0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

спермограма 4,5 м. след операция
« -: Септември 07, 2006, 13:04:32 pm »
Здравейте момичета, позволявам си да пусна нова тема с резултатите от спермограмата (3та поред). Втората беше точно 3 месеца след операцията от варикоцеле (пуснах я в темата на Нейдж) и на практика подобрението сега спряма нея е минимално, но пак ще дам стойностите, защото една от тях се доближава до нормалната - общ обем.  :) (почти 40)
Разбира се, както и преди подвижността и обема на мл са под норма, вискозитетът е завишен, а морфология по Крюгер не сме правили.

обем на еякулата:  3,2  мл
рН:     7,7
цвят :   нормален
вискозитет: повишен
време на втечняване (мин.):  30   (стайна температура / 37С)
концентрация на сперматозоидите:   -  12,38   млн/мл.
общ брой на сперматозоидите в еякулата:   - 39,616 млн.
обща подвижност на сперматозоидите (%) :  - 35  %
сперматозоиди с нормокинеза  - 19  %                                                                             сперматозоиди с хипокинеза   -   16%
сперматозоиди с акинеза       -     65 %
брой нормокинетични сперматозоиди/мл :      - 2 352 200
общ брой нормокинетични сперматозоиди :   -  7 527 040
аглутинация на сперматозоидите (тип): - не
агрегация на сперматозоидите:    -  не
клетъчни елементи, различни от сперматозоиди (в зрително поле 10х40):
·   Левкоцити    1  - 2
·   епителни клетки  < 1
·   еритроцити и др - не
желатинови конгломерати  -  да


Изводът отново е Olygoasthenozoospermia :(, но аз някак вече го приемам по-лесно!
*
Re: спермограма 4,5 м. след операция
« Отговор #1 -: Септември 07, 2006, 13:28:49 pm »
Не знам дали си чела статиите за варикоцеле, които са публикувани на сайта, но са много хубави.Препоръчвам ти ги :lol:Там пише, че пълното възстановяване след такава операция е след 2 години т.е не се шашкай - има време да се оправи.Трябва да пие добавки, витамини, да се пази от някои неща и ще се оправи.Успех! :lol:
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: спермограма 4,5 м. след операция
« Отговор #2 -: Септември 07, 2006, 15:07:51 pm »
Пие ли нещо мъжа ти и изследвани ли са му хормоните?
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: спермограма 4,5 м. след операция
« Отговор #3 -: Септември 07, 2006, 15:12:47 pm »
Здрасти, Хера, радвам се да те видя и ти желая леко доизкарване на бременността.  :D
За съжаление, откога казвам да се изследват хромони, но понеже не го е казал Кацаров или друг лекар – действия никакви.
А иначе под мое ръководство пие спеман, витамин С, витамин Е, фолиева киселина цинк, селен и Q 10, но от сравнително скоро, а не от първия ден след операцията да кажем.
Re: спермограма 4,5 м. след операция
« Отговор #4 -: Септември 07, 2006, 15:26:59 pm »
Кураж Блуайс! Нека мине повече време, сигурна съм че ще има ефект!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: спермограма 4,5 м. след операция
« Отговор #5 -: Септември 08, 2006, 09:31:54 am »
Що не му врътнеш и чайче от магарешки бодил и бабини зъби? Все пак мъжете по-бавно дават резултати..тези глезени плувци :D все да ги гледаш и повиваш :lol: Аз забременях на 10 мес от първата спермограма и на 9 месец от операцията. Моят пиеше последните месеци и Л-карнитин/ 2х2/
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Re: спермограма 4,5 м. след операция
« Отговор #6 -: Септември 08, 2006, 12:22:11 pm »
Херка, знам за чая, даже ни препоръчаха да берем магарешки бодил, че сега цъфтял (ама не сме така или иначе сигурно има по билковите аптеки).
А пък за Л-картина – аз му давам “тайно” по една капсула от 500 г на ден покрай другите таблетки, но четох, че трябва поне по 1 гр, а пък мъжът на Мини даже по 3 грама е пил.
Проблемът е, че доколкото знам с този препарат се отслабва, а той и без това е много слаб (но съм му препоръчала да се консултира с лекар – дали и в какви дози да пие и Л-картин!)
Уф, много е сложно!

Re: спермограма 4,5 м. след операция
« Отговор #7 -: Септември 08, 2006, 12:44:23 pm »
Относно отслабващия ефект на Л-Карнитина, да така пише из сайтовете за маняци -фитнеслюбители :lol:. Но ще ти кажа какво ми каза една аптекарка: ако го купувате за отслабване, трябва да знаете че има такъв ефект, само когато се комбивира с активно движение и спорт, иначе ефектът му е обратен, а това никъде не го пише. Моят човек пийва 2 гр. на ден и не е отслабнал, напротив - качва, това заради другите добавки може би, но е факт. Опитай Блуайс, ако даде такъв ефект при вас, спирате го!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: спермограма 4,5 м. след операция
« Отговор #8 -: Септември 08, 2006, 15:35:51 pm »
По принцип Л-карнитина оказва благоприятно влияние най- вече върху подвижността на сперматозоидите а и както ти е казала миникки действа отслабващо само при подходяща фитнес програма. Моя Ники също доста качи от многото добавки, от 58 стана 69 килограма, ето не ги пие от 2 месеца и е свалил 6 килограма. Ще ти пусна линк, ако четеш английски, там има обяснено всяка една добавка как действа /не си спомням в момента дали съм го пускала до сега, ама не пречи дори и да се повтори/:
http://www.zitawest.com/start/view_page.asp?section=clinic%20&article_ID=86
Късмет, нещата се подобряват както виждаш- и много позитивна нагласа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: спермограма 4,5 м. след операция
« Отговор #9 -: Септември 08, 2006, 15:42:33 pm »
Moят мъж също е  слаб и висок. Определено приема на Л-карнитин не му се отрази. Нито е свалил, нито пък е качил. :lol:
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: спермограма 4,5 м. след операция
« Отговор #10 -: Септември 08, 2006, 15:44:43 pm »
Моят мъжкия фактор също не отслабна изобщо от Л-карнитина...пи го 6месеца.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011