0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Molia, pomognete /хормони/
« -: Септември 09, 2006, 05:17:32 am »
Zdraveite,
Ot blizo godina se opitvame s mugut mi da zabremeneia, no bez rezultat. Hodih na lekar, no tui kato biah za kratko v BG, toi uspia da prosledi samo rastega na folekula, no ima6e sumnenie, 4e moge da ne se spuka. Njmahme vreme da ustanovim tova, triabva6e da otputyvam. Kato se pribrah si napravih testove za ovulacia, koito biaha pologitelni i pak ni6to. Re6ih da si napravia hormonalni izsledvanij. Lekarkata mi kaza, 4e bilo vsi4ko nared. No az ne mislia taka, ne 4e sum mnogo obrazovana po tezi vuprosi. Ta, momi4eta, molbata mi e ako moge da mi obiasnite i raz4etete vuprosnite izsledvania }}}. napraveni sa na treti den sled cikulut mi.
FBS 5.4 /3.6-6.0/
Testosterone 2.8 /0.5-2.6/ - tova e visoko problem li e ????
DHEA Sulfate 7.4  /1.8-10.3/
estradiol       242  less than 587 - follicular
Progesteron < 1.0   /1.0-3.8/ follicular -tova e nisko problem li e ???
TSH 4.13 /0.30-5.50/
FSH 4.1 /<133.1/   /2.0-11.0/ follicular
LH 4.5 <73.1    1.0-10.0-follicular
Prolactin 8.9 /3.0-26.0/
Molia pomognete ..... predvaritelno BLAGODARIA
« Последна редакция: Септември 09, 2006, 10:34:28 am от Lali »
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Molia, pomognete /хормони/
« Отговор #1 -: Септември 09, 2006, 10:37:22 am »
Пиши на кирилица.
Има КРЕДОР. Виж ТУК.
Мисля, че са ти добре хормоните. Направете спермограма.
*
Re: Molia, pomognete /хормони/
« Отговор #2 -: Септември 09, 2006, 10:41:36 am »
Съгласна съм с Лали, направете спермограма.
Като гледам всички хормони са в референтни граници, с изключение на тестостерона, който е малко завишен. Това може да означава лека поликситоза на яйчниците, но не е задължително. Прогестеронът по принцип се изследва на 7 ден след овулация, но все пак и той е в референтната стойност, нищо че е на долна граница.   
*
Re: Molia, pomognete /хормони/
« Отговор #3 -: Септември 09, 2006, 10:47:21 am »
Обърни внимание на ТСХ-то, повтори изследването още веднъж, но пусни и щитовидните антитела (Anti -Tg)ТАТ и (Anti-TPO)МАТ.
Тестостерона е малко над норма, а прогестерона ти е под норма, неможеш да се дава заключения от един път напарвени изследания.
Направи поне три последователни изследвания, за да се види дали това е моментно състояние или може би има някакъв проблем.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Molia, pomognete /хормони/
« Отговор #4 -: Септември 09, 2006, 12:46:23 pm »
Zdraveite,
Ta, momi4eta, molbata mi e ako moge da mi obiasnite i raz4etete vuprosnite izsledvania }}}. napraveni sa na treti den sled cikulut mi.

Извини ме за забележката, ако е неуместна и има недоразумение, но изследванията трябва да бъдат направени на трети ден от цикъла, т.е. на трети ден от началото на менструацията, не три дни след нея :?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Molia, pomognete /хормони/
« Отговор #5 -: Септември 09, 2006, 22:08:39 pm »
Момичета,
Много благодаря за бързите отговори. Исках да добавя, че правихме спермограма и вси4ко е наред 70% подвижни. И относно СПКЯ като бях в БГ доктора ми каза, 4е не виждал проблем. Гледа ме на ехограф, не откри ни6то. Каза 4е няма възпаления, цикълът ми е редовен, нямам никакви оплаквания. 6те повторя отново изследванията. Не знам какво да предприема, от4аяна съм.
Re: Molia, pomognete /хормони/
« Отговор #6 -: Септември 11, 2006, 12:24:41 pm »
Няма какво да се отчайваш, просто си повтори хормоните в правилния ден. После с тях при д-ра и така, няма нищо страшно.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Molia, pomognete /хормони/
« Отговор #7 -: Октомври 03, 2006, 22:46:38 pm »
Мили момичета,
направих нови изследвания на Тестостерон 2.5 /0.5-2.6/
и Прогестерон 14.2 /2.3-56.6/ Luteal. прогестерона го направих след като засякох овулация на 13 ден и го направих на 16 ден. Питах лекарката за TSH, 4е според мен е висок, тя каза 4е такива били нормите в Канада и вси4ко е наред. Вие какво мислите, какво да правия от тук нататък....  Мерси
*
Re: Molia, pomognete /хормони/
« Отговор #8 -: Октомври 04, 2006, 10:37:43 am »
Аз също подкрепям Надин, че TSH ти е високо.Аз и тя сме лекували проблеми на щитовидната жлеза и знаем, че когато се цели забременяване е най-добре TSH да е под 2 - даже добрите ендокринолози съветват в границите 1-1.5.
Бих те посъветвала да направиш консултация с ендокринолог, както и ако имаш възможност да си изследваш антителата ТАТ и МАТ.
Късмет!
Re: Molia, pomognete /хормони/
« Отговор #9 -: Октомври 07, 2006, 12:02:26 pm »
Здравей, cacao girl:)
TSH-то ти е завишено, според мен най-добре да повториш, като заедно с това пуснеш и fT4 i fT3. Те корелират помежду си.
Пиши после за резултатите! :) Успех!
Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.
Re: Molia, pomognete /хормони/
« Отговор #10 -: Октомври 07, 2006, 21:18:31 pm »
Моми4ета, мерси за бързите отговори,
Исках само да добавя, 4е живея в Канада и тук тези стойности били нормални / за TSH говоря/. Говорих с лекарката по този въпрос и тя каза, 4е за сега не виждала проблем и не ми даде направление за нови. Възможно ли е да има разлика в техниката на лабораториите на Канада и БГ? За6тото лекарката това обясни. И този хормон може ли да е при4ина за незабременяване? На овулацията ли влияе, за6тото аз имам всеки месец редовна.....
« Последна редакция: Октомври 16, 2006, 20:42:55 pm от Cacao_girl »