0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Предупреждение! /Респивакс/
« -: Октомври 05, 2006, 16:04:18 pm »
Момичета, искам да предупредя тези от вас, които имат проблеми с щитовидната жлеза и в началото на грипния сезон взимат превантивни мерки срещу заразите.
Става въпрос за имуностимулатора Респивакс.В листовката пише за противопоказания:да не се взима при случаи на автоимунни заболявания с повишен синтез на антитела.Това ще рече Хашимото и завишени ТАТ и МАТ.
Просто исках да предупредя, ако някоя от вас не знае.
Успех в начинанията   :bighug:
« Последна редакция: Октомври 05, 2006, 21:02:59 pm от Lali »
Re: Предупреждение!
« Отговор #1 -: Октомври 05, 2006, 19:11:44 pm »
По принцип при планиране на бременност не трябва да се поставят ваксини. Дори и противогрипни.
Re: Предупреждение!
« Отговор #2 -: Октомври 06, 2006, 09:50:29 am »
По принцип при планиране на бременност не трябва да се поставят ваксини. Дори и противогрипни.
Защо, бе Зайко? Аз не съм срещала подобно инфо. При налична бременност, ясно, но при опити?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Предупреждение! /Респивакс/
« Отговор #3 -: Октомври 06, 2006, 09:51:52 am »
Защото при ваксините умишлено те заразяват с определени вируси с цел да си изградиш имунитет.
Когато се ваксинираш организмът има други приоритети и е възможно да приеме евентуалния зародиш като враг. Да не говорим, че зародишът може да се увреди.
« Последна редакция: Октомври 06, 2006, 09:54:07 am от Lali »
Re: Предупреждение! /Респивакс/
« Отговор #4 -: Октомври 06, 2006, 10:05:09 am »
Защото при ваксините умишлено те заразяват с определени вируси с цел да си изградиш имунитет.
Когато се ваксинираш организмът има други приоритети и е възможно да приеме евентуалния зародиш като враг. Да не говорим, че зародишът може да се увреди.
Лали, това за увреждане на зародиша е ясно, но защо имунната с-ма да възприема зародиша като враг след имунизация?  Ако организмът изгражда антитела към вирус/или какъвто и да е вредител/, той изгражда точно определен вид антитела, а не антитела срещу всичко.
Не е ли така?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Предупреждение! /Респивакс/
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2006, 10:14:57 am »
Когато се вкарват вируси в организма, той е в стрес, мобилизира се /това е целта/ и започва да произвежда антитела срещу тези вируси.
Точно в този момент на мобилизация с цел оцеляване един зародиш може да му дойде като заплаха, възможно е да приеме, че не може да оцелее и да храни и отглежда зародиш точно в този момент.
С една дума - приоритет за организма е оцеляването му. Всичко останало му се струва заплаха и е възможно да се опита да се освободи.
Казано с прости думи.
« Последна редакция: Октомври 06, 2006, 10:16:32 am от Lali »
Re: Предупреждение! /Респивакс/
« Отговор #6 -: Октомври 06, 2006, 10:22:35 am »
Аз пък вече 3 години се ваксинирам, с цел ако забременея да не карам тежък грип, защото нали един от най-големите врагове на ембриона е високата температура. Значи, не е било добра идея. :(
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Предупреждение! /Респивакс/
« Отговор #7 -: Октомври 06, 2006, 10:33:15 am »
Аз лично съм против ваксините за млади и неболедуващи често хора.
Обаче който иска, разбира се може да се ваксинира, но в месеца на ваксинирането да не прави опити за забременяване.
« Последна редакция: Октомври 06, 2006, 10:58:56 am от Lali »
Re: Предупреждение! /Респивакс/
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2006, 10:46:52 am »
Аз миналата есен говорих с моя гинеколог по темата за ваксините. И той ми каза, че няма категорично доказателство че не вредят и за това ме посъветва да пропуснем месеца с ваксинацията.
*
Re: Предупреждение! /Респивакс/
« Отговор #9 -: Октомври 06, 2006, 15:44:30 pm »
Аз лично съм против ваксините за млади и неболедуващи често хора.
Обаче който иска, разбира се може да се ваксинира, но в месеца на ваксинирането да не прави опити за забременяване.
Аз също съм против ваксините.Миналата есен взимах Респивакс на таблетки и значително по-малко боледувах.Та затова сега като си го купих прочетох, че не е подходящ за мен.
Аз пък вече 3 години се ваксинирам, с цел ако забременея да не карам тежък грип, защото нали един от най-големите врагове на ембриона е високата температура.  :(
И аз така си мисля :?
*
Re: Предупреждение! /Респивакс/
« Отговор #10 -: Октомври 09, 2006, 00:48:34 am »
аз също съм против ваксините. на пазара сега има много добри продукти ,които могат да се пият превантивно против вирусни заболявания - олисалвин, респистим, витамините центрум.тази година даже представителите на фирмите за ваксини казаха че  за наща държава не са стигнали необходимите бройки, които за изисквали, защото САЩ са платили за 2 г напред много големи количества.Незнам дали е някаква политика или истина.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Предупреждение! /Респивакс/
« Отговор #11 -: Октомври 09, 2006, 10:22:13 am »
Да се включа и аз по въпроса с ваксините. Тази година по календар ни се падат, на мен и на мъжа ми, някакви задължителни ваксини. Ние не искаме да ги правим докато планираме да си създадем бебче. Личната ме убеждава, че нямало нищо тревожно и смело да се боцкаме. До колко задължителни са тези ваксини - знае ли някой? И дали сме прави, че ги отказваме?


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Предупреждение! /Респивакс/
« Отговор #12 -: Октомври 09, 2006, 19:29:41 pm »
Предполагам, че става въпрос за тетанус. Моята препоръка е да си ги сложите.
Re: Предупреждение! /Респивакс/
« Отговор #13 -: Октомври 10, 2006, 18:18:23 pm »
Да, тетанус е. Задължителни са, иначе има солени глоби. Не пречат на забременяващи.

Това е реимунизация, прави се през 10 години. Тази година се бодат родените през години, завършващи на 1 - 1951, 1961, 1971, 1981.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Предупреждение! /Респивакс/
« Отговор #14 -: Октомври 11, 2006, 10:10:33 am »
Лали, Зайче, благодаря ви за информацията за ваксината :) Ами то ние май сме изпуснали миналата година ваксинацията за тетанус - 80-ти набор. Уф, омръзна ми вече от доктори и боцкания  :needleani: :balk_71:


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Предупреждение! /Респивакс/
« Отговор #15 -: Октомври 11, 2006, 10:11:39 am »
Може да отидете тази година, няма да ви върнат. :lol: