0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
бактериална вагиноза
« -: Март 29, 2005, 10:38:19 am »
Здравейте, отдавна ви чета, но чак сега се осмелявам да задам няколко въпроса. Ходих при какви ли не гинеколози и всички ме уверяваха, че нямам причина бебето да не става толкова дълго (2 год.). Никой от тях не ми назначи изследвания (незнайно защо).
Най-накрая попаднах на гинеколожка, която реши да ми направи микробиологично изследване. Оказа се, че имам бактериална вагиноза. Изписа ми 4 хапчета (извенете ме ,но не помня името им), които трябваше да изпия наведнъж и лечение на съпруга ми. Трябва да уточня, че нямах никакви симптоми. 5 дена след приема на лекарството започна едно течение и едни сърбежи. Отидох да и кажа и ми даде прахчетата Tantum Rosa за вагинални промивки. Помолих я да направим и изследване за хламидии, но тя отказа с мотива, че левкоцитите ми не били увеличени. Трябва ли да се доверя на това твърдение? При спермограмата на мъжа ми се видя, че той има увеличени левкоцити. И сега незнам какво да предприема. В момента правя промивките, но не съм сигурна колко ще помогнат.
Ако някой е ползвал тези прахчета и е лекувал бактериална вагиноза, ще съм много благодарна ако сподели мнение.
бактериална вагиноза
« Отговор #1 -: Март 29, 2005, 11:03:42 am »
Може би е добре да потърсиш още едно мнение. Не съм полсвала такива промивки и нищо не мога да кажа за тях.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
бактериална вагиноза
« Отговор #2 -: Март 29, 2005, 11:37:34 am »
И аз лекувах бактериална вагиноза този месец, eто прочети за нея -
 Бактериална вагиноза и бременност
Бактериална вагиноза
Бактериална вагиноза /въпрос във форума на БГ мама/
Аз по-точно лекувах G.vaginalis!

На мен доктора ми предписа 5 дни по 2 табл. Флажил! Не ми се появи нито течение, нито сърбеж!
Но по принцип от първата ми гинеколжка знам, че като приемаш такива лекарства е нормално да ти се появи засилване на течението първите дни, но сърбеж  :ask:

По принцип избягвай, по какъвто и да е случай вагинални промивки!!! Ако има нужда докторът ще ти изпише с какво да ги правиш!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: бактериална вагиноза
« Отговор #3 -: Март 29, 2005, 11:43:19 am »
Цитат на: bori_st
Отидох да и кажа и ми даде прахчетата Tantum Rosa за вагинални промивки.
Ако някой е ползвал тези прахчета и е лекувал бактериална вагиноза, ще съм много благодарна ако сподели мнение.

Ползвала съм прахчетата, но не за лечение на бактериална вагиноза. Бях направила алергична реакция - или от бельо, или от някакъв препарат. Препоръчват се за успокояване на лигавицата на влагалището при протъркване, подуване и т.н. Не ми е известно да лекуват по-специфични инфекции.
Изследване за хламидия винаги можеш да си самоназначиш - отиваш да ти вземат секрет, плащаш си изследването и въпросът е решен.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
бактериална вагиноза
« Отговор #4 -: Март 29, 2005, 12:35:35 pm »
Неочаквах такива бързи отговори. Стаиите ми бяха много полезни. Много ви благодаря. :P
Може да съм направила алергична реакция към предписаните хапчета и затова лекарката ми е изписала прахчетата. Но защо не ми каза нищо  :roll: ? Като приключа с тях отивам да се изследвам за хламидии и вероятно второ микробиологично изследване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
бактериална вагиноза
« Отговор #5 -: Март 29, 2005, 13:24:57 pm »
при положение, че 2 години опитвате редовно и не става, време е за по-сериозни изследвания.

1. спермограма на мъжа
2. репродуктивни хормони при теб
3. проследяване на овулация
4. изследване за хламидия - НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА ИМАШ ЛЕВКОЦИТИ!!!
5. микробиологично изследване на секрет и цитонамазка
6. изследване за проходимост на тръбите

с това се почва и в тоя ред!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
бактериална вагиноза
« Отговор #6 -: Март 29, 2005, 19:21:31 pm »
За бактериална вагиноза - тези четири хапчета са фасижил и щом мъжът ти има влошена микробиология на сперма, се съмнявам че ще помогнат.
Аз се лекувах от такова нещо -  хламидия, микоплазма, грам -положит и отрицателни бактерии, трихомони /от които предполагам че е сърбежа ти/  с венозни вливания на антибиотици 7 дена и флажил /същото като фасижила/, а отделно на това вагинално полижинакс и промивки с трихлобактер.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
бактериална вагиноза
« Отговор #7 -: Март 29, 2005, 20:03:41 pm »
Лейди, четейки такива отговори като твоя, нищо друго не ми идва наум, освен един много готин израз на д-р Мели:

Уважаеми пациенти, моля, не си обменяйте диагнозите!

 :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
бактериална вагиноза
« Отговор #8 -: Март 30, 2005, 11:30:43 am »
Пак съм аз  :lol:  Значи изследванията, които сме правили до момента бяха :
 При мъжа ми спермограма, която е добра с изключение на левкоцитите, които са малко над нормалните.
При мен - микробиология и проследяване на овуто. От които се оказва, че имам бактериална вагиноза, нямам увеличени левкоцити и овулация, която при цикъл 29-30 дни се пада между 18 и 20 ден. Значи имам овулация, но незнам защо не се получава. Не съм изследвала проходимост на тръбите, хламидия и хормони. Също така съм с обърната матка и на плувците им е доста трудно да намерят пътя.
А лекарствата, които взех бяха Тинидазол или българския вариант на Фасижина. Трябваше да взема 4 на куп (ударно). Като ги изпих започна да ми се вие свят и да ми се гади ужасно. Но като минах през тоалетната :cul2:  :lol:  на следващия ден всичко беше ОК  :balk_602:  . Промивките засега ми действат добре, но трябва да ги правя още 2 дни и тогава ще разбера дали имат ефект.
След 2 седмици съм отново на лекар и ще разбера със сигурност дали е имало някакъв резултат от лечението.
Благодаря на всички  :D
*

    Anonymous

бактериална вагиноза
« Отговор #9 -: Март 30, 2005, 12:55:05 pm »
Виж при цикъл от 30 дни и уво на 20 означава, че втората фаза е много кратка и не може ембриона да се закрепи на матката. В такива случаи се изписва Дуфастон, който е прогестерон /хормон който спомага точно това/. Когато се приема от уволяцията 10 дни цикъла се удължава и има по-голям шанс да стане бебето. Успех!!!
към Лейди 11
« Отговор #10 -: Март 30, 2005, 15:09:48 pm »
Мила Лейди,
системата която си описала ми прилича на лечението което предлага един лекар в Сф д-р Кирчев. Моля те потвърди дали съм права.
Имам мнение по въпроса и бих искала да споделя с другите момичета това, ако става въпрос за същия лекар.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
бактериална вагиноза
« Отговор #11 -: Март 30, 2005, 15:21:28 pm »
Лейди съм, за същия доктор става дума.
мнение
« Отговор #12 -: Март 30, 2005, 16:21:55 pm »
Лейди,
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
бактериална вагиноза
« Отговор #13 -: Март 30, 2005, 19:28:43 pm »
Слава, да не сте едно мило семейство, което идваха с дете при Кирчев?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
бактериална вагиноза
« Отговор #14 -: Март 30, 2005, 20:02:19 pm »
Ще внеса и малко уточнение:
1. Първо, аз не попаднах там от впечатления на телевизионни предавания.
2. Не е вярно, че не ти казват какво ще има във венозните системи - при мен беше Роцепин две ампули в 100 гр. глюкоза и ефлоран;
3. По отношение на пап, не мога да зная мила, защото преди това никой не ми е правил цитонамазка, въпреки петмесечно мъкнене по кабинети.
4. Касова бележка дават /ако поискаш/.
5. Медицински изследвания в оригинал остават в кабинета, а на тебе ти се правят копия и ти се предават веднага;
6. Не знам за твоето ерозио, но моето си го има, дори на мъжът ми бе показано при последващ преглед. Преди това една докторка - Рачева от МЦ "София" /не е клиниката на Владимиров/ само спомена че имам огроооомна раничка, и тръгна да я гори, но отказах.
7. Епикриза се издава при хоспитализация в болница, а що се отнася до контактите с доктора - аз лично имам постоянен контакт.
8.  Смятам, че изказването на Коларов е неколегиално, и че по принцип аг специалистите участват в предаването Кой е по- по - най;
9. Между другото, коя е тази прехвалена лаборатория, че да си пусна изследвания там? Не се притеснявай, с втора контрола съм.
В заключение: всеки има право да избира лекаря си и да носи последствията от това.
Не сме онова семейство за съжаление...
« Отговор #15 -: Март 31, 2005, 20:25:20 pm »
Лейди,
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
бактериална вагиноза
« Отговор #16 -: Април 01, 2005, 19:32:01 pm »
Слава, това е последния ми постинг по темата, но искам да ти отговоря.
Не съм засегната - както по-горе писах всеки си избира лекаря и отговоря за последствията от това.
Като си толкова разочарована, че си заплащала - въобще защо си отишла на преглед там. Кирчев никога не е работил със Зравната каса и естествената последица от това е да се заплащат изследванията, а медикаментите е можело да си купиш за да ти се вливат.