0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Внимание,жълт кантарион!
« -: Септември 18, 2006, 14:16:42 pm »
Здравейте,момичета!
Ще цитирам какво прочетох във в.24часа.
"В последно време подозират жълтия кантарион,че снижава способността на яйцеклетките да бъдат оплождани и качествата на
сперматозоидите.Ехинацеята,подобно на кантариона се смята,че
застрашава плодовитостта при мъжете и жените."
Споделям с вас прочетеното,защото може да има момичета ,които
борят безпокойството и стреса с жълт кантарион.
Re: Внимание,жълт кантарион!
« Отговор #1 -: Септември 18, 2006, 20:42:00 pm »
А моят мъж пи ехинацея против кашлица точно по време на лечение от 3 месеца, след което сепромаграмата беше значително подобрена :?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Внимание,жълт кантарион!
« Отговор #2 -: Септември 18, 2006, 20:58:14 pm »
Моята приятелка забременя точно след 3 месечен прием на жълт кантарион! :D
*
Re: Внимание,жълт кантарион!
« Отговор #3 -: Септември 19, 2006, 15:52:50 pm »
Аз съм чувала само хубави неща за жълтия кантарион.Действал добре на имунната система.
Знае ли човек?  :?:
*
Re: Внимание,жълт кантарион!
« Отговор #4 -: Септември 19, 2006, 16:20:35 pm »
    Ох, и аз съм чела нещо подобно- че не се препоръчва, защото намалявал оплодителната способност.Ама къде беше? :ask:Първо прочетох в зачатие за доброто действие на кантариона, после май извадих информацията за него от нета и там прочетох, че не е добре да се пие, когато се цели забременяване.Бях решила да го пием и после се отказах.А казват, че много успокоявал.Не знам дали не е преувеличено лошото действие и дали съмненията са действително обосновани???
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: Внимание,жълт кантарион!
« Отговор #5 -: Септември 19, 2006, 16:49:01 pm »
Аз забременях по време на 1-месечен прием на тинктура от жълт кантарион-единствена бременност!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Внимание,жълт кантарион!
« Отговор #6 -: Септември 19, 2006, 21:08:43 pm »
По това което съм чела жълт кантарион не се препоръчва при бременност ,но не и че влияе лошо за забременяване! :D
Re: Внимание,жълт кантарион!
« Отговор #7 -: Септември 19, 2006, 23:08:01 pm »
пробе е това:
  - рискове - по принцип жълтият кантарион се понася добре, така че по-високата доза не би могла да се окаже опасна. Дневната дажба на хиперицин обаче не бива да надвишава 1 мг., ако се касае за дълъг период от време. Проверявайте винаги даните за общото количество в указанията към готовите препарати. Именно то е важното, а не количеството на сухия екстракт. Ако една таблетка съдържа примерно 0,25 мг. това означава, че трябва да вземете до 5 пъти на ден от препарата.
Принципно дозирането при таблетките и капсулите се поддава по-лесно на регулиране и е по-лесно напасването към индивидуалните нужди , отколкото при течните препарати.

        - странични действия - жълтият кантарион повишава чувствителността на кожата към светлина. Приет в свръхвисоки дози, той може да предизвика у някои чувствителни хора нарушения в пигментацията на кожата. Когато приемате жълт кантарион трябва да избягвате интензивното слънчево облъчване или да употребявате козметични кремове, които имат висок слънцезащитен фактор.
 ама никъде не пише че пречи на забременяването.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Внимание,жълт кантарион!
« Отговор #8 -: Септември 20, 2006, 00:23:26 am »
В статията бяха изредени билки с техните полезни свойства
и с кои билки ,в кои случаи трябва да се внимава.
Може да има някакви нови изследвания,а може и да
няма нищо вярно в написаното.
Аз преди години пих комбинация от билки,в която имаше
доста жълт кантарион.Пих билките шест месеца,за да лекувам
мастопатия.Мастопатията не ми мина,но пък от проблемите
със стомаха и помен не остана.
Знае ли човек?!
*

    Иван

Re: Внимание,жълт кантарион!
« Отговор #9 -: Януари 01, 2007, 13:03:15 pm »
Ами помислихте ли за цените на хормоналните таблетки и страничните ефекти, за разните други химикали. Производителита на лекарств водят истинска война с ефикасните природни продукти. В специализираните сайтове за билки, в съобщения от конгреси по фитотерапия ще намерите интересни подробности. Погледнете в сайта на д- р Рат Dr. Rath
http://bns-bg.hit.bg/haga.htm
Двете билки са много полезни и могат да помогнат при доста от проблемите свързани със забременяване.Покриват засилване на имунната система и депресии (жълт кантарио особено).
Може да не знаете, но и черното френско грозде бе обявено за канцерогенно в съобщение на БТА преди години по подобен начин и България беше отстранена като конкурент. Изкорениха се насаждения. Съобщението идваше от Германия. Най- големите производители тогава са били Полша, Германия, България.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Внимание,жълт кантарион!
« Отговор #10 -: Януари 01, 2007, 13:35:09 pm »
Всяко нещо - билка, хормонален препарат, "химикал" (макар да не разбирам смисъла, който влагаш в този термин), имат съответната цена, могат да са полезни, но също така имат странични ефекти, а могат и да навредят. Противопоставянето на видовете лечение и плашенето със странични ефекти не помага на този форум. Хората тук са наясно какви рискове поемат, подлагайки се примерно на стимулация. И на мен ми се иска светът да е идеален и с малко чай от жълт кантарион да се оправят всички здравословни проблеми. Уви, в реалния живот нещата са доста по-сложни.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу