0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Плуване за бебета
« -: Август 27, 2006, 14:27:10 pm »
Как сте милички новоизлюпени мамчета?
Ние станахме вече на 2 месеца.  :D
Малкият ми син порасна с 7 см за седем седмици :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Сега ми е хрумнало да ходим на бебешко плуване, но наистина си нямам идея от кога почват тези курсове. Дали има някаква определена възраст. Мога да питам и на друго място, но някак си съм си свикнала с вас :lol:
Някоя да е мислила по въпроса или да е чувала отзиви за подобно начинание?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Плуване за бебета
« Отговор #1 -: Август 27, 2006, 14:33:43 pm »
В Германия се плаща от здравната каса и до колкото знам може от самото начало да ги даваш. На наш познат бебката ходи от доста време. И аз си мисля да го водя нашия на плуване и това ще е първото, което ще свърша като се прибера в Германия. До колкото знам се извършва със специални учители, които държат главата на бебето, а иначе ги оставят да си плуват, тъй като е естествена среда все едно. Но знам, че колкото е по-рано, толкова е по-добре за тях.
« Последна редакция: Август 27, 2006, 15:48:14 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Плуване за бебета
« Отговор #2 -: Август 27, 2006, 14:50:26 pm »
А аз съм останала с впечатлението, че и родителя е във водата и само е насочван от учител, но той си държи бебето.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Плуване за бебета
« Отговор #3 -: Август 27, 2006, 15:47:53 pm »
Ами да ти кажа не знам със сигурност, но така или иначе скоро смятам да го проверя и ще дам подробен отчет ;)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Плуване за бебета
« Отговор #4 -: Август 27, 2006, 19:10:04 pm »
И нашия тати държи да ходим на нещо подобно, но не знам дали в Бъгария се предлага някъде. Аз попаднах на едни упражнения, но ние нямаме в къщи вана и не можем да ги правим в домашна обстановка. А иначе знам, че може да се започнат следд 20-дневна възраст при положение, че детето е 4 кг. Ето линк към упражненията:
http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_3_4


*
Re: Плуване за бебета
« Отговор #5 -: Август 28, 2006, 12:02:01 pm »
Благодаря за линка  :D Сега ще го погледна.
Re: Плуване за бебета
« Отговор #6 -: Август 30, 2006, 10:05:18 am »
Доколкото знам, в по-големите градове има плуване за бебета. Трябвало да започне преди детето да навърши 6м., че после си загубвало рефлекса и го хващал страх... (не знам колко е вярно)
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Плуване за бебета
« Отговор #7 -: Август 30, 2006, 10:47:24 am »
Благодаря на отзовалите се. Аз погледнах в един сайт и там пишеше, че плуването трябва да започно 20 дни след раждането, но детето трябва да има тегло над 4 кг. До третия месец трябва да се започне с бейби плуването, защото по късно губели рефлексите си. Можело да се прави в къщ в по голяма вана. На курса в плувния басейн е задължително детето да е придружен от възрастен човек.
Това са изискванията и нещата у нас.