0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
04.09-10.09.2006
« -: Септември 04, 2006, 10:43:48 am »
Хайде нова седмична тема. Аз да се оплача, хвана ме грипа дето върлува напоследък.От петък вечерта се почна едно яко повръщане, нямам думи какъв ужас изживях, на всичкото отгоре точно същия ден си пусках изследванията, хемоглобин, еритроцити, хематокрит- всичко под долната граница. Левкоцитите ми на горна граница- 10,3 при горна 10,5, предполагам че на вируса се дължат. Сега съм малко по- добре, ама направо не искам да си спомням какво изживях, надявам се да не дава отражение на бебето, пих само парацетамол -2-3 хапчета за 3 дни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #1 -: Септември 04, 2006, 11:04:59 am »
Ох, Мини, дано се оправиш бързо!Този грип е ужасен, аз го карах два пъти това лято - през месец. Минава за 2-3 дни, обаче трябва пълен глад и лежане.Аз така се оправих.
*
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #2 -: Септември 04, 2006, 11:21:17 am »
Важното е че ти е минало, сега се пази, а за ниския хемоглобин вземи мерки, питай си доктора да пиеш фероградомет или нещо друго, защото не е хубаво да е нисък пък и ще продължава да пада.
*
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #3 -: Септември 04, 2006, 12:32:48 pm »
Мини надявам се вече си по добре :)
Май всички изкарахме по един вирус по време на бременността си, че някои по повече пъти :( За щастие всички сме добре, иначе Мини само парацетамол можеш да пиеш и малко диетка.
Що се отнаяс за хемоглобина взима мерки аз пия по предписание на док. Ferrо-Folgamma капсули вече по 3х1 . Моят хемоглобин тръгна от 125 и го задържам на 110 в момента, не трябва да пада под 100.

Искам да попитам мамите за козметиката,която са избрали за своите новородени бебета, правя допитване защото има толкова много продукти та се чудя кое е най доброто и какво е най необходимо за бебчо. Спряла съм се на Mustela, но дали пък това не е излишно скъпа козметика?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #4 -: Септември 04, 2006, 13:34:52 pm »
Mini бързо оздравяване от мен. И много да се пазиш. :bighug:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #5 -: Септември 04, 2006, 13:50:32 pm »
За мен започна поредната нормална, работна седмица. Хубавото е, че в сряда сме почивка, та седмицата ще е по-кратичка. :P По въпроса за козметиката и аз се чудя. Сега ползвам крем против стрии на Чико (Mamma Donna) и тъй като от жегата ми се подсекох между краката....си взех течен талк за бебета на Чико. Много съм доволна от него и предполагам, че цялата козметика зе бебето на Чико също е толкова хубава. Други козметики не съм проучвала, честно казано. сега съм на тема количка и креватче. Пловдивски бъдещи и настоящи мами, кажете ми има ли в Пловдив фирмен магазин на Chipolino? Разбрах, че ги правят в Пловдив и ми се иска да сравним цените, специално на количките, че тук в София е голяма резачка. :(
Хубава седмица на всички!
Мини, ти да оздравяваш по-бързо. :D

*
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #6 -: Септември 04, 2006, 14:13:56 pm »
Ми то не само в София е резачка  :( а навсякъде. Немога да разбера защо за бебетата и децата всичко е толкова скъпо, обличаш два пъти и хвърляш, просто е безумие... това не е само у нас но и по света, що за логика немога да разбера. :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #7 -: Септември 04, 2006, 14:59:03 pm »
Аз ползвам козметиката на Бюбхен. Засега съм много доволна от всичките им продукти.
Мини, бързо оздравяване
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #8 -: Септември 04, 2006, 15:09:40 pm »
Мини :flower:,оправяй се мила!
Лошото да е зад гърба ти и само хубави емоции! :smiley_abxb:
Пиши как си,да не те мисля! :bighug:
          :grouphug2:
Имам една молба-Една приятелка,която има  newsm06,
се нуждае от дъждобран за двойна количка!
Към тяхната не е имало,а започна все по-често да вали!
Хрумна ми да ви питам вас!Нали сте ми второто семейство!
Благодаря предварително от нейно име! :sunshine:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #9 -: Септември 04, 2006, 15:36:18 pm »
момичета, тия летни "вируси" и "грипове", в много от случаите са всъщност причинени от бактерийки хранителни натравяния! внимавайте какво ядете и пиете навън, за ръцете си знаете! в жегите е опасно!

зимно време що няма "грипове" с повръщане и диария?!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #10 -: Септември 04, 2006, 16:51:50 pm »
Ми то не само в София е резачка  :( а навсякъде. Немога да разбера защо за бебетата и децата всичко е толкова скъпо, обличаш два пъти и хвърляш, просто е безумие... това не е само у нас но и по света, що за логика немога да разбера. :?
Така е ,душа....ти ела тук да гледаш ценички-ум да ти зайде!!! Вчера купувах дрехи за малкия,даже вече имаме и бебешки слънчеви очила, сас специална защита за бебешките очички,нали тук се готвим за лятото!!! Та похарчихме почти колкото за дрехи за татко му!!!
Но повече ме ядоса една дама с бебе на 5 месеца,дето тръгна да ми обяснява ,че била правила намквоси и само за 2 месеца си била влязла във форма(тип Освиенцим,ако питате мен)! Ама аз да не съм се притеснявала,като за 3 месеца не било зле как изглеждам,моля ви се!!! А ма ха ,аз дето съм толкова горда съа себе си,че си влизам вече във пръстените и някои стари панталони....!!! :(

Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #11 -: Септември 04, 2006, 17:34:50 pm »
както винаги съм напълно съгласна с джам! :D тия повръщаници и разтройства са си баш от храни.
иначе, Мини, левкоцитите са ти перфектни. при бременните жени винаги са завишени тези стойности левкоцити, утайки. в родилните домове при съмнение за процес изследват и CRP - С реактивен протеин. той ако покаже отклонение се търси нещо.
аз преживях първата си фалшива родилна атака 8O в събота. след цял ден и цяла нощ контракции почти на 5-10 минути се озовах с багажчето в Шейново, паникьосана до немай къде. сладурите лекари ме посрещнаха с усмивки и след запис на тоновете и преглед ме изпроводиха в къщи по живо по здраво :D успокоих се и както казах на таткото имах чувството, че съм отървала пандиза - такова облекчение изпитах. много се страхувах да не би бебето ми да страда от тия контракции, но той е истински мъж :D днес, след като се видях и си поговорих надълго и нашироко с д-р Богословова, вече се чувствам много по-спокойна и готова да посрещна тигърчо. усещам, че моментът наближава и ме владее калейдоскоп от емоции :ask: :cheerleader:
*
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #12 -: Септември 04, 2006, 17:49:08 pm »
Мини, и всички останали бременни момичета, обърнете сериозно внимание на хемоглобина, защото при раждане,особено със секцио, кръвозагубата е голяма и той доста пада. Седмица преди раждането бях с хемоглобин 117, в деня на операцията беше 112, а на следващия-82. Та сега ми се налага да си пия Тотемата и след 10ина дни трябва да ходя на контролни изследвания. Да видим дали съм стигнала поне 90.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #13 -: Септември 04, 2006, 18:48:31 pm »
Благодаря ви за мненията момичета, сега наистина съм доста по- добре. Мисля тази седмица пак да пусна ПКК в друга лаборатория да видим там как се движат нещата, че аз малко на нашите си им нямам доверие.
Иначе за кремчетата- аз в момента ползвам мазилата на Мамма Донна на Чико- за корема, за стрии, за уморени крака, имам и за бюст, ама на него пише че е към 6 месец. Много съм доволна от тази козметика, иначе от мои познати съм чувала, че за бебчета Бюбхен е супер- добра цена и много добро качество.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #14 -: Септември 04, 2006, 18:52:05 pm »
Kak може изследване за антитела след  2 седмици да не е готово. 8O. Уж си платих абонамент, уж за една седмица щеше да е готово, минаха 2 седмици от тогава и пак няма. Къде пътува туй чудо, до китай ли :?. Баси. То ще дойде време за следваща проба в 24 г.с. , докато излезе първото изследване в 20 г.с. Е аман. Навсякъде те правят на маймуна. :?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    rene_24

