0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
помогнета за коментар?
« -: Октомври 04, 2006, 15:50:38 pm »
Здравейте моми4ета искам да ми кажете за спермограмата на моя мъж. В
Въздържание 5 дена
Обем на еякулата 2,8 мл.  (1,5-6,0)
pH  7,5  (7,2-7,8)
Вискозитет  нормален
Брой на спермозоидите  92млн/мл (40-120)
подвижност  40% добре подвижни(>60)
10% слабо подвижни    50% неподвижни
скорост 10 микрона/сек(>10мк)
метод на хиние  100цп.     2 мин.48 сек.
морфология   40 нормални % (>60)
60% с отклонения.

Това са резолтатите моля за коментар. как са  много ли са зле?  Благодаря ви предварително моми4ета.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: помогнета за коментар?
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2006, 16:28:02 pm »
Не са зле, но къде е правена спермограмата. За реални резултати се говори, ако е правена в клиника по стерилитет.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: помогнета за коментар?
« Отговор #2 -: Октомври 04, 2006, 16:32:12 pm »
Ами за голямо съжаление не е правена в клиника по стерлитет. А в "Май4ин дом" . До тук събраната информация за там не намерих нищо свясно. И сега съм на крустопът какво да правя? Забравих да спомена 4е най-накрая пише   "Предимно  22-24  хеоко/поле" не ми стана ясно какво е ако съм го напиусала правилно.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: помогнета за коментар?
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2006, 16:40:26 pm »
Няма кръстопът, щом сте тръгнали- свършето го до край. Направете спермограмата в клиника по стерилитет, след 3-5 дена въздържание и тогава можеш да прецениш какво е състоянието. Късмет.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    balmi

Re: помогнета за коментар?
« Отговор #4 -: Октомври 05, 2006, 08:01:15 am »
Спермограмите от Майчин Дом са с почти еднакви резултати за всички пациенти. Не може да се има доверие. Както ти е казала Мини направете спермограма в клиника по стерилитет. Успех !!!
*

    vpp

Re: помогнета за коментар?
« Отговор #5 -: Октомври 05, 2006, 11:23:51 am »
Здравей,
най-добре направете нова спермограма в центъра по репродуктивна медицина - бул. Цар Борис III 54, но се обадете предварително да се уточните за часа - тел. 9549102. Препоръчвам ви да я направите по Крюгер.