0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    кукуригу

втора фаза- проблеми
« -: Август 24, 2006, 14:48:19 pm »
  Здравейте момичета,
 Искам да ви попитам нещо за сестра ми. Накратко- има 6 годишен син и сега правят опити за второ. Има доста нередовен цикъл пуска си хормони, чиито резултати за съжаление в момента не са пред мен и не мога да изпиша. Според наблюдаващия лекар, тя има проблем с втората фаза, като има установена овулация, но й идва твърде скоро след нея. Два месеца по-рано е пила дуфастон от 16 ден до края. Миналия месец е пила клостил от 5 ден /по 2/. Гениколожката й изписала този месец отново клостил /по 3/. Това, което на мен ми е малко странно, е изявлението на гениколожката, че пиейки дуфастон забременяването е много трудно!? Общо взето искаме да знаем, дали трябва да се приема дуфастон този месец, след клостил бегита?
                                      Предварително благодарим за отговорите!
*
Re: втора фаза- проблеми
« Отговор #1 -: Август 24, 2006, 15:00:32 pm »
Има ли установена проходимост на тръбите преди да започне да приема Клостил?
Дуфастонът се дава точно при проблеми в Лутералната фаза и недостиг на прогестерон. Не знам как би могъл да пречи на забременяване 8O
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: втора фаза- проблеми
« Отговор #2 -: Август 24, 2006, 15:49:42 pm »
След като има овулация, защо й предписват клостилбегит? Дуфастона е точно за проблеми с лутеалната фаза. Гинеколожката нещо... не е много в час. Да бяга от нея.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: втора фаза- проблеми
« Отговор #3 -: Август 24, 2006, 20:38:35 pm »
Тая гинка май хич я няма!!!!!Ама хич не е наясно с нещата!
1!преди да се започне стимулация се  проверява проходимост на тръбите!!!!!!
2!Според това което си описала ....проблем с Лутералната фаза то Дуфастон е  подходящо лекарство за сестра ти!(Дуфастона е прогестеронов препарат точно за проблеми с лутеалната фаза)
Сигурна съм че тази лекарка не е специалист по стерилитет!
Посъветвай сестра си да се обърне към такъв!Иначе само си губи времето! :D
Re: втора фаза- проблеми
« Отговор #4 -: Август 24, 2006, 22:43:14 pm »
Кажи на сестра си веднага да си намери друг лекар, че тази явно не е наясно с нещата. Глупаво и опасно е да пие Клостилбегит при положение, че се има овулация и не е установена проходимост на тръбите. Изказването за Дуфастона изобщо няма да го коментирам  :x
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: втора фаза- проблеми
« Отговор #5 -: Август 25, 2006, 07:50:06 am »
Цитат
Два месеца по-рано е пила дуфастон от 16 ден до края.
Дуфастон се пие след регистрирана с надежден метод /фоликуметрия/ овулация.

Цитат
Това, което на мен ми е малко странно, е изявлението на гениколожката, че пиейки дуфастон забременяването е много трудно!?
Ако Дуфастона започне да се пие по някаква схема, преди да е настъпила овулацията, действително ще бъде трудно да се пукне фоликула.
*

    кукуригу

Re: втора фаза- проблеми
« Отговор #6 -: Август 25, 2006, 09:13:31 am »
   Здравейте момичета,
 Много благодаря за включването! То, сигурно гинеколожката ще сменяме, но сега най-много искахме да знаем за отношението клостил-дуфастон. Мерси Ви много!!!