0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #40 -: Септември 08, 2006, 09:38:27 am »
И аз много живо се интересувах от този въпрос, понеже таткото е с кафеви очи, а ние по моя линия сме всичките със синьо-зелени и искахме да е като моите. Моя приятелка, педиатърка, каза, че кафевите очи почти веднага стават кафеви, т.е. личат си от самото начало, докато пъстрите се бистрят доста дълго време. Чувала съм различни мнения по въпроса, даже от разни хора, че бебето е било до годинка със сини, а след това са покафенели. Да се надяваме, че изследването, което твърди, че сините са доминантни, а не кафевите, не лъже :lol: А иначе, на моята кръщелница, която не е кърмена изобщо, очите й се избистриха и останаха сини още на 4 месец.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #41 -: Септември 08, 2006, 10:19:07 am »
Вчера правих изследвания - утайката висока (64 mm/h), левкоцити 12, имам си кетони в урината плюс урати и калциеви оксалати. Хубавото е, че хемоглобина, TSH-то и глюкозата са наред. Сега ме пращат на уролог, който вероятно щял да ми изпише антибиотик и това хич, ама хич не ми харесва. Преди седмица изкарах един бърз ентероколит, който ми докара силни контракции. Заради тях увеличих Магнерота на 3х2 за няколко дни, сега пак съм си на 2х2. Предполагат, че магнезия е причина за находките в урината. Ако има някой патил ще се радвам да го чуя.

Поздрави и целувки на всички ви!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #42 -: Септември 08, 2006, 11:20:27 am »
А ние и двамата сме със сини очи. По теория и бебето ни трябва да е със сини очи :P. Дано да е вярна тази теория.

Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #43 -: Септември 08, 2006, 11:55:31 am »
За очите,може и двамата да сме с кафяви,а бебето със сини.
Да ви питам нещо,по време на бременност може ли да се ползва PHYTO шампоан,той е против косопад,питах аптекарката,каза,че може.Но прочетох,че съдържа хининова кора.Ползвали ли сте това чудо?Има и ампулка PHYTOCYANE?
*
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #44 -: Септември 08, 2006, 12:07:32 pm »
Кафевите очи са доминантен белег, а сините рецесивен. Дори и двамата родители да са с кафеви очи  е възможно бебето да е синеоко , но ако и двамата родители са синеоки бебето задължително е синеоко и то :) Честно казано да са живи и здрави - изобщо не ми пука тъмнооки или синеоки ще са :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #45 -: Септември 08, 2006, 13:37:04 pm »
Морки, аз това чудо го ползвах след като родих. По принцип има страхотен ефект, но не мога да кажа по време на бременност дали може. Не би трябвало да има проблем, освен ако не попадне в очи, уста...
Дони, брат ми гледал по Дискавъри, че има някакво ново изследване за очите точно и според него се оказало, че доминантни са сините, а не кафевите, както беше до скоро. Но пък ти си права - каквито ще да са, само да са ни живи и здрави децата :lol:
Боровинка, аз пиех магнезий заради схващанията на краката, но не са ми намирали нищо в урината. Питах баща ми за твоя проблем. Според него е добре да помолиш да ти направят посявка с урината, за да се направи антибиотикограма. Според него има някаква инфекция и трябва да се види какво точно е. Вероятно, и според него, има и песъчинки. Каза, че е възможно от ентероколита да е увеличена утайката. Урината да е стерилна. Надявам се нещата да се оправят бързо при теб!
П.С. Баща ми е лекар, та за това си позволих да питам
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #46 -: Септември 08, 2006, 15:28:31 pm »
Много ти благодаря, Гани! Тъкмо се връщам от уролог, гледа и той изследванията, и на ехографа гледа бъбреците, каза нямало ми нищо. Но непременно да повторя изследването след десет дни и да продължа да си пия магнезия. Данно и това се размине скоро! Иначе моята бебка вече е станала цяло кило, нощем играе, денем спи!  Колкото до цвета на очите - все ми е едно, ама ако можеше да има дълги миглиии :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #47 -: Септември 08, 2006, 16:23:12 pm »
утайката при бременни е винаги повишена! моята постоянно беше около 40-50 и все това ми казваха.
кетони в урината имах, когато не пиех вода. Мели ми каза, че наличието на кетони в урината се дължи или на диабет или на дехидратация. понеже Малкия заек любезно ми беше предоставила лентички за урина, изследвах се редовно и наистина беше така - един ден кетони, другия ден пия повечко вода и няма кетони!

ако имат съмнения за уроинфекция, Боровинке, да направят посявка от стерилна урина.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #48 -: Септември 08, 2006, 17:34:36 pm »
Мерси, Джам! Ще потърся и аз от тия лентички за урина. Докторката от ЖК се притесни от находките в урината, уролога пък каза, че на урината нищо и няма, но не му хареса утайката и левкоцитите (в кръвта)... Питаха ме зъб да не би да ме боли, нещо друго. Изобщо търсят възпаление. Ще продължавам да се наливам с вода и дано след седмица са по-добри резултатите. Спокойна вечер на всички!

 
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #49 -: Септември 09, 2006, 11:12:03 am »
Ако цвета вече си е син - ама не онова мътното синьо, а синьо си синьо / нали ме разбирате- небесно/, връщане назад няма! На едно бебе от парка на 2 месеца вече осите му бяха като езерца сини! На Мати още не са се обособили, но явно сини няма да бъдат! Направих каквото можах, предлагах сини очи, къдрава коса, ама...! Сега дъщеря ми се усеща вече и ми вика: искам да ме подстрижат така, че косата ми да е къдрава като твоята! Е, казвам и, такава подстрижка нема!
Матей - 1.04.2006 г
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #50 -: Септември 09, 2006, 14:06:20 pm »
Нашите клонят към шаренки. Иначе в началото бяха супер сини, но сега вече няма и помен от това синьо.
Имам един важен въпрос - вие ползвате ли възглавници? В Германия много тръбят за този синдром на внезапната детска смъртност и не съм слагала още такова чудо, но Алекс спи супер неспокойно и не знам дали не е от липсата на възглавница. Освен това вече се научи и нощем да се обръща по корем и се опитва да спи така, обаче явно не успява и плаче. Имате ли идея как мога да се справя с този проблем? Появи се съвсем скоро :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #51 -: Септември 09, 2006, 23:26:22 pm »
За възглавниците нашата педиатърка каза, че до 2 г. възраст не е препоръчително да се използва възглавница.
Също така се отричат и обиколниците, заради риск от задушаване.
Едва ли Алекс спи неспокойно заради липсата на възглавница. Щом досега не е ползвал такова нещо едва ли знае какво е и да се чувства неудобно поради липсата му.
*
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #52 -: Септември 10, 2006, 07:02:03 am »
Гане, никакви възглавници още. Малки са :) Между другото аз повечето време спя без възглавница също.
А за цвета на очите една мацка в дир-а го е обяснила :) http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Number=1946011183&page=0&view=collapsed&sb=5
И да подпишете петицията, ако не сте надниквали в асистираните тия дни!
« Последна редакция: Септември 10, 2006, 07:12:08 am от cygnus »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #53 -: Септември 10, 2006, 15:20:44 pm »
Абе и аз така знам, обаче от две нощи е с възглавница и за сега спи по-спокойно. Може би защото е на такова легло за пътуване и не е обичайния му матрак. Знам ли, може да му е твърдо и това да е проблема. Аз спя с две :lol: Като ми е ниско и откачам.
Дони, цялото семейство я подписа :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #54 -: Септември 10, 2006, 15:30:48 pm »
Има 2 подписа от мен и мъжа ми. Ще поразпратя и на близките ми адреса, ще се радват да помогнат с каквото могат.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #55 -: Септември 11, 2006, 11:53:09 am »
И аз подписах. В продължение на две седмици имах ужасни болки в кръста и гърба, които се появяваха предимно вечер. Вече се чудех как ще я карам до края, но преди три дни изчезнаха. Сигурно нещо се е разтягало и намествало знам ли... На някой да му се е случвало?
« Последна редакция: Септември 11, 2006, 15:52:07 pm от setakap »
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #56 -: Септември 11, 2006, 13:48:58 pm »
И аз подписах. В продължение на две седмици имах ужасни болки в кръста и гърба, които се появяваха предимно вечер. Вече се чудех как ще я карам до края, но преди три дни изчезнаха. Сигурно нещо се е разтягало и намествало занам ли... На някой да му се е случвало?

И мен много ме болеше, но по-ниско. Някъде около тазобедрените стави. Особено като лягах или ставах. Но изглежда каквото трябваше се е разтегнало и сега това неприятно усещане изчезна напълно.