  • ***
  • 224
  • няма радост по -голята, от това да станеш МАМА!
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #15 -: Септември 04, 2006, 18:57:37 pm »
Здаравейте бъдещи и настоящи мами ! :) Реших да се прехвърля най- накрая в тази тема, тъй като тук мога да се съветвам и консултирам с вас! Много се радвам ,че ви има всички вас! И благодарение  на този форум и на док в Русе стигнах до клиника Малинов и д-р Стаменов,а от там и до нашето успешно ИКСИ!   И тук също ще напиша ,че никога няма да забравя през какво сме минали и никога няма да спра да се моля и да стискам палци за момичетата,които все още носят мечтата да забременеят в себе си и да им кажа да не спират да вярват и да не се предават!!
А на вас ви пожелавам весело започване на новатта седмица!  :)
Мини , желая ти по-скорошно оздравяване!! :P
« Последна редакция: Септември 04, 2006, 19:03:21 pm от rene_24 »
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #16 -: Септември 04, 2006, 22:53:15 pm »
Ман, колко е станало голямо бебето? как е Богословова - разбра ли се нещо за майка и?
Мени, добре ли си вече?
За козметиката - започнах с Клоран /харесвам го още от Лора/ сега съм на Себа мед! Много е хубава, но скъпа е тази на Мустела! Себа мед е чудесно съчетание между качество и цена!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #17 -: Септември 04, 2006, 23:42:35 pm »
Мини, бързо оздравяване миличка и не се притеснявай, но се пази !  За хемоглобина аз пиех Ферофолгама като Надето, а след раждането още не съм си го изследвала - няма кога :( През бременността най-ниско беше 105, но се въртеше най-вече 110-115. За козметиката през бременността се мажех с крем против стрии на Галеник - естествено не знам дали има ефект - нацепих се цялата. А какво ли щеше да е ако не бях се мазала, а сега ползвам Мустела за бебетата - олио за баня за къпането и Хидра - мляко за след баня по съвет на jam, дупенцата с Пенатен. И аз ще се съглася с нейното мнение, че за бебетата компромис по отношение на козметиката не бива да правим за цената. Засега съм доволна от Мустела пък ще видим до кога ще я ползвам.
« Последна редакция: Септември 04, 2006, 23:44:46 pm от cygnus »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #18 -: Септември 04, 2006, 23:53:14 pm »
За козметиката - аз като бременна почнах със специлна, местна марка, с какао, но понеже съм алергична към определен тип козметика и след дългото третиране се изринах и по тая причина я спрях. За мой късмет нямам странични ефекти, но може би това се дължи и на първоначалното отслабване, та стрии нямам никъде.
Бебешката козметика - ползвам на Бубхен и местна немска марка на Бейбилов. От нея специално съм супер доволна от кремчето с невен - невероятно е. И една малка тубичка я ползвам вече 7 месеца. За къпане - шампоана на Пенатен с лавандула, един крем за вятър като излизам и едно олио, което ползвам по принуда - когато не можем да акаме. Иначе не съм го мазала с нищо. Има идеална кожа, а и ме е страх да не е наследил моите алергии, което е много вероятно, та по тая причина ползвам само за подсичане крем. Другото което си взех е на Пенатен - крема за ранички. Нямат грешка тези козметики. Хем са нормални като цена, хем като качество и не съм имала странични ефекти. Да не говорим тоя шампоан как хубаво ухае :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: 04.09-10.09.2006
« Отговор #19 -: Септември 04, 2006, 23:56:52 pm »
Скъпа Мини, дано да оздравееш бързо и всичко да е ок след това. Пиши как си! Аз също пипнах този вирус но само с температура и гадене, и отпадналост /за разлика от мъжа, който се съдра да повръща/ и то на връх рожденния ми ден онзи ден, почти ми скапа купона, но какво да се прави. Стискам палци да си вече добре. Прегръдки. каси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!