0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    balmi

резултати от имунологични
« -: Септември 29, 2006, 10:29:39 am »
Здравейте мили момичета !!!
Вчера получих резултатите от имунологичните ми изследвания. Оказа се, че всичко е в норма, освен силно завишените NK клетки 21 (<12). Това което трябва да направя е вливане с Intralipid. Знае ли някой от къде мога да си го купя?
Re: резултати от имунологични
« Отговор #1 -: Септември 29, 2006, 15:08:54 pm »
Balmi, вливането на интралипид се прави обикновено на болни след операция, докато са в реанимацията. Интралипидите са в едни банки (по-скоро торбичка / сак), от които на теб ще ти трябва много малко количество (според моя скромен опит). Аз моите ги правих в болница и там просто ми взеха необходимото количество. Защо не попиташ в клиниката, която посещаваш? Предполагам, че правят подобни вливания и на други момичета и могат да ти предложат, вместо да купуваш цяла банка. Не знам дали имат друго търговско наименование, за да намерим и дистрибутора - ще проверя, но ще мога да пиша чак в понеделник.
*

    balmi

Re: резултати от имунологични
« Отговор #2 -: Септември 29, 2006, 15:14:32 pm »
Благодаря ти Котаранка. За първи път чувам за този медикамент. На мен ще ми трябват само 4 мл. интралипид разтворени в 250 мл. 0,9% NaCl. Ще попитам в клиниката.
*
Re: резултати от имунологични
« Отговор #3 -: Септември 29, 2006, 18:21:39 pm »
На мен също ми беше предписам Интралипид от доц. Конова заради повишени НК клетки. Намира се. Аз не съм от София и успях да го намеря в третата аптека, в която попитах. Не мисля, че ще имаш проблем в това отношение, но за всеки случай го потърси поне седмица преди да правиш вливанията. Цената му е около 25 лева. Самото вливане става много бързо. Количеството е малко, не е необходимо да става много бавно, както Имуновенина, и след това нямах никакви проблеми. В коя клиника ще го правите?
*

    balmi

Re: резултати от имунологични
« Отговор #4 -: Октомври 02, 2006, 08:41:20 am »
Здравей Галя, благодаря ти за информацията. Аз съм пациен на доц. Щерев с лекуващ лекар д-р Тимева. Мисля, там да  направя и вливанията. 
Re: резултати от имунологични
« Отговор #5 -: Октомври 02, 2006, 10:01:51 am »
Момичета, а какъв е механизмън на действие на този интралипид - в сравнение с имуновенина, защото на мен за увеличени НК клетки ми препоръча д-р Конова имуновенин?

Балми, дано това е била последната пречка, и добре, че я узна! Ще ти стискам мноого палците!
Благодаря ти, Бени!







*

    balmi

Re: резултати от имунологични
« Отговор #6 -: Октомври 02, 2006, 10:33:18 am »
Фрешко, в google намерих на руски описание на препарата и пише, че се явява източник на енергия и се използва при дефицит на "ессенциальньiх жирньiх кислот" - което на руски не знам как се превежда. Ако някой разбира моля да помага. :lol: :lol:
Re: резултати от имунологични
« Отговор #7 -: Октомври 02, 2006, 10:47:45 am »
дефицит на "ессенциальньiх жирньiх кислот"
дефицит на есенциални мастни киселини  :)
*
Re: резултати от имунологични
« Отговор #8 -: Октомври 02, 2006, 11:21:52 am »
Момичета, а какъв е механизмън на действие на този интралипид - в сравнение с имуновенина, защото на мен за увеличени НК клетки ми препоръча д-р Конова имуновенин?

Моите антифосфолипидни са в норма, само НК клетките са повишени. Изрично питах доц. Конова дали да не се направи вливане на Имуновенин, но тя каза, че Интралипида атакува директно тези клетки и няма смисъл от Имуновенин.
Re: резултати от имунологични
« Отговор #9 -: Октомври 03, 2006, 14:18:50 pm »
Интересно, на мен пък ми каза имуновенин.

А някой може ли накратко да опише механизмът на действие на интралипидът? Явно е по-различен от имуновенина?
Благодаря ти, Бени!







Re: резултати от имунологични
« Отговор #10 -: Октомври 03, 2006, 16:21:59 pm »
Ами при мен пък още по-интересно: доц. Конова ми каза интралипиди и "ако искаме и имуновенин".  Това при NK 17% и норма < 12%. И правихме и двете. Не, че имаше ефект.  :? Ще поровя в нета за интралипидите. Дано намеря нещо.
Re: резултати от имунологични
« Отговор #11 -: Октомври 03, 2006, 18:07:53 pm »
Котаранка, и аз съм със 17%. На мен си ми каза имуновенин. Направих един бърз сърч - имуновенинът е златният стандарт явно, а интралипидът пък е много по-безобиден (и безопасен?) и от сравнително скоро се експериментира влиянието му върху НК клетките с обещаващи резултати.
Това е от 2-3 статии само, де, може да не отговаря на цялостната картинка :D
Благодаря ти, Бени!







Re: резултати от имунологични
« Отговор #12 -: Октомври 04, 2006, 13:43:18 pm »
Ами и аз не можах да открия нещо по-съществено за интралипидите.
Намерих общо взето същата информация и я преведох (дано да се разбира добре): "Предполага се, че венозното им прилагане може да подпомогне имплантацията и износването на бременността. Инралипидът представлява 20% интравенозна мастна емулсия, която обикновено се ползва като източник на мазнини и калории за пациенти, които не могат да се хранят самостоятелно (особено тези след операции). Съдържа 10% соево масло, 1.2% фосфолипид на яйчния жълтък (egg yolk phospholipids), 2.25% глицерин и вода.  Интралипидите стимулират имунната система да отстранява „опасните сигнали”, които могат до доведат до загуба на бременността. Интралипидите се препоръчват, защото са сравнително евтини и не представляват кръвен продукт (като IVIG). Възможният ефект върху IVF пациенти все още се изследва." Може и да има някоя научна статия, но нещо не можах да намеря.

*

    balmi

Re: резултати от имунологични
« Отговор #13 -: Октомври 04, 2006, 14:04:05 pm »
Това IVIG да не е имуновенин, защото при мен пише, че възможностите са две:
1. комбинация от IVIG и интралипид
2. само интралипид
Препоръката е само интралипид
Re: резултати от имунологични
« Отговор #14 -: Октомври 04, 2006, 14:13:47 pm »
Точно така, Балми - Имуновенинът е търговско наименование на произвеждания в БГ IVIg, доколкото знам.

Много ми е интересно защо Конова е препоръчала само интралипид.
Нова мода в имунологията, или нещо друго :D

Както и да е, каквото е казала, ще изпълняваме :D Интралипидът поне е съвсем безобиден.

Много ми е чудно как точно лъже имунната система, и аз четох предимно това, дето е превела Котаранка :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: резултати от имунологични
« Отговор #15 -: Октомври 20, 2006, 12:02:53 pm »
Много ми е интересно защо Конова е препоръчала само интралипид.
Нова мода в имунологията, или нещо друго :D
Много ми е чудно как точно лъже имунната система, и аз четох предимно това, дето е превела Котаранка :D
Фрешчо, не може всичко да знаем все пак...да оставим нещо и на лекарите. :lol:
Иначе ако попиташ, ще ти обясни.
 
« Последна редакция: Октомври 20, 2006, 12:08:09 pm от danidan »