0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Седмична тема - 2.10-8.10
« -: Октомври 02, 2006, 09:33:48 am »
Октомври дойде! Кой би повярвал!? Мати стана вчера на 6 месеца! Сериозна възраст - доста ограничения падат! Мога да го слагам да седи, да включа повече храни, дори глутен можело, макар че пак има противоречие в различни източници по въпроса!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмична тема - 2.10-8.10
« Отговор #1 -: Октомври 02, 2006, 10:05:08 am »
Честит половин рожден ден на Мати  :bighug:
На всички мами много настроение и послушни бебоци!
Re: Седмична тема - 2.10-8.10
« Отговор #2 -: Октомври 02, 2006, 10:15:51 am »
Оставт ми още 29 дни до термин.Вече нямам търпение да видя най-накрая милото ми бебче.На него му е тясно вече в тая гарсониера,моят корем, на мен вече ми е доста тежко.С две думи нетърпението е голямо, а като прибавим и стряскащите ме от време на време контракции е разбираемо, че съм се разбързала така. Надявам се към 10.10 да се уговоря с д-р Богословова кога ще се появяваме и да е скоро.
Преди много се кефех, че бебката по термин е скорпи като мен, но както изглежда сега ще се зарадвам доста и Везничка да е, но скоро да я гушна.Та, така при мен.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 2.10-8.10
« Отговор #3 -: Октомври 02, 2006, 10:52:46 am »
Здравейте и от нас :D Ние вчера станахме на 8 месеца :) По случая ходихме да видим Октобърфеста :lol: Много лудница, много алкохол, много забавления :D Облякохме си и новата баварска униформа ;) за да сме в тон с останалите. Направихме си много снимки и си изкарахме добре. Тренираме усилено с паяка как се ходи, вече не искаме да стоим легнали или седнали, трябва да ходим :D А от два дни вече дъвчем и корички, нищо че нямаме зъбки :( Важна е тренировката, нали ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема - 2.10-8.10
« Отговор #4 -: Октомври 02, 2006, 12:03:30 pm »
Уххххххххххххх, много празнично и свежо ми звучи твоя постинг, чак ми се припи биричка. Блазе ти за атмосферата наоколо:)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 2.10-8.10
« Отговор #5 -: Октомври 02, 2006, 12:07:45 pm »
Уххххххххххххх, много празнично и свежо ми звучи твоя постинг, чак ми се припи биричка. Блазе ти за атмосферата наоколо:)

Ами нищо не пречи да си пийнеш малко :D И аз имах притеснения докато бях бременна, но се оказа, че съвсем малко можеш да си пийваш.
А иначе в разрез с настроението времето е ужасно мрачно, но това не пречи на всички да купонясват и да пийват :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема - 2.10-8.10
« Отговор #6 -: Октомври 02, 2006, 12:49:13 pm »
Честити "рождени дни" на Мати и Алекс. Много да радват мама и тате и да растат здрави и силни момчета.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Седмична тема - 2.10-8.10
« Отговор #7 -: Октомври 03, 2006, 09:16:43 am »
Гане, дай снимки, защото ние на думи не вярваме :balk_600: :balk_71:
Вчера бяхме на консултация - 8940 и 75 см! голем мъж, но мускулния му тонус хич го няма! много е отпуснат и не си стъпва на крачетата като го придържаш под мишници! Това, защото позанемарих масажите! Сега започвам усилено - до 20 дена трябва да е пушка!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 2.10-8.10
« Отговор #8 -: Октомври 03, 2006, 12:53:31 pm »
Какво правите вие бе :D А сте по-малки от нас 8O Аз почти не правех масажи. Една седмица след като откри обръщането по корем и вече не иска да стои мирен :lol: Имаме много сериозен проблем нощем - непрекъснато се опитва да спи по корем и понеже не може да си намери позата и реве :(
А ето и снимки с паяка :lol:



Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема - 2.10-8.10
« Отговор #9 -: Октомври 03, 2006, 16:53:38 pm »
Ей Гане, голям сладур бе  :D Да ти е жив и здрав!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Седмична тема - 2.10-8.10
« Отговор #10 -: Октомври 03, 2006, 17:39:16 pm »
Гане, много големи пораснахте  :D! Да ви е жив и zдрав!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмична тема - 2.10-8.10
« Отговор #11 -: Октомври 03, 2006, 18:02:42 pm »
Ганка, кога пораснахте толкова бързо :D. Пу пу, да го нацелуваш от мен. :kiss: Много е сладък
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 2.10-8.10
« Отговор #12 -: Октомври 03, 2006, 21:25:36 pm »
Рози, мерси, да ти се връща!
Ми така са :lol: Растат като гъбки :D Пък отстрани още по-бързо ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Wuzmojno li e?
« Отговор #13 -: Октомври 04, 2006, 10:36:16 am »
Тези дни се премерих за пореден път , за да видя как съм с кг.
Е, щях направо да припадна.Отслабнала съм с 3кг вместо да пълнея.На родилите мами това случвало ли им се е преди да родят?Дали не свидетелства за някакъв проблем или може да е следствие на отделянето на вода от организма в следствие на промяна на хранителният режим?
Направо се смаях от този факт, тъй като очаквах кантара да се счупи :), но сега голямо мислене му хвърлям.
*
Re: Седмична тема - 2.10-8.10
« Отговор #14 -: Октомври 04, 2006, 11:29:42 am »
Силве, да случавало ми се е накрая да сваля по 1-2 кг. Последните месеци не качвах изобщо.
Абе мацки къде продават каши (безглутенова) на Милупа и Нестле и всички видове пюрета - на Ганчев, Хип и т.н. Понеже след почти месец ще почвам да захранвам, а времето ми е доста ограничено през деня за проучване на пазара, пък един месец отлита много бързо.
А и още един въпрос имам ама ще питам в темата за яденето...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 2.10-8.10
« Отговор #15 -: Октомври 04, 2006, 11:51:26 am »
Силве, аз бях свалила още от началото 10-12 кг и после си растях с толкова, колкото качва бебо. Не се притеснявай, понякога от промяната на режима, ако не спиш добре, също може да се намалят килограмите. Не е фатално и не се отразява на бебето. То се храни от твоето тяло и от това, което има натрупано в организма ти. Спокойно :) А колко ще свалиш след като родиш в първата седмица... ;)
Дони, за Варна мога да те ориентирам, ама за Бургас ми е супер трудно. Като започнеш да захранваш - вземи от всичките пюрета по 1 и ги пробвай така. На Ганчев в пюретата има повече сол и са малко по-едро смлени, за съжаление. Не винаги ги искат децата. Затова първо пробвай с кое ще се хранят без да плюят, че ние давахме на котките пюретата от Ганчев :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема - 2.10-8.10
« Отговор #16 -: Октомври 04, 2006, 17:22:35 pm »
Виж в Била, Дони! За кашите!
Ох, няма край притесненията! Сега пък сме с проблеми в двигателния апарат! Нестъпваме с опора! Няма усет за опора! Трябва като го придържам под мишници над някаква повърхност да запъва с крачета! А той се гъне! като лукумени са му краката!
Матей - 1.04.2006 г
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмична тема - 2.10-8.10
« Отговор #17 -: Октомври 06, 2006, 11:44:05 am »
Да се включа набързо в края на седмицата...
Имам си дата за секцио - 26 октомври. Надявам се някакси да устискам дотогава. Пия вече 4 вида лекарства през 6 часа, бях и на системи миналата седмица, но нямаше особен ефект. Контракциите са много болезнени, а шийката се скъсява все повече.
Честно казано ме тормози едно нещо много повече...
Докато лежах в Малинов на системи през стаята минаха над 50 момичета за стимулация за 4 дена, а аз лежах по няколко часа само, представям си колко повече са за целия ден. И всички бяха толкова различни, а с толкова еднаква тъга ми гледаха корема... Някак ми се ще да вярвам, че съм им била на късмет...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема - 2.10-8.10
« Отговор #18 -: Октомври 06, 2006, 11:55:20 am »
Ултричка, стискай! Дано всичко мине благополучно и скоро да прегръщаш бебока.
Тормози те, защото и ти си минала от там, защото знаеш през какво минават тези момичета. Всички ние на това се надяваме - да сме на късмет на следващите след нас...
Стискаме ти палци!!!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема - 2.10-8.10
« Отговор #19 -: Октомври 06, 2006, 14:52:53 pm »
Ани, ща така тия контракции? Като си помисля, че нямах кьорава контракция и трябваше да ме стимулират! Колко е голям бебо сега?
Матей - 1.04.2006 г