0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Генитален херпес
« -: Септември 17, 2006, 21:48:43 pm »
Здравейте,мили момичета.Искам да ви питам знаете ли нещо за гениталния херпес и някоя от вас сблъсквала ли се е с този проблем :(
*
Re: Генитален херпес
« Отговор #1 -: Септември 17, 2006, 22:17:47 pm »
Re: Генитален херпес
« Отговор #2 -: Септември 18, 2006, 15:36:26 pm »
Сблъсках се с този проблем преди доста години. Това е едно ужасно малко нещенце дето може да ти съсипе живота. Започна да излиза всеки месец преди или по време на цикъл, или пък след стрес. Започнах да се интересувам от алтернативни методи, защото даже и след прием на зовиракс нищо не се повлия, въпреки твърдото убеждение на лекарката, че това е начина. Понеже много зависи от състояниетона имунната система, започнах да пия саменто. Но особен резултат нямаше. След като пих саменто 2 или 3 год (не помня вече) и не знаех какво вече да правя, научих за гладуването и реших да го направя, не само зарад херпеса. Исках да имам и дете. Това беше март 2005. От тогава нямам! Дано да не ме споходи това нещо пак, защото е ужасно. Но си промених тотално начина на хранене и живот.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Генитален херпес
« Отговор #3 -: Септември 18, 2006, 15:51:53 pm »
Приятелка има генитален херпес. Ходиха при лекар-хомеопат, след тримесечно лечение по някакви схеми се стигна до период, в който не излизаха херпеси. Тогава им казаха, че е удачно да се получи бременност. Приятелката ми забременя и роди със секцио здраво детенце.
Re: Генитален херпес
« Отговор #4 -: Септември 18, 2006, 23:15:40 pm »
lightblue,би ли написала нещо повече за гладуването
Re: Генитален херпес
« Отговор #5 -: Септември 19, 2006, 14:02:17 pm »
Аз също моля за повече инфо,за гладуването 8O
Re: Генитален херпес
« Отговор #6 -: Септември 19, 2006, 17:32:45 pm »
не знам дали това е подходящата тема да пиша за гладуването, моля за извинение, ако бъркам нещо.
много ме впечатли книгата на лидия ковачева "гладът-приятел и лекарство".там всичко е написано.
а иначе се запалих, защото моята шефка ходи от доста години при емилова. аз не съм ходила, беше самолечение.
правила съм кратки и две по-дълги на чаи и плодове, по 10 и 14 дни, след това захранване. но мисля, че е по добре по на често за по-накратко.
но наистина се почувствах много добре, и наи вече че нямам херпеси, поне за сега.
но наи важното е не гладуването, а начина на живот- начин на мислен,хранене, спорт...не казвам че е лесно, но си струва.
за бременност мисля, че не добре да се "гладува" на чаи и плодове повече от седмица, това е моето мнение от моя скромен опит.
желая ви успех
Re: Генитален херпес
« Отговор #7 -: Септември 19, 2006, 17:37:28 pm »
искам да добавя, че в момента освен, че спазвам един определен режим на хранене, които ме кара да се чувствам много добре, ползваме в къщи и много хранителни добавки и билки. според мен трябва нещата да са балансирани, за да има добри резултати. надявам се да съм помогнала.
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: Генитален херпес
« Отговор #8 -: Септември 20, 2006, 10:50:23 am »
Аз имам този проблем от около 6-7 години.За съжаление го прехвърлих и на половинката  :? В годината ми излиза херпес около 3-4 пъти, долу горе средно през три месеца, при половинката по рядко, зависи дали сме правили секс през това време.Много е неприятно, но...оттърване няма.Това е положението, може да отшуми за година, две, но за съжаление после пак се появява.
Re: Генитален херпес
« Отговор #9 -: Септември 21, 2006, 22:56:12 pm »
Значи да не се надявам на чудо :?
Re: Генитален херпес
« Отговор #10 -: Септември 22, 2006, 13:24:59 pm »
При мен също има съмнение за генитален херпис но, още не ми е излязъл резултата затова не знам със сигурност но,доктора при който ходя спемена че,имало някаква ваксина против него,но не знам подробности.Другата седмица ще ходя на преглед и ще разбера повече.
Вярвай в трудни моменти,смей се когато тъжиш,лесно е глава да отпуснеш,трудно е да победиш!
Re: Генитален херпес
« Отговор #11 -: Септември 22, 2006, 17:28:15 pm »
Мила, Rozalin-аз също ходих при един лекар ,който ми говореше за Intron A-може би твоят лекар е имал това в предвид.Но тези инжекции струват доста скъпо :(Пиши ,когато разбереш повече....
Re: Генитален херпес
« Отговор #12 -: Септември 24, 2006, 15:10:16 pm »
Здравейте! Аз също се боря с това коварно нещичко, но от доста години. Имам и първи и втори тип. Лекар ми каза за ваксината, не е скъпа, продават я във Института по вирусология, срещу парка Заимов. Струва десетина лева ампулата. Но.... това е ваксина която действа само 1 месец. В смисъл че бие се една ампула- няма херпес 1 месец.  Това е вирус, който отшумява / може и за години/ и пак може да се появи. Просто е хронично заболяване. Добрата хигиена помага изключително много. Аз направих един курс на лечение в продължение на три месеца. И мога да кажа че от тогава се е опитвал да се появи, но не е избивал. Аз практикувам така : ако усетя заплахата веднага си правя душ, мажа се с Ацикловир-паста и спя без бельо. Да няма никакво дразнене. Това е моята борба с херпеса. Дано съм помогнала на някого!  :bighug:
Всичко е писано за хората!
*

    D_F

Re: Генитален херпес
« Отговор #13 -: Септември 25, 2006, 11:35:40 am »
ЗДРАВЕЙТЕ, АЗ СЪЩО ГО ИМАМ ТОЗИ ПРОБЛЕМ ОТ 2ГОД. И ОБИКНОВЕННО СЕ ПОЛУЧАВА ОКОЛО  МЕНСТРУАЦИЯ .  ПИЛА СЪМ ИЗОПРИНОЗИН И АЦИК /НА ТАБЛЕТКИ/, НО ОТ ТОВА НЕ СЕ ПОВЛИЯ. ПОСЛЕДНО ПИХ АЦИКЛОВИР И МИСЛЯ ЧЕ ОТ НЕГО ИМА ПОЛЗА.  
Re: Генитален херпес
« Отговор #14 -: Февруари 18, 2018, 13:41:47 pm »
Здравейте,
Имам генитален херпес може би от 8 години. В началото се появяваше само, когато се разболея. Това беше до началото на миналата година, когато от силен стрес той започна да се появява постоянно. Това много силно повлия на психиката ми. Затова призовавам, не се оставяйте херпеса да ви съсипе и търсете начини да се излекувате. Аз вярвам, че няма болест, която да не може да се излекува, но има нелечими хора! Всичко зависи от вас. Търсете начини, четете книги! Щом нормалната медицина казва, че няма лечение за херпеса, търсете алтернативни методи, каквито ползвам/търся аз.
Ацикловир крема заличава херпеса до 5 дена. Хапчетата на мен лично не ми подействаха.
Това, което ми помогна, бяха  течните витамини на LR, които съдържат витамините от групата B и други. Пиех и гъби рейши за имунитет. Постоянно взимам и високи дози витамин C (мин 500mg). А когато тръгваше да ми излиза херпес, го обработвах със Emergency Spray на LR с алое вера + 12 билки. Това чудо успяваше да предотврати образуването на пъпчицата и до три дена всичко минаваше. Много съм доволна от него и го препоръчвам на всеки. Херпеса тръгваше да излиза само по време на цикъл (или по рано), а понякога изобщо не излизаше.
Препоръчвам да се обърнете навътре в себе си и да се запитате защо страдате от този проблем. Смятам, че почти всички здравословни проблеми са израз на емоционални проблеми и че всичко е в главите ни.
Намерете подходящия лечител/съюзник, който да ви помага да си отговорите на въпросите в главите ви и който ще ви помага в трудните моменти. Аз лично работех с жена психолог, хомеопат и рейки лечител. Нейния опит и помощ бяха безценни за мен в онзи труден период и тя ме измъкна от състоянието, в което бях.
В момента търся начин да се справя напълно с херпеса, обърнала съм се доста към духовната страна на живота. Книгата за гладуването, звучи интригуващо и логично. Ще пиша пак, ако имам напредък.
« Последна редакция: Февруари 18, 2018, 13:45:37 pm от Rose90 »
Re: Генитален херпес
« Отговор #15 -: Март 05, 2019, 00:54:36 am »
Здравейте,
Имам генитален херпес може би от 8 години. В началото се появяваше само, когато се разболея. Това беше до началото на миналата година, когато от силен стрес той започна да се появява постоянно. Това много силно повлия на психиката ми. Затова призовавам, не се оставяйте херпеса да ви съсипе и търсете начини да се излекувате. Аз вярвам, че няма болест, която да не може да се излекува, но има нелечими хора! Всичко зависи от вас. Търсете начини, четете книги! Щом нормалната медицина казва, че няма лечение за херпеса, търсете алтернативни методи, каквито ползвам/търся аз.
Ацикловир крема заличава херпеса до 5 дена. Хапчетата на мен лично не ми подействаха.
Това, което ми помогна, бяха  течните витамини на LR, които съдържат витамините от групата B и други. Пиех и гъби рейши за имунитет. Постоянно взимам и високи дози витамин C (мин 500mg). А когато тръгваше да ми излиза херпес, го обработвах със Emergency Spray на LR с алое вера + 12 билки. Това чудо успяваше да предотврати образуването на пъпчицата и до три дена всичко минаваше. Много съм доволна от него и го препоръчвам на всеки. Херпеса тръгваше да излиза само по време на цикъл (или по рано), а понякога изобщо не излизаше.
Препоръчвам да се обърнете навътре в себе си и да се запитате защо страдате от този проблем. Смятам, че почти всички здравословни проблеми са израз на емоционални проблеми и че всичко е в главите ни.
Намерете подходящия лечител/съюзник, който да ви помага да си отговорите на въпросите в главите ви и който ще ви помага в трудните моменти. Аз лично работех с жена психолог, хомеопат и рейки лечител. Нейния опит и помощ бяха безценни за мен в онзи труден период и тя ме измъкна от състоянието, в което бях.
В момента търся начин да се справя напълно с херпеса, обърнала съм се доста към духовната страна на живота. Книгата за гладуването, звучи интригуващо и логично. Ще пиша пак, ако имам напредък.
Здравейте!
Как върви при Вас?
Има някакъв ефект?