0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Нова седмична тема! 11-17.09!
« -: Септември 11, 2006, 16:21:29 pm »
Започна нова седмица, а виеси пишете в старата! :lol:
Аз изкарах грипчето с разстройството, но слава боге само 2 дни беше! На третия бах всякаш нищо не е било! Матито сега е с малко разхлабено стомахче, макар че една приятелка вика, че и на нейното акото му било такова! Знам ли? Описах на док. кака изглежда и тя каза да внимавам с храната и да му дам шипково чайче! Предполагам,че ще отмине!
Ние сме в предстартова треска - каката е ученичка! Днес пак обкаляхме по магазините, ходихме до училището да носим цветя за класната стая и пр. В четвъртък пък ще кръщаваме Мати и въобще, дай боже, тая седмица да не донесе само положителни емоции!
На всички ви го пожелавам!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #1 -: Септември 11, 2006, 17:32:02 pm »
Оф това дрискащо грипче ,мъж ми го хвана. Нещо мен пък ме мъчи едно главоболие и от следобедната дрямка не минава, дано да не се разболявам и аз :(
Ако ме гепне кво да пия само шипков чай ли? :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #2 -: Септември 11, 2006, 18:42:26 pm »
Против дрисък се пие брашно, разбъркано с малко вода.

Наденце, няма да те хване грипа, споко.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #3 -: Септември 11, 2006, 18:43:08 pm »
И аз минах грипчето. Мъжа ми пръв го донесе и аз да не остана по назад :x. Два дни с 37,2 -37,3 температура и разстройство разбира се.
Минах само с лимончета, витаминки  и много течности. Много е неприятно.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #4 -: Септември 11, 2006, 18:49:33 pm »
Аз тоя летен грип първия ден само на вода го карах, после препечен хляб със сирене, варен картоф и така. Но заради високата температура не ми се размина пиенето на парацетамол.
Вени, много хубав ден сте избрали за Кръщене. Хубав празник ви желая!
Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #5 -: Септември 11, 2006, 19:32:36 pm »
Ох и аз го боря това грипче в момента.Парацетамол,витамин C,температура 37,2-37,4 и никакви други симптоми(дори не се усещам отпаднала) :(.Но дано свърши по-бързо,че много мразя лекарствата.
Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #6 -: Септември 11, 2006, 22:02:40 pm »
При мен температурата не падаше под 38 градуса! Направо ме разби!
Боровинка, мерси! :lol:
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #7 -: Септември 12, 2006, 10:41:07 am »
Ей ме и мен, скука голяма, нали ми казаха да почивам и да не ходя много, много, че беба била ниско и имам скъсяване на шийката, та сега дремя в къщи и се чудя какво да правя.
Иначе напредваме с покупките :D
Пожелавам на всички лека и весела седмица :D
*
Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #8 -: Септември 12, 2006, 10:45:29 am »
Ей ме и мен, скука голяма, нали ми казаха да почивам и да не ходя много, много

и сега мааш само по 10 км на ден, вместо обичайните 50  :P  :balk_70:
Шегувам се де! Цун
В очакване ....
Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #9 -: Септември 12, 2006, 13:03:35 pm »
За нас тази седмица е доста футболна:довечера "Лавски",утре и в събота отборът на мъжа ми също има доста важни срещи! Наи-смешното е ,че Дилан явно доста обича да гледа футбол,като сме на стадиона,следи топката,по ТВ също се заглежда с интерес!!!
Да ви питам,как режете ноктите на бебетата си? Ние имаме голям проблем,стиска здраво юмручета и голяма битка пада!!!Но пък си дере лицето и трябва да вложа целия си артистичен талант и търпение,за да ги изрежа.По-точно да ги изпиля.В клиниката,когато се роди малкият,беше забранено да се режат ноктите,до 3 месеца само пилене!!! Е ,да ама с ножичка става по-лесно!!!Имаме и една бебешка пиличка с лупа,но мноооого трудоемка работа,ша знаете!!! :lol:
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #10 -: Септември 12, 2006, 15:28:59 pm »
Роми, аз ги режа с една ножичка, специално за него. Обикновено му давам някаква играчка или като спи ги режа, че иначе и при нас е борба. Да не говорим за чистенето на ушите и махането на сополите от носа :lol:Там все едно го коля :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #11 -: Септември 12, 2006, 17:26:39 pm »
Ей ме и мен, скука голяма, нали ми казаха да почивам и да не ходя много, много

и сега мааш само по 10 км на ден, вместо обичайните 50  :P  :balk_70:
Шегувам се де! Цун

Мани, мани, голяма мъка, аз наистина маах гащи по цял ден, нали си обичам да ходя, ама сега само се местя от дивана, на спалнята и на компа, от време на време на масата да се наплюскам :lol:
*
Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #12 -: Септември 12, 2006, 18:44:28 pm »
Здравейте,
имам едно въпросче до вече родилите мами. На последната консултация с док го попитах каква е процедурата по съхранението на стволовите клетки и трябва ли вече да се свържем с клиниката, да уредим подробностите...
По обясненията му не си струвало да го правим, zаЩото ако детето се раzболеело в детска въzраст се лекувало и беz точно теzи клетки, а ако се случело неЩо  когато е въzрастно, то количеството им било прекалено малко. Освен това и медицината не била чак толкова напреднала, както се пиШело в рекламите на раzличните клиники, доста било преувеличено...
Той естествено иzкаzа лично мнение и ни остави сами да вzемем реШение. Въпросът е дали да zапаzим клетките или да ги дарим...
В рекламите всичко е описано прекалено оптимистично, а док няма смисъл да ме лъже (не е облагодетелстван при никое реЩение).
Вие съхранихте ли стволови клетки?
Раzбира се реШението Ще е наШе, но ми се иска да чуя и други мнения (освен рекламите и док).
Благодаря.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #13 -: Септември 12, 2006, 19:52:55 pm »
Ако съм в девети месец /невероятно да си го представя дори/ и имам 3000 лв суха пара, без да броим тази за раждането, плюс едни нищожни по 300  лв. на година, които са ми излишък от екзистенц минимума - бих го направила.
Дори и да забременея, макар че много от Вас знаят какво работя, няма да имам такава финансова възможност.

Принципно стволовите клетки могат да се ползват и от родителите, и от детето и от последващи деца, както и от роднини по съвместимост.

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #14 -: Септември 12, 2006, 21:32:14 pm »
от време на време на масата да се наплюскам :lol:

Като си само от време на време е добре :D Щото аз само по масите вися :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #15 -: Септември 12, 2006, 23:58:07 pm »
Танче, ние лично ги дарихме. Реших, че нямам възможност да ги пазя, освен това не съм сигурна дали наистина мога да ги ползвам, ако ги съхраня. Сметнах, че в банката има реален шанс да ги използват за нещо добро. А и за мое нещастие не съм абсолютно уверена в изцелителния им ефект. Все пак това си е чисто нова теория в медицината. Но вие ще решите как да постъпите най-добре и за вас, и за бебка.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #16 -: Септември 13, 2006, 09:06:11 am »
Аз специално нямам намерение да съхранявам. Първо нямам излишни пари, за нещо, което незнам дали ще ми е от полза. Ако има възможност за дарение в Пловдив, което ме съмнява, бих дарила.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #17 -: Септември 13, 2006, 11:20:36 am »
Аз да се пооплача малко от тия пусти колики:(
Няма минаване и това си е. По едно време имаше значително подобрение от Саб-а и Еспумизана, обаче получи запек. Охкаше, напъваше се и пъшкаше по цял ден. И аз реших да ги спра. И такива колични кризи наставаха вечер. Пищи с часове и чак спира да диша, понеже не може да си поеме въздух. Така ме изплаши. Пробвах какво ли - топли кърпи, сешоари, гушкане, но без ефект. И сега наново почнах капките и едно хомеопатично. Обаче като знам че пак ще получи запек, сърцето ми се свива. И така се въртим в един кръг, та да видим до кога. Та знаете ли нещо ефикасно за запек, ама да не получи привикване към него.
За ноктите - аз ги режа с бебешка ножичка, докато спи, че иначе нямам никакъв шанс да успея да се преборя със свитите му юмручета.
*
Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #18 -: Септември 13, 2006, 11:32:22 am »
Здрасти,
Днес взехме на сестра ми резултатите от лабораторията, даже пуснах тема в хормоналните проблеми http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6152.0
Оказаха се твърде завишени ТАТ и МАТ и много много искам да помоля Вени , Ман, Надето и другите мацки с ТАТ и МАТ да погледнат темичката и да дадат акъл, че умирам от яд, че изгубихме толкова време вместо да си пусне антитела -  година и половина след миседа чак. Тя е на 31 още ама все пак :( За колко време горе долу могат да влязат в граници и дали ще се налага вливане.
Иначе аз вчера водих малките на преглед с ехограф за луксация, док каза, че всичко е наред ама практиката била да ги види и ортопед - някакъв Христов в първа поликлиника. А мойта личната педка естествено нищо не ми казва, аз я питам за този преглед, а тя "Ми добре е да се направи". А ма овца, аз откъде да знам, че трябва да сеправи, ами ако нямах интернет! Както и да е още малко ще я изтрая и ще я сменям или пък ще си правя успоредни прегледи на платен прием при друг педиатър. Наде, я дай координатите на Калудова, моля те!
Гъбка, при нас колики имаше предимно Мимето след втория месец постепенно спряха. Давахме еспумизан капки , уригвахме по средата и в края, но ефект не знам дали имаше. Рев до 1-2 всяка вечер :( Спокойно, отминават с времето.
Роминагам, режем ги с ножичка на ЧИко със заоблени ръбове, но пък тя реже доста плитка та понякога пак се задират. Много хубави снимки ! Пу- пу!  :)
Лейди, както ти се струва невероятно сега ще се глведаш в огледалото и ще се чудиш ти ли си това? А после няма да ти остане време да се замислиш от работа! Ще видиш, че ще стане, вярвай в това. Аз се моля за всички ви непрекъснато! А и вече ви е ред с още няколко момичета !
« Последна редакция: Септември 13, 2006, 11:38:27 am от cygnus »
Re: Нова седмична тема! 11-17.09!
« Отговор #19 -: Септември 13, 2006, 14:13:58 pm »
Лейди, както ти се струва невероятно сега ще се глведаш в огледалото и ще се чудиш ти ли си това? А после няма да ти остане време да се замислиш от работа! Ще видиш, че ще стане, вярвай в това. Аз се моля за всички ви непрекъснато! А и вече ви е ред с още няколко момичета !

Аааааааа къде е опашката и аз да се наредя бе:)

Сори за офф-а  :bighug: