0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
И за моите изследвания
« -: Септември 18, 2006, 13:03:13 pm »
 Както знаят някой от вас преди 3 то ин витро реших да направя някой изследавания при доц. Конова.Част от тях са готови.Резултатите показват, че всичко ми е в норма, но това, което ме притеснява е инхибина.
3 ден от МЦ
55,28 - (N>45 pg/ml)
Вижда се , че е в норма, но много малко над минимума.Разрових се из интернет и открих нещо много обезпокоително.А ето и рефернтни стойности по възраст.
20-29 год.-125-225 pg/ml
30-44 год.-80-220 pg/ml
45-59 год.- 6-120 pg/ml
Aз съм на 23 год. и резултата много ме плаши.Възможно ли е от две стимулации(хипер), инхибина ми да падне толкова много, а FSH да ми се покачи тройно. Започвам да си мисля дали да не спирам с ин витрото и да подкарвам донорските инсеминации.Моля за вашето мнение.
Re: И за моите изследвания
« Отговор #1 -: Септември 18, 2006, 13:07:47 pm »
Започвам да си мисля дали да не спирам с ин витрото и да подкарвам донорските инсеминации.Моля за вашето мнение.

Смятам, че не! Ноооо нали знаеш, питай си док :kiss:
*
Re: И за моите изследвания
« Отговор #2 -: Септември 18, 2006, 13:39:27 pm »
Мисля, че не трябва да се притесняваш. Съобрази се с референтната стойност, която ти е дадена от лабораторията, направила изследването. Освен това доц. Конова ще ти изпрати и заключение на базата на получените резултати след като всичко стане готово.
Re: И за моите изследвания
« Отговор #3 -: Септември 18, 2006, 15:07:48 pm »
А каква е цената на изследванията?
*
Re: И за моите изследвания
« Отговор #4 -: Септември 18, 2006, 15:24:18 pm »
А каква е цената на изследванията?
За  LH ,FSH и антифосфолипидни антитела на мен и на мъжа ми платих 150 лв.+ 50лв. за Инхибин B



*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: И за моите изследвания
« Отговор #5 -: Септември 18, 2006, 15:43:14 pm »
Тигърче, мисля си, че най-добре на въпросите ти ще отговорят д-р Александров и доц. Конова. Нека излязат всички резултати и тогава обсъдете с тях стимулацията при следващо инвитро или пък инсеминация. Поздрави!
*
Re: И за моите изследвания
« Отговор #6 -: Септември 18, 2006, 18:19:08 pm »
Тигра, не търси под вола теле! Всичко ти е наред, просто трябва твоите лекари да внимават какво и колко ти бият. Никакъв Пурегон повече, само малки дози Мерионалче и ще цъфнеш не с  едно, а с две човечета! Продължавай с инвитрото, никакво отказване! Много те целувам и не се паникьосвай излишно! :goodluck:
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Re: И за моите изследвания
« Отговор #7 -: Септември 19, 2006, 16:04:37 pm »
Тигра, а мина ли достатъчно време от последното ти ин-витро? Дали организмът се е възстановил напълно?
Не се шашкай от едно изследване, на тази възраст едва ли е това.

С уринарните май по-добре поне от тази гледна точка - бързо се изчиства организмът?

Аз съм иначе против стимулациите въобще, ама като трябва ...
Благодаря ти, Бени!







*
Re: И за моите изследвания
« Отговор #8 -: Септември 20, 2006, 10:22:19 am »
Тигра, а мина ли достатъчно време от последното ти ин-витро? Дали организмът се е възстановил напълно?
Не се шашкай от едно изследване, на тази възраст едва ли е това.

С уринарните май по-добре поне от тази гледна точка - бързо се изчиства организмът?

Аз съм иначе против стимулациите въобще, ама като трябва ...
Последното ми ин витро беше март месец тази година, би трябвало да съм се възстановила, ама знае ли човек  :(
*
Re: И за моите изследвания
« Отговор #9 -: Септември 20, 2006, 11:46:29 am »
Тигра, не се притеснявай толкова за инхибина. Аз като си получих резултатите от Плевен изпаднах в ужас, инхибина беше под нормата, направо не можах да повярвам. Аз съм на 29 г. и съм правила една стимулация, при която с малко лекарства се получиха хубав брой фоликули. В заключението си на моите резултати, доц. Конова ми беше писала, че нямам рискови фактори за успеха на следваща АРТ процедура, но аз нали бях много упрашена се свързах отново с нея. Тя ми обясни, че се е консултирала с д-р Александров и той е казал, че след като FSH е в норма няма място за притеснение. доц.Конова ми каза също, че на доста жени изследвали инхибина се получавали подобни резултати, т.е. под нормата или малко над нея. И аз спрях да го мисля този инхибин. Дори като чета тук момичета, които са изследвали яйчниковия резерв все става въпрос за такива малки стойности, а тези стойности, които трябва да са референтни направо ми се струват космически. Аз и за това се бях шашнала, защото някой беше казал, че на жени около 40г, инхибина е около 100 8O.
За сега се доверявам на компетентното мнение на доц. Конова и д-р Александров, успех ти желая и на теб при следващата АРТ!!! :balk_103:
*
Re: И за моите изследвания
« Отговор #10 -: Септември 24, 2006, 00:58:36 am »
Тигре, и мойто FSH се беше покачило след второто ин витро и се бях паникьосала, но това не попречи да се хиперстимулирам и при третото. Я вземи да разпиташ Конова по този въпрос и кажи какво казва! Д-р Александров какво казва за тръбите, ОК ли са ти?
Спокойно само, третият път ще стане!  :)
Цунки
« Последна редакция: Септември 24, 2006, 01:03:36 am от cygnus »