0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Имуновенин - от къде?
« -: Септември 20, 2006, 12:12:51 pm »
Момичета, и аз ще вливам имуновенин, моля кажете от къде мога да го купя. Знам, че ще ми трябват 30 ампули.мерси предварително!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Re: Имуновенин - от къде?
« Отговор #1 -: Септември 20, 2006, 12:36:42 pm »
А къде ще правиш вливането? Там не ти ли предлагат да си го купиш от тях?
Аз правих вливане в клиника "Малинов" и си го купих от тях на цена 12 лева за ампула. Бяха ми казали, че от склад (по цени на едро) може да се намери за около 11 лева 90 стотичнки, така че разликата не е голяма.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Имуновенин - от къде?
« Отговор #2 -: Септември 20, 2006, 15:12:39 pm »
Аз правих вливанията в Плевен,там предлагат по цени на едро да ти го доставявт на същия ден на вливането-12 лв е ампулата.
*
Re: Имуновенин - от къде?
« Отговор #3 -: Септември 21, 2006, 08:53:10 am »
Момичета, благодаря за отговора, но искам да попитам, има ли рискове при вливането на имуновенин ? При мен честно казано няма точно определена причина, освен подозрения за Хашимото.Изследвала съм се за антифосфолипидни тела и тромбоза, там нямам причина за притеснение. Но TSH ми е на долната граница, което означавало , че образувам антитела срещу него((( Гледаха ме на ехограф и засега нещата са нормални, но ендрокринолога каза, че при евентуална бременност на 45 дни трябва да следя TSH и евентуално да приемам лекарство. При инвитро хипофизата се елиминира, но това  което ме притеснява дали покрай този проблем нямам още  някакви антитела, които да пречат за захващането на ембриона.А нали знаете, невъзможно е да се изследва всичко! Ако има някой , който може да даде съвет ще съм много благодарна!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Re: Имуновенин - от къде?
« Отговор #4 -: Септември 21, 2006, 11:07:48 am »
Ели, а изследвала ли си антителата ТАТ и МАТ? Аз съм с Хашимото, TSH ми е в норма, но МАТ антителата са ми много повишени и имам изменения в жлезата, та заради това пия Еутирокс. Аз съм изследвала и антифосфолипидните антитела и те са ми в норма. Имах само леко повишени NK клетки. До колкото съм чела, вливанията елиминират всякакви антитела, така че и да не си изследвала всичките, май няма смисъл да го правиш, щом ще има вливане.
Колкото до рисковете при вливането - казват, че има риск от алергичен шок и затова се прави под наблюдение. Но не се притеснявай, шокът не е често срещано явление. При мен поне нямаше никакви реакции на вливането. А и сестрата, която беше с мен ми каза, че напоследък правят много вливания и до сега не са имали случай на алергична реакция.
Стискам палци всичко да е наред!
*
Re: Имуновенин - от къде?
« Отговор #5 -: Септември 21, 2006, 14:07:24 pm »
Мерси за отговора Копринкова мацка :lol:! При мен  само ТАТ  е  много малко завишено - границата е 34, моето е 48. нещо лекарите ми много не са навити за тия вливания, по-скоро аз си ги искам. Ако не стане да знам, че всичко съм направила поне...Аз нямам изменения и нищо не ми предписаха да пия.Ти в коя клиника си не разбрах, вообще какви са ти плановете? Поздрави!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Re: Имуновенин - от къде?
« Отговор #6 -: Септември 21, 2006, 18:15:25 pm »
Директно от Национален център по заразни и паразитни болести на бул.Мадрид, отдел Пласмент, около 11.80 или 11.90 беше ампулата.
Благодаря ти, Бени!







Re: Имуновенин - от къде?
« Отговор #7 -: Септември 25, 2006, 11:10:08 am »
Мерси за отговора Копринкова мацка :lol:! При мен  само ТАТ  е  много малко завишено - границата е 34, моето е 48. нещо лекарите ми много не са навити за тия вливания, по-скоро аз си ги искам. Ако не стане да знам, че всичко съм направила поне...Аз нямам изменения и нищо не ми предписаха да пия.Ти в коя клиника си не разбрах, вообще какви са ти плановете? Поздрави!
Ели, аз съм при Стаменов. Правих вече едно вливане преди инсеминация, но за съжаление беше неуспешна  :(. После махах полип и сега смятаме да продължим с инсеминациите считайки, че полипът е пречел. Ако не стане - ин-витро. Стаменов предлага да отложа вливането, ако стигна до ин-витрото. Но пък мен ме притесняват тези МАТ антитела (при мен в момента са малко над 500, а бяха 600 при норма до 34  8O) и ми се иска да направя още една консултация с ендокринолог или евентуално да отида до Плевен  :?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Имуновенин - от къде?
« Отговор #8 -: Септември 25, 2006, 22:23:08 pm »
Ели, ако правиш вливанията при д-р Стаменов най-добре го обсъди с него. Обикновено той доставя Имуновенин - Интакт на много добра цена.

Самата процедура протича нормално, нерекъснато те следят и нивото на вливане се определя индивидуално спрямо килограмите на пациента. След като приключат  с ампулите се прави профилактично вливане на Ringer разтвор.
Единствено, което е "неприятно", е че трябва да лежиш около 4часа, тъй като  вливанията се правят бавно.

Желая ти успех!  :D

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Имуновенин - от къде?
« Отговор #9 -: Септември 26, 2006, 08:28:39 am »
Лита, мерси за инфото, както разбирам и ти си вливала. Сигурно и на това се дължи този прекрасен резултат!Аз най-вероятно ще вливам в моята клиники - при Щерев. Там са много внимателни и до колкото разбрах нищо няма да ми струва. А имуновенинът ще излезе към 360 лв. лета, а някакви странични ефекти има ли? Доколкото си спомням Конова препоръчва след установяване на бременност р до 6 седмици вливането да се повтори? Ти имаше ли индикациии за това вливане?
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Имуновенин - от къде?
« Отговор #10 -: Септември 26, 2006, 17:36:34 pm »
Странични ефекти са леко главоболие, отпадналост, евентуално леко повишение на телесната температура, а може и леко втрисане, но то зависи от скоростта на инфузията.Като цяло нищо няма да ти стане, само дребни неразположения, които отминават за няколко часа.
Действието на имуновенина е около 28-30 дни, взема се кръв за повторни изследвания на антителата и в зависимост от резултата се разбира дали са се повлияли и налага ли се повторно вливане.
Успех!
Re: Имуновенин - от къде?
« Отговор #11 -: Септември 26, 2006, 17:45:25 pm »
При мен нямаше странични ефекти, може би единствено бях леееко замаяна, ама може би защото лежах дълго време - бяха се престарали с бавната скорост на вливането :lol:
Благодаря ти, Бени!







*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Имуновенин - от къде?
« Отговор #12 -: Септември 26, 2006, 20:58:15 pm »
...а някакви странични ефекти има ли? Доколкото си спомням Конова препоръчва след установяване на бременност р до 6 седмици вливането да се повтори? Ти имаше ли индикациии за това вливане?

Ели, странични ефекти по различни, от тези които Пиера ти е описала - няма.На мен само много често ми се ходеше до тоалетна но това е разбираемо. :D

Повторих вливането в 6гест. седмица, след 30 дни отново направих изследване оказа се, че CD3+CD16+56+NKT cells са отново завишени   и потретих вливанията, като  това вливане трябваше да бъде направено в рамките на 45 дни от последното.

Следва отново да проследя нивата на клетките.

Доц. Конова, д-р Балтаджиева и д-р Стаменов са на мнение, че тези NK клетки не са  толкова притеснителни но  все пак са на мнение да се направят тези вливания. 
 

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън