0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    didst

пак за пролактина
« -: Март 28, 2005, 19:16:25 pm »
Здравейте! Може ли някой да ми каже? ПРавих изследване на пролактин- границите бяха 0-20, а моят пролактин -28.Започнах да пия бромокриптин.
Та - исках да питам-възможно ли е да съм бременна- закъснява ми?
*

    Anonymous

пак за пролактина
« Отговор #1 -: Март 28, 2005, 20:27:21 pm »
Не  знам, защо не направиш тест?  По какъв повод си прани изследването. Пиши за резултата! Успех!
*

    Anonymous

пак за пролактина
« Отговор #2 -: Март 28, 2005, 20:34:18 pm »
Цитат на: Anonymous
Не  знам, защо не направиш тест?  По какъв повод си прани изследването. Пиши за резултата! Успех!


Поводът беше че не мога да забременея 4 месеца, а имам син на 6 год.
И моята докторка ми препоръча това изследване.А мисле че закъснението ми е малко за тест- 5 дни
*

    Anonymous

пак за пролактина
« Отговор #3 -: Март 28, 2005, 20:57:38 pm »
А имаш ли уволация, защото при повишен пролактин тя липсва, мериш ли си температурата или с тестове установяваш. Когато аз пиех бромокриптин лекарката ми каза, че веднага като установя бременност трябва да го прекъсна - така чебързо в аптеката за тест, не мисля че е рано. Аз не помня кога си направих първия тест, но беше рано, показа бледа втора черта т.е. положителен. Успех и пиши!
*

    Anonymous

пак за пролактина
« Отговор #4 -: Март 28, 2005, 21:06:57 pm »
Цитат на: Anonymous
А имаш ли уволация, защото при повишен пролактин тя липсва, мериш ли си температурата или с тестове установяваш. Когато аз пиех бромокриптин лекарката ми каза, че веднага като установя бременност трябва да го прекъсна - така чебързо в аптеката за тест, не мисля че е рано. Аз не помня кога си направих първия тест, но беше рано, показа бледа втора черта т.е. положителен. Успех и пиши!


Какъв тест според теб би бил най-точен.По принцип на мен никога не ми закъснява.Дали да не отида при докторката да ме види? Как мислиш?
пак за пролактина
« Отговор #5 -: Март 28, 2005, 21:09:56 pm »
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Anonymous
А имаш ли уволация, защото при повишен пролактин тя липсва, мериш ли си температурата или с тестове установяваш. Когато аз пиех бромокриптин лекарката ми каза, че веднага като установя бременност трябва да го прекъсна - така чебързо в аптеката за тест, не мисля че е рано. Аз не помня кога си направих първия тест, но беше рано, показа бледа втора черта т.е. положителен. Успех и пиши!


Какъв тест според теб би бил най-точен.По принцип на мен никога не ми закъснява.Дали да не отида при докторката да ме види? Как мислиш?

Бързо тичай до аптеката за тест, Sure check или Clear View. Стискам палци!!!
*

    Anonymous

пак за пролактина
« Отговор #6 -: Март 28, 2005, 21:13:45 pm »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Anonymous
А имаш ли уволация, защото при повишен пролактин тя липсва, мериш ли си температурата или с тестове установяваш. Когато аз пиех бромокриптин лекарката ми каза, че веднага като установя бременност трябва да го прекъсна - така чебързо в аптеката за тест, не мисля че е рано. Аз не помня кога си направих първия тест, но беше рано, показа бледа втора черта т.е. положителен. Успех и пиши!


Какъв тест според теб би бил най-точен.По принцип на мен никога не ми закъснява.Дали да не отида при докторката да ме види? Как мислиш?

Бързо тичай до аптеката за тест, Sure check или Clear View. Стискам палци!!!




