31, 2005, 10:26:52 am »
благодаря ти, Пипе!
тук такова изследване явно не правят.
д-р Мели изказа подобна хипотеза и за нашия случай - че бактериите може да са попаднали в еякулата от кожата, макар че при мъжкото количеството е 10 на 6-та степен в момента. Също няма други находки в културата... оплаквания също няма...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
повишени левкоцити...?
« Отговор #11 -: Март 31, 2005, 10:27:29 am »
Цитат на: morkovche
На моя мъж спермограмата е с повишени левкоцити,обаче няма никаква инфекция,няма и бактерии :00001754: а също така няма и промяна в показателите :D


чукай на дърво и се радвай!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
повишени левкоцити...?
« Отговор #12 -: Март 31, 2005, 12:11:07 pm »
при мъжа ми също  казаха , че спермограмата е добра. Той пи тези антибиотици и днес пуснахме нова микробиология в Торакс. Незнам откъде са тези бактериий, доктора каза , че не са половопредавани.....? Тези дни като излезнат новите резултати ще видим... :(
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
повишени левкоцити...?
« Отговор #13 -: Април 09, 2005, 13:13:50 pm »
Едно въпросче може ли да ковна...колко трябва да са левкоцитите...щото на моя мъж му написали на спермограмата 7-9.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
повишени левкоцити...?
« Отговор #14 -: Април 09, 2005, 13:21:37 pm »
Цитат на: Hera_76
Едно въпросче може ли да ковна...колко трябва да са левкоцитите...щото на моя мъж му написали на спермограмата 7-9.


Напиши цялата спермограма. Иначе левкоцитите трябва да са под 1 милион на милилитър.  :evil:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
повишени левкоцити...?
« Отговор #15 -: Април 09, 2005, 13:27:37 pm »
Мели, а каква е нормата за зрително поле?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
повишени левкоцити...?
« Отговор #16 -: Април 09, 2005, 13:54:05 pm »
Цитат на: little_rabbit
Мели, а каква е нормата за зрително поле?


До 10.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу