0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Биене на гърнета ??????
« -: Август 27, 2006, 21:56:09 pm »
Момичета искам да попитам .Знаете ли някоя жена която да бие гърнета на кръста . В миналото моята баба така е забременяла , а днес не съм чувала за подобен метод . Двамата с моя дядо са чакали дете цели 4години  и след прословутите гърнета веднага забременяла .
Може  всичко да е било случайно ,но съм длъжна да проверя .
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #1 -: Август 27, 2006, 22:01:32 pm »
Не, не си длъжна да проверяваш всички безумния, които чуваш.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #2 -: Август 27, 2006, 22:36:40 pm »
Как по-точно става това "биене на гърнета", моля да обясните, че визуализацията ми е слабост! :ask:
Alexandra
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #3 -: Август 27, 2006, 23:02:19 pm »
Това да не са някакви вендузи?

*
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #4 -: Август 28, 2006, 01:22:43 am »
Какви вендузи, Зайко! Те са стъклени! А тук става въпрос за глинени гърнета, най-вероятно за варене на боб! Много ми е интересно как ли се бият... прасссс... едно гърне в левия бъбрек... прасссс... второ в десния... прасссс...едно те нацелва по погрешка в главата... :lol:
Alexandra
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #5 -: Август 28, 2006, 07:08:53 am »
слага ти на кръста вендузи и по средата една глинена чаша / на нея и викали гърне/ :D
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #6 -: Август 28, 2006, 13:48:06 pm »
Какви вендузи, Зайко! Те са стъклени! А тук става въпрос за глинени гърнета, най-вероятно за варене на боб! Много ми е интересно как ли се бият... прасссс... едно гърне в левия бъбрек... прасссс... второ в десния... прасссс...едно те нацелва по погрешка в главата... :lol:
Мари, за пореден път ме разсмиваш  :D :D :D Как ти идват на ума тези мъдрости ама... Мерси за дозата смях  :D


*

    tini7

  • *
  • 5
  • Обичам живота и всичко, което го прави красив
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #7 -: Август 28, 2006, 18:39:59 pm »
Само за информация и без коментар  :lol:  сетих се че съм чела нещо по въпроса  :smokin2:
"Монахинята се намира в местността Сотира,край Варна,по пътя за Виница.Тя се казва майка Епистима,а манастира Рождество Богородично. Терапията започва след свършване на менструацията.Ходи се три-четири последователни дни.Лекува като поставя глинено гърне на кръста със запален фитил вътре/нещо като вендуза,прави вакуум/за 20мин.Между другото вечер,около 10дни,правих бани от вода,орехови листа и морска сол.Един-два пъти ми прави масаж на корема и ми завива пъпа.Всичко трябва да приключи до овулацията.Това е.Каза ми,че по принцип трябва да се направи 3 месеца поред,като баните за следващия път бяха други,а до 5месеца ми даваше гаранция за бременност.При мен някакъв късмет ли беше,Божа работа ли,но стана след първия месец."
Ето и линка:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=8275.msg426567
->#31 (milena 73)
*
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #8 -: Август 28, 2006, 20:34:17 pm »
Да удрянето на гърне има ефект , и се премахват болките ако преди това сте имали, но се ходи 4 ден след свършване на менстуацията .При повечето ако проблема е бил отворния кръст / така му казва бабата която ходих/ има ефект.Аз бях много доволна.Ходих в едно село между Балчик и Добрич.

*
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #9 -: Август 28, 2006, 20:50:50 pm »
А забременя ли, Алина? 8O
Alexandra
*
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #10 -: Август 28, 2006, 21:05:52 pm »
За първи път като ходих беше няколко месеца след аборта с близнаците / 20 седмица/ много ме болеше кръста , а след процедурата ми мина и се чувстваш по изправена като вървиш.След 2 месеца пак забременнях имах тежка бременност и дъщеря ми почина няколко дни след раждането / 29 семица ,а тя тежеше 1.300 кг./Миналата година пак ходих защото имах болки и пак ми минаха.Но не съм се опитвала да забременея от година защото пия хормонални.Чакам резултатите ми да се нормализират и ще опитам пак, въпреки страховете които имам от предходните бременности.

*
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #11 -: Август 29, 2006, 02:23:12 am »
Алина, през големи трудности преминаваш. Възхищавам ти се на куража! Желая ти от все сърце следващата бременност да е лека и да си имаш здраво бебенце!
Alexandra
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #12 -: Август 29, 2006, 19:55:17 pm »
Така описаното наистина прилича на някакъв бг вариант на вендузи.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #13 -: Август 29, 2006, 21:03:02 pm »
То си е точно като вендузи!!!!! :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #14 -: Август 29, 2006, 23:19:45 pm »
Оффф, стига да повярвам и в/у зелевите листа ще се кисна, ама на, пусто като съм от тия върли томаневерници...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #15 -: Август 31, 2006, 17:14:03 pm »
Здравейте,
като зачетох темата се сетих, че свекърва ми говореше за същото отдавна....ама аз изобщо не я слушах. Тоест чувах я много добре, но не й вярвах. Бях сигурна че са бабешки работи. Та тя ми разказваше (в момент когато съм била отчаяна,че не се получава, уж да ме успокои)  :(че тя също дълго време нямала деца въпреки че много искали. Така 5 години. Тя ходила на лекар и всичко уж и било на ред, но свекър ми неискал да ходи и така тя започнала да се бори сама 8O
Отишла в някъкво село (мисля че Шуменско беше) и й сложили такова гърне (вендуза го нарече) и на следващия месец забременяла 8O
Затова реших да пиша тук за информация, може и да не са съвпадения всичките тези бремености след тази "операция" :P
Чесно казано ми е малко смешно, но явно за някои леки проблеми при жената върши работа :? :oops:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #16 -: Август 31, 2006, 20:44:36 pm »
Е, нямам думи просто...
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #17 -: Август 31, 2006, 22:05:10 pm »
Някой не е ли чувал за такива баби и на друго място, освен в североизточна България?  :help1:
И на нашата улица ще изгрее слънце!!!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #18 -: Август 31, 2006, 22:14:54 pm »
Що ли не взема аз да се специализирам в биене  я на гърнета, я на нещо друго?
Както познавам мъката от борбата със стерилитета голям бизнес ще падне.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Re: Биене на гърнета ??????
« Отговор #19 -: Август 31, 2006, 23:05:23 pm »
:lol: :lol: :lol:
Лали, хайде... :lol:
Абе момичета, не можете да пробвайте всичко, за което чуете...
Sunlight, кажи как това нещо ще ти помогне?То няма логика въобще...като клечането над зелките, абе хубаво,...някои неща имат логика, ама това е абсурдно бе.
Я си намери добър лекар по стерилитет, мен ако питаш.
Успех, да се похвалите скоро ви желая!