0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Сактосалпинкс
« -: Октомври 16, 2006, 00:08:23 am »
Момичета, знаете ли какво е сактосалпинкс

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Сактосалпинкс
« Отговор #1 -: Октомври 16, 2006, 06:34:24 am »
« Последна редакция: Октомври 16, 2006, 06:40:35 am от adi »
*
Re: Сактосалпинкс
« Отговор #2 -: Октомври 16, 2006, 07:08:27 am »
Ади, лекарката при която ще правя ин витро каза, че е това. Чудя се, защо този който ми е правил лапарото е написал в епикризата сактосалпинкс, а не хидросалпинкс, дали има някаква разлика? Така бях разтроена, че не попитах.
А статиите съм ги чела, именно затова направих и втора лапароскопия.

Re: Сактосалпинкс
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2006, 07:57:57 am »
Ани, пуснах търсачка в нета, и открих следната дефиниция: разширяване и хронично възпаление на маточните тръби.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Сактосалпинкс
« Отговор #4 -: Октомври 19, 2006, 22:08:26 pm »
Хидросалпингса е вид сак то салпингс, който може да е пълен с бистра течност-хидросалпингс или друг вид консистенция. Ако е хидро е желателно да се отстрани преди инвитро и не само, течността е токсична за плода.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Сактосалпинкс
« Отговор #5 -: Октомври 20, 2006, 23:16:25 pm »
Благодаря ви момичета. 

*
Re: Сактосалпинкс
« Отговор #6 -: Декември 05, 2006, 22:36:45 pm »
Здравейте, момичета
Може ли някой да ми обясни повече за този сактосалпинкс. Написаха ми го след цветна снимка. Може ли да се лекува. Дали ще ви изненадам като ви кажа, че съм много отчаяна! :balk_145:
Re: Сактосалпинкс
« Отговор #7 -: Декември 10, 2006, 13:59:15 pm »
е няма какво да се отчайваш, могат да се приложат някави процедури, но дали ще изчезне не се знае, също така има значение в коя част на тръбата е, да е запазен фимбриалния апарат. За предпочитане е да се отстрани, поради причините които съм посочила по-горе, не е страшно прави се с лапароскопия.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Сактосалпинкс
« Отговор #8 -: Декември 11, 2006, 10:49:18 am »
Благодаря ти за отговора Ledena_luna. Това е първото по -сериозно изследване, което направих в тази област и все още много неща са ми неясни. Не успях да разчета всичко от епикризата, но тази думичка вече ми ясна, имам го двустрано. За финал пише: "но пропускат к.м" Прозвуча ми като необратима присъда, но сега ми е по-спокойно. 
Докторът каза, че сега ще правим нещо като промивки. Дано има резултат.
Re: Сактосалпинкс
« Отговор #9 -: Декември 13, 2006, 07:47:40 am »
А може би става дума за худротубации. Успех ти пожелавам.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Сактосалпинкс
« Отговор #10 -: Декември 13, 2006, 11:17:21 am »
Да, точно това ми каза. От това, което прочетох във форума хидротубация е по скоро изследване, но дано има и лечебен ефект 8)
*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: Сактосалпинкс
« Отговор #11 -: Декември 29, 2006, 11:13:05 am »
 :o Скъпа и аз да се включа ,от това което знам от личен опит .
За да не бъда досадна ще се постарая в общи линии да ти дам яснота по въпроса за хидросалпингса.
Преди 2-г направих извън маточна бр-ностост последва лапаро и тръгнах по мъките ,оказа се че имам хидросалп-гс на едната тръба ,реших директно вариант ин-витро -неуспешен всичко върви добре до трансфер и след това нищо . И така 4-пъти не е необходимо да ти описвам как се чувствам и какво преживявам . Да предлагаха ми последния път преди ин-витрото лапаро ,но аз реших да опитам пак и сътветно без резултат .
Като имаш напредвид ,че по време на самата пункция ми изтеглиха течноста и се предполагаше ,че има шанс да се захванат ембрионите преди да се напълни отново .Мила посъветвай се с още един лекар ,на мен ми казаха че не е желателно да се прави хидротубация това си е разпъване на тръбата както и цветна снимка и това само по себе си е вкарване на контрасно вещество ! Това поне е мнение на моя лекар.
Ходила съм къде ли не и съм провеждала лечение поне при мен няма резултат. Моя е с умерини размери ,и след 4-неуспех като ходих на преглед беше започнало отново да се пълни ???Лапарото ще е единственно за Фиксиране на тръбата не отстраняване т.е тази течност да не може да се излива в матката и да убива ембрионите .
Аз поне установих за себе си ,че не мога да продължавам да агонизирам и ще направя 2-ро лапаро и живи издрави веднага започвам подготовката за ин-витро.
От сърце ти желая късмет ,и ти написах всичко това за да направиш правилиния извод. Успех :lol: :lol: :lol:
*
Re: Сактосалпинкс
« Отговор #12 -: Януари 01, 2007, 18:16:47 pm »
Благодаря ти, че сподели какво си преживяла. След няколко дни ще ходя  при док. и ще го питам дали няма да постигнем обратния ефект.
Силно се надявам и ти пожелавам през новата година да постигнеш това, което желаеш и 5-я път да бъде успешен :goodluck: