0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
клинавиче
« -: Септември 14, 2006, 09:48:11 am »
Здравейте, вчера си взех от билковата аптека на "Поп Богомил" прословутите билки за забременяване  :lol:, които започват с клинавиче. Жената ми каза, че клинавичето се пие месец и половина без прекъсване, след което се започва с комбинация за забременяване по схема. В къщи обаче прочетох на указанията, че клинавичето не бива да се пие по време на бременност.
Е, нищожна е вероятността след повече от три години точно в цикъла с клинавичето да взема да забременея  :lol:, обаче въпроса е принципен, как се пие месец и половина, а е противопоказно при бременност?
Някой да знае нещо по въпроса?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: клинавиче
« Отговор #1 -: Септември 14, 2006, 10:03:31 am »
Пий и не го мисли толкова. Първите две седмици зародиша е достатъчно защитен от "агресията" на незнаещата бъдеща майка.
Re: клинавиче
« Отговор #2 -: Септември 14, 2006, 10:07:32 am »
Извинявам се, че се намесвам точно аз, дето не съм пила билките от ул. "Поп Богомил", но имам вече някои наблюдения от приятелки, които са ги пили, та си имам изградена собствена теория :lol:

Та, според мен клинавичето не е добре да се продължава да се пие след като си разбрала, че си бременна, но не е от тоя тип билки, които са наистина много опасни за бременните и не трябва да се пие дори 1 чайче. Ако, дай Боже, забременееш от клинавичето, достатъчно е просто да го спреш веднага след положителния тест, без никакви рискове за бебето.

Но моля те, звънни на аптеката и ги питай кое точно е истината, защото и аз мира нямам по този въпрос :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: клинавиче
« Отговор #3 -: Септември 14, 2006, 10:38:09 am »
Ами след като си разбрала, че си бременна, ЕСТЕСТВЕНО е, че няма да продължиш билките!!! :lol:
Все пак това са билки за забременяване. :lol: :lol: :lol:
Става дума за прозоречния период между овулацията и датата на предполагаемата следваща менструация, когато няма как да знаеш дали си бременна.
Re: клинавиче
« Отговор #4 -: Септември 14, 2006, 14:30:31 pm »
Ами след като си разбрала, че си бременна, ЕСТЕСТВЕНО е, че няма да продължиш билките!!! :lol:
Все пак това са билки за забременяване. :lol: :lol: :lol:
Става дума за прозоречния период между овулацията и датата на предполагаемата следваща менструация, когато няма как да знаеш дали си бременна.

Ами нали съм го написала:
но не е от тоя тип билки, които са наистина много опасни за бременните и не трябва да се пие дори 1 чайче.

Всъщност точно това имах предвид - че през 2те седмици, в които не знаеш, можеш да го пиеш без последици  :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: клинавиче
« Отговор #5 -: Септември 14, 2006, 18:22:53 pm »
Та, според мен клинавичето не е добре да се продължава да се пие след като си разбрала, че си бременна

Ето това имам предвид! :lol:
След като разбереш, че си бременна, за какво са ти билки за забременяване? :lol: :lol:
Re: клинавиче
« Отговор #6 -: Септември 15, 2006, 09:27:45 am »
 :lol: Вярно, не бях се замисляла  :lol: