0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Изследване за токсоплазмоза
« -: Октомври 13, 2006, 11:08:54 am »
Днес се наканих да отида и да си пусна изследване за токсоплазмоза. Всичко окей, но в лаборатория Надежда ми казаха една цифра, на която се облещих - 84 лв  8O (С намалението - 63 лв). Щели да ги пращат до София с куриер... "Оттам" били препоръчвали да се направят и двете изследвания (IgM, IgG)

Греша ли ... по ELISA дори в Бургас правят и все съм с впечетлението, че е около десетина лева ...  :ask:

Я дайте съвет къде да го направя това изследване и колко ще струва.
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Изследване за токсоплазмоза
« Отговор #1 -: Октомври 13, 2006, 11:13:15 am »
Провлай и в медицински център "Сириус" (на адвокатската градинка) - тел. 621014.
Мога, стига да искам.
*
Re: Изследване за токсоплазмоза
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2006, 20:02:48 pm »
Рони, нямах възможност да ти отговоря веднага, надявам се, че и сега не е късно. :D  Можеш да си направиш изследването за токсоплазмоза в лаборекспрес, на Столипин 18. Цената за IgG + IgM e 23.90 лв.
Re: Изследване за токсоплазмоза
« Отговор #3 -: Октомври 15, 2006, 21:35:03 pm »
Panda, мерсаж за отговора! Ориентирах се и аз правилно, още в петък звъннах в Лаборекспрес и се осведомих. Поредната черна точка пиша на Надежда. От всичко най-много се подразних, че ме разпитваха и специално щяха да викат д-р Д. която работи към центъра, за да ме убеждава да си пусна изследванията.  :?

Сигурно към понеделник ще мина да ме боцнат. Че сега (ако погледнеш в "На чашка кафе ... ") ще видиш, че съм с две котки  8O
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Изследване за токсоплазмоза
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2006, 12:15:31 pm »
Рони, мен ме боцнаха срещу 12 лв. за токсоплазмоза в паразитологичната лаборатория на терaпията (ELISA). Но и с Лаборекспрес няма да сбъркаш. 

Поздрави!
*
Re: Изследване за токсоплазмоза
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2006, 11:26:37 am »
Рони, на мен ми правиха съвсем скоро изследване точно в Надежда, IgG - беше 25 или 30лв. Понеже ми беше завишено се наложи да ми се прави и IgM, но го правят само в София.Обаче, ме пратиха в ХЕИ-то при шефката на Паразитология (много точна мацка), взеха ми кръв (в ХЕИ) и си преведох сумата от 24лв по банков път към паразитологията в Сф. След това ми да дадоха серума и го изпратих по Интайм до доц. Курдова в Сф срещу 4лв.
Незнам защо са ти казали такава сума :?IgM не е задължително и се прави при повишени антитела.
Re: Изследване за токсоплазмоза
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2006, 11:48:48 am »
Казаха ми по 42 лв. за всяко, а ако направя двете имало отстъпка, която сваляла цената от 84 лв. на 63 лв. Говоря за лаборатория "Надежда", Варна.
*
Re: Изследване за токсоплазмоза
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2006, 11:55:25 am »
Аз също Рони, за Варна - понеже бременноста ми я води Дюлгерова. Според мен няма смисъл да правиш и двете - IgG само, другото ако се наложи(дано да няма нужда, разбира се).
Re: Изследване за токсоплазмоза
« Отговор #8 -: Октомври 17, 2006, 13:01:38 pm »
Правя изследването заради спонтанен аборт. Трябва да направя и двете, реших да е в ЛаборЕкспрес. Благодаря за отзивите и помощта!
*
Re: Изследване за токсоплазмоза
« Отговор #9 -: Октомври 17, 2006, 13:04:04 pm »
Рони, стискам палци всичко да е наред :lol:Успех и да пишеш какво става!