0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Инвитро клиники в чужбина
« -: Март 23, 2005, 09:54:48 am »
Здравейте,
От известно време редовно чета постингите във форума и доста неща научих от тях. Бих искала да попитам има ли момичета които са правили инвитро извън България? Или координати на клиники в чужбина,. където бих могла да се интересувам по-подробно? Също ще съм благадарна ако някой би могъл да ми каже ориентиравъчна цена за инвитро?
Благодаря предварително!
Инвитро клиники в чужбина
« Отговор #1 -: Март 23, 2005, 12:07:58 pm »
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=probzab&Number=1943127361&page=0&view=collapsed&sb=5
ето прочети това накъде там имаше и адреси.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Инвитро клиники в чужбина
« Отговор #2 -: Март 23, 2005, 20:52:08 pm »
Предварително искам да кажа Че нямам никакви лиЧни наблюдения. Но според това което Чета в пресата и което Чух от специалисти в тази област, в Австрия най-добрата клиника е Голденес Кройц във Виена. В последно време са постигнали успеваемост поЧти 50% защото прилагат нов протокол. Цената на процедурата без лекаствата в Частните клиники в Австрия е 1417? за in vitro и 1671? за ICSI. Това е без данъците, които били разлиЧни в разлиЧните клиники, тъй Че нямам информация за тях. Но предполагам можеш да се информираш от клиниката. Сайтът е:

 www.kinderwunschzentrum.at

Имат и линк на английски ако не се справяш с немския текст.
Желая ти успех!
*

    poly7

invitro v Dublin
« Отговор #3 -: Март 23, 2005, 21:05:39 pm »
Az v momenta pravia IVF v Dublin , a moia priatelka imashe edno yspeshno IVF v Bruxel. Ako te interesuva pitai.  A za cenata tyk e 3100 euro bez lekarstvata, i 3700 ICSI.  Neznam kolko sa dobri moite sled 2 sedmici shte se razbere :))))
Благодаря
« Отговор #4 -: Март 24, 2005, 09:46:26 am »
Благодаря Ви за отговорите. Ще погледна линк-а и ще пиша по Mail за нещата, които ме интересуват :)
Poly,  стискам палци всичко да е ОК и след 2 седмици да се похвалиш !:)
Vjara, благадаря за линк-а. Ще разгледам подробно сайта :)
*
ivf v chyjbina
« Отговор #5 -: Март 24, 2005, 10:09:12 am »
userLoginName=poly7]

[/url]
*
Инвитро клиники в чужбина
« Отговор #6 -: Март 24, 2005, 10:29:41 am »
Някой да знае адреси на Белгийски клиники? Там съм чувала, че били най-високите реални проценти на успеваемост в Европа.
*
Инвитро клиники в чужбина
« Отговор #7 -: Март 24, 2005, 10:39:44 am »
Da edna priatelka zabremenia tam ot raz. Ne moga da nameria websita im no v adresbook si namerih email adresa fertility@az.vub.ac.be  pishi im i te shte ti pratiat info eto i telefonen nomer 003224776699 a eto i edna broshyra za Bruxelskata clinka http://www.azvub.be/CRG/ENG/Brochure/buiteninfo.html
userLoginName=poly7]

[/url]
Инвитро клиники в чужбина
« Отговор #8 -: Март 24, 2005, 11:14:22 am »
Тук има доста белгийски клиники.

http://www.art-info.org/front_content.php?idcat=30

И да споделиш после информацията. :)
*
Инвитро клиники в чужбина
« Отговор #9 -: Март 24, 2005, 11:16:53 am »
Мерси Поли и Пипи :)
Късмет!  :balk_103:
*
Re: Инвитро клиники в чужбина
« Отговор #10 -: Март 24, 2005, 15:53:54 pm »
Някои 4увал ли е е zа Д_р Стефан Тодоров /брат на Иво Тодоров/ в Германия? Имате ли впе4атления?
Инвитро клиники в чужбина
« Отговор #11 -: Март 28, 2005, 13:30:32 pm »
Cygnus, до къде стигна с проучването на чуждоземските клиники? Дай малко инфо, моля.  :)
*
Инвитро клиники в чужбина
« Отговор #12 -: Март 28, 2005, 15:38:59 pm »
Пипи, ами засега доникъде ... За момента съм се насочила да правя допълнителни изследвания, да видя дали може да се намери обяснение и причина за момента. Ще поровичкам като се освободя малко ...
Инвитро клиники в чужбина
« Отговор #13 -: Април 02, 2005, 17:45:53 pm »
тук
*
Инвитро клиники в чужбина
« Отговор #14 -: Април 02, 2005, 18:50:28 pm »
Мила Слава,
Ако не ти е проблем, когато имаш малко време препиши от тези страници това, което са ти писали за изследванията, които изискват да се направят -да видим кое се прави тук и кое не ...
Интересувам се, защото и аз съм на кръстопът вече ...
За Белгия и аз съм чувала от моя лекар и от други познати в тази област, че там са най-силните екипи в Европа.
Предварително много ти благодаря да споделиш какво са ти  отговорили, когато имаш възможност! И аз ще прегледам този линк като се освободя малко.
Много късмет ти желая! Дано Господ ни помогне на всички!
*

    Pipe

Инвитро клиники в чужбина
« Отговор #15 -: Април 04, 2005, 10:50:55 am »
Аz мисля да правя ИКСИ в Германия. Раzкажи ми пове4е zа  предимплантационните генетични изследвания. В 4етвъртък съм на генерална консултация и ще питам доктора zа вси4ко.  Помогнете ми да си формулирам въпросите, моля.
*
тестове
« Отговор #16 -: Април 04, 2005, 11:37:30 am »
ето какво ми искаха на мен в Белгиа( Бруксел)

PRELIMINARY TESTING
Please bring results of the following tests with you !
FEMALE PARTNER
   
   Hormonal evaluation between the 2nd and the 4th day of your menstrual cycle
 blood sample
•   Estradiol
•   LH
•   FSH
•   Progesterone
•   Thyroid hormone T4
•   DHEA-sulfate  
•   Testosterone  
•   Androstenedion
•   Prolactin

   Infectious screening                      blood sample
•   HIV
•   CMV
•   Syphilis
•   Hepatitis B antigens
•   Hepatitis C antigens
•   Rubeola (German measles)
•   Toxoplasmosis

   Infectious screening of the cervix                 gynecological examination
•   Cervical swab (ureaplasma, mycoplasma, chlamydia)
•   Pap smear

   Ultrasound (vaginal) assessment of pelvic structures (during first part of cycle, follicular phase: fibroids, PCO, hydrosalpinx, length of the cervix and uterine cavity, …)

   Karyotype (genetics)                      blood sample
Optional / but obligatory in case of PGD

   DNA testing                         blood sample
•   Delta F508
•   Fragil X


Any other information that you think would be useful: previous operation reports, previous treatment cycles (stimulation protocol, number of oocytes, embryo quality), etc.


MALE PARTNER

   Sperm assessment                      sperm sample
•   MAR-test (= antisperm-antibody test)
•   Sperm culture

   Infection screening                      blood sample
•   HIV
•   Syphilis
•   Hepatitis B antigens
•   Hepatitis C antigens


А това са резултатите им

CURRENT RESULTS
AFTER INTRACYTOPLASMIC MICROINJECTION

If as many sperm cells can be recruited as there are oocytes in patients where female partner is younger than 37 years.

•   Chance of having a transfer               ~ 90 %
   (i.e. having fertilisation in-vitro and cleavage)
   
•   Ongoing pregnancy rate               ~ 35 %
   
   If as many sperm cells can be recruited as there are oocytes in patients where female partner is older than 37 years and younger than 39 years.
   
•   Ongoing pregnancy rate               ~ 30 %
userLoginName=poly7]

[/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Инвитро клиники в чужбина
« Отговор #17 -: Април 04, 2005, 11:52:23 am »
Цитат на: Pipe
Аz мисля да правя ИКСИ в Германия. Раzкажи ми пове4е zа  предимплантационните генетични изследвания. В 4етвъртък съм на генерална консултация и ще питам доктора zа вси4ко.  Помогнете ми да си формулирам въпросите, моля.


доколкото ми е известно, предимплантационна диагностика се прави, когато при родителите има вероятност от наследствени болести. тая диагностика се цели в изследване за конкретни предавани по генетичен път болести, за които има подозрение в конкретния случай - не е за вся и всьо.
и второ, в Немецко е забранена.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Инвитро клиники в чужбина
« Отговор #18 -: Април 04, 2005, 12:43:03 pm »
Раzбрах, 4е е забранена, ама това не ми пре4и да питам.
Инвитро клиники в чужбина
« Отговор #19 -: Април 04, 2005, 20:44:36 pm »
Към Сигнус - същата информация ми предоставиха, както е посочила в постинга си Поли - само че на френски.
 :lol:
Имат традиции, добри са, освен това е университетска клиника, което си означава много като ресурси и възможности за развитие.
Цените са европейски, разбира се.
 :roll:
Що се отнася до предимплантационнаа диагностика, това което разбрах от филма е, че наистина в Германия законодателството забранява да се унищожават ембриони - веднъж пунктирани те се връщат на същата пациентка. Законът ги защитава да не бъдат изследвани и поради някакви малформации да не бъдат изхвърляни и също така не могат да се даряват яйцеклетки на друга жена. По този начин жени, които са направили инвитро опити /или имат спонтанни бременности/ неуспешни и впоследствие се е оказало, че не е успешно поради генетичен проблем, не могат да намерят решение на проблема си в родината си. Така жени, които имат този проблем, в други страни правят инвитро с предимплантационна диагностика /показаха как специалист изследва ембриона под специален микроскоп, под който се осветяват гените в специфични флоуресциращи светлинки/. Така им се връщат само неувредените ембриони. Това е при доказан генетичен проблем. От друга страна жена, която има генетичен проблем и нейните яйцеклетки като цяло носат този код - има проблем и неговото решение е да приеме донорска яйцеклетка от друга жена. Това също доколкото четох в Германия е забранено от закона и затова пътуват до Белгия. Филмът беше много интересен - около 2 часа документален по френската телевизия АРТЕ и както филмите на Дискавъри включваше и истински истории на няколко двойки пристигнали от чужбина в Белгия за инвитро. Проследиха всички етапи, показаха и пункциите и трансфера. След това двойките имаха свободни дни, в които си почиваха и разхождаха и очакваха деня на теста. Сутринта дават кръв и следобяд се обаждат по телефона в клиниката - сестрата им каза, че тестът е негативен на всички участнички във филма. Така завърши - заключението беше, че за съжаление при тази процедура много по-чест е негативния резултат. Парадоксално, но в този момент почувствах облекчение, че не съм само аз с този резултат. Някак си се успокоих и започнах да мисля какво ми предстои, престанах да се терзая за миналите си неуспехи.
Общо взето почти всички участнички във филма реагираха със съжаление, но понесоха отрицателния резултат. Най-много ми стана мъчно за една жена на 39г. от Германия, която започна да плаче на улицата, където научи резултата и да разказва колко много опита е направила и защо й се случват само негативни резултати - беше минала през поне 10 опита инвитро. Много ми стана мъчно за нея.
 :(
Важното е да имаме и късмет!