ОК ще взема тест, но задължително ли е при повишен пролактин да няма овулация? :(
пак за пролактина
« Отговор #7 -: Март 28, 2005, 21:15:31 pm »
Зависи колко е повишен. Ти още ли не си отишла до аптеката ;)
*

    Anonymous

пак за пролактина
« Отговор #8 -: Март 28, 2005, 21:16:18 pm »
Цитат на: Anonymous
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Anonymous
А имаш ли уволация, защото при повишен пролактин тя липсва, мериш ли си температурата или с тестове установяваш. Когато аз пиех бромокриптин лекарката ми каза, че веднага като установя бременност трябва да го прекъсна - така чебързо в аптеката за тест, не мисля че е рано. Аз не помня кога си направих първия тест, но беше рано, показа бледа втора черта т.е. положителен. Успех и пиши!


Какъв тест според теб би бил най-точен.По принцип на мен никога не ми закъснява.Дали да не отида при докторката да ме види? Как мислиш?

Бързо тичай до аптеката за тест, Sure check или Clear View. Стискам палци!!!




ОК ще взема тест, но задължително ли е при повишен пролактин да няма овулация? :(
Направо ме е страх да правя теста.
*

    Anonymous

пак за пролактина
« Отговор #9 -: Март 28, 2005, 21:17:49 pm »
Цитат на: little_rabbit
Зависи колко е повишен. Ти още ли не си отишла до аптеката ;)


Не съм-нали казват че трябва с първата урина да се прави теста.А колко е повишен-при стойности от 0-20, моят е 28
пак за пролактина
« Отговор #10 -: Март 28, 2005, 21:19:27 pm »
Цитат на: Anonymous
Цитат на: little_rabbit
Зависи колко е повишен. Ти още ли не си отишла до аптеката ;)


Не съм-нали казват че трябва с първата урина да се прави теста.А колко е повишен-при стойности от 0-20, моят е 28

Не е задължително с първата урина. Пишкай сега, че вече съм нетърпелива и ще стискам палци цяла нощ. Не ти е много висок пролактина. Отиди до аптекатааааа, моляяяяяяя
*

    viki

пак за пролактина
« Отговор #11 -: Март 28, 2005, 22:06:09 pm »
Има тестове, които може да се ползват по всяко време .- аз правих точно такъв, мисля че е този който сега ракламират по TV , но не съм сугурна. Желая ти успех, дори и втората черта да е бледа е положителен - при мен беше така и аз не повярвах, направих втори след няколко дена итой положителен. Стискаме палци всички,  пиши!!!
*

    Anonymous

пак за пролактина
« Отговор #12 -: Март 29, 2005, 19:12:07 pm »
Цитат на: viki
Има тестове, които може да се ползват по всяко време .- аз правих точно такъв, мисля че е този който сега ракламират по TV , но не съм сугурна. Желая ти успех, дори и втората черта да е бледа е положителен - при мен беше така и аз не повярвах, направих втори след няколко дена итой положителен. Стискаме палци всички,  пиши!!!



отрицателен е! Възможно ли е от бромокриптина изобщо да не ми дойде? :cry:
пак за пролактина
« Отговор #13 -: Март 30, 2005, 15:02:21 pm »
Щастливка си, че го понасяш този бромокриптин и аз имам такъв проблем, но се отказах да го пия, понеже не го понасям. Не мисля, че може да е причина за закъснение. В каква доза го пиеш?
*

    Anonymous

пак за пролактина
« Отговор #14 -: Март 30, 2005, 18:07:02 pm »
Цитат на: adriana77
Щастливка си, че го понасяш този бромокриптин и аз имам такъв проблем, но се отказах да го пия, понеже не го понасям. Не мисля, че може да е причина за закъснение. В каква доза го пиеш?

По половинка хапче от 2.5 милиграма.Но от днес го спрях.
*

    viki

пак за пролактина
« Отговор #15 -: Март 30, 2005, 21:58:18 pm »
Въможно е да ти закъснее, но не и да не ти дойде изобщо. Не се притеснявай - вземай лекарството и ще стане. Успех!