0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    viki

Незнам какво да правя?
« -: Март 20, 2005, 18:40:47 pm »
Омъжих се късно, след няколко години брак все още нямаме дете. Със съпругът ми за съжаление нямаме чести полови контакти - и двамата мислим само дали ще стане бебето.....По повод на сърцебиене се консултирах с еднокринолог - хормоните на щитовидната жлеза са в норма, въпреки това ми предписа L -тироксин. Имам и повишен пролактин /отсъствиена овулация/ - вземам Бромокриптин и имам полза от него /вече имам овулация/. Стимулирам овулацията с Клостилбегит от 5 ден за пет дни. Спермограмата на съпругът ми не е много добра, но скора едва ли ще може пак да го изследваме, защото той моног се притеснява и трудно дава материал. Тръбите ми не са запушени, но въпреки това не става бебе. Дайте съвет - вие какво правите?
*

    viki

Незнам какво да правя?
« Отговор #1 -: Март 20, 2005, 18:41:54 pm »
Забравих да напиша, че вече съм на 37 години.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Незнам какво да правя?
« Отговор #2 -: Март 20, 2005, 19:18:43 pm »
най-напред, би ли написала какви точно са резултатите от спермограмата на мъжа ти? "не е много добра" е доста неинформативно изказване и трудно може да се даде акъл.
при положение, че има влошена спермограма (ако не е много зле, разбира се), редки полови контакти, проблемна овулация, аз бих препоръчала като добавка към стимулацията да се направи и инсеминация, но нека да видим спермограмата първо.
и аз съм на 37 години :)
от къде си и при какъв специалист ходиш? при всички случаи, на нашата възраст нямаме много време за туткане и е добре да се ориентираме към специалист по репродуктивна медицина, а не просто към АГ-специалист...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    viki

Незнам какво да правя?
« Отговор #3 -: Март 21, 2005, 22:19:23 pm »
Ето резултатите от спермограмата: Обем 3.7 /1.5-6/
                                                    Време на втечняване N
                                                    рН над 8 /7.2-7.8/
                                                    Цвят нормален
                                                    Визкозитет нормален
                                                    Бр сперматзоиди 26 млн/мл /40-120/
                         Подвижност
                                      добре подвижни 40% /повече от 60/
                                      слабо подвижно 10%
                                      неподвижни 50 %
                         Морфология
                                      нормални 45% /повече от 60/
                                      с отлклонения 55%
                                      предимно в главични и шийни
Левкоцити 10-12, 1-2 епителни клетки, слузести повл....., тенгемнени участници, различни по големина и нещо, което не мога да разчета - " спермални оглут.... смесен тип
*

    viki

Незнам какво да правя?
« Отговор #4 -: Март 22, 2005, 23:38:15 pm »
Все още се надявам на отговор...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Незнам какво да правя?
« Отговор #5 -: Март 23, 2005, 00:57:54 am »
Ами - последните ти редове са: Левкоцити 10-12, 1-2 епителни клетки, слузести повлекла, невтечнени участници, различни по големина спермални аглутинати от смесен тип.

Коментар: Астенозооспермия, съмнение за имунологичен проблем, намален брой сперматозоиди (макар и не под нормата).

Препоръки:
1. Спермограма на друго място (да са в час с нормите за спермален анализ, да се направи читава морфология).
2. Тест за спермални автоантитела.
3. Консултация с уролог.
4. Дръж ни в течение и успех! